Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki mindenkeppen gyilkossagnak...

Aki mindenkeppen gyilkossagnak tartja az abortuszt, annal nincs kivetel, amikor megis elfogadja?

Figyelt kérdés

Pl beteg, de nem eletkeptelen baba (down kor, vegtqg deformitas..), vagy nagyon rossz korulmenyek koze kerulne.. hol van a hatar?


En nem lennek kepes ra, kiraz a hideg a gondolatatol, de egyaltalan nem vetem meg, sot elfogadom aki igy dont. En nem tudom tamogatni, orokbefogadni ezeket a babakat, tehat ugy erzem semmi jogom megszolni ha valaki igy dont. Megis itt gyk-n olyan szelsosegesen nyilvanul meg egykket abortusz ellenzo, h erdekelni kezdett, h minden esetben ennyire ellenezni kell-e?

nem vitaindito kerdes, tenyleg erdekel, h ilyen esetekben azert egyetert e az, aki nagyon ágáll ellene!


2014. okt. 8. 08:13
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

Én sem tudnám megtenni. Sőt a harmdik gyereknél orvosi javaslatom volt abra. Hál isten megtartottam és teljesen egészséges.


Bizonyos esetekben elfigadom az abortuszt. Pl down és hasonkó betegségek, vagy az anya betegségei miatti megszakitást.


DE!!! Az abortuszok 98%-a egészséges magzatokon, egészséges nőkön végződnek. Tehát én ugy gondolom nincs miröl beszélni

2014. okt. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Trafó1 ***** válasza:
20%

Beteg vagy kórosan eltérő magzatnál kötelezővé tenném, amúgy ellenzem, aki meg támogatja vagy esetleg átesik rajta, azt szembesíteném azzal a lehetőséggel, hogy ő sem létezne ha kikaparták volna. Olyan embereket fosztanak meg a létezéstől akik tudósok, feltalálók, stb lehetnének, vagy csak egyszerűen kiváló hétköznapi személyek.

Mivan ha egy ojan embert fosztanak meg a létezés lehetőségétől aki egy gyógymód feltalálásával megmenthetné az emberiséget??

Persze lehet hogy pont egy aberrált diktátormagzatot kaparnak ki, de soha nem lehet tudni.

Szerencsére ez a szelekció nem tőlünk függ.

Végeredményként ellenzem, kivételek persze vannak, de semmiképpen nem engedném az önös érdekből elvégzett abortuszt.

2014. okt. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ellenzem, de beteg baba esetében azért kicsit más, mint mondjuk nem megfelelő védekezés esetén.
2014. okt. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Down nem életképtelenséget jelent, előbb nézz utána alapvető dolgoknak mielőtt ilyen kérdést kiírsz...
2014. okt. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolso, olvasni tanulj meg, aztan valaszolj ;-)
2014. okt. 8. 12:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha beteg a gyerek vagy súlyos rendellenessége van akkor el tudom fogadni,pl most írt ki valaki egy kérdést hogy terhes és szifiliszes,és lehet nem lesz egészséges a baba.Ilyen esetben nem tartanám meg.
2014. okt. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!