Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány gyerekkel, mekkora...

Hány gyerekkel, mekkora lakásban éltek?

Figyelt kérdés

csak a lakás érdekel, a ház most nem releváns, mert lehet akármilyen pici, de ott a kert, stb.


Most akarunk lakást venni, 63nm, 3 szoba, konyha, előszoba, fürdő-wc külön. Ház nem fér a keretbe. Én 1 gyereket szeretnék, férjem kettőt. Ha megvesszük, 5 év alatt ki is tudjuk fizetni, szóval nem egy életen keresztül törlesztenénk.


Nagyszülőknél hatalmas kert van, így annyira nem hiányozna a saját.


Ti mekkorában laktok, hány gyerek van?

Egy ekkora lakásba hány gyereket vállalnátok?


2014. okt. 12. 17:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

48 négyzetméter, egy nappali, egy kisebb szoba, fürdőszoba, konyha, spajz.

És albérlet. Külföldön élünk (nem jól menő nyugati országban), itt nem nagyon lehet vállalható hitelfeltételekhez jutni még normális keresettel sem. Egy gyerek. A kisebb szobában még együtt alszunk majd amíg pici (egyelőre még a pocakban van), aztán az övé lesz a mostani kis szoba, mi meg a férjemmel majd a nappaliban alszunk. Én még egy gyereket eleve nem biztos, hogy mindenáron szeretnék, férjem igen, meglátjuk majd hogy alakul.

Itt sokan ekkora lakásban simán nevelnek 2 gyereket is. Unokatesómék is ekkora lakásban nőttek fel, közös volt a kisebb szoba a két gyereknek, a nappali meg a szülőké.

2014. okt. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
86%

76nm 3 teljes szoba, ebèdlő, konyha, wc, fürdõ, hosszú folyosò beèpített szekrènnyel, minden szobàhoz külön terasz...a 10en

Jelenleg egy 6hónaposom van, 3 èv múlva fizetjük ki...majd szeretnènk tovàbb lèpni kertesbe de a tőkèt össze kell mèg gyűjteni, ide mèg egy gyereket tervezünk....

2014. okt. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
mikor én voltam kicsi, 8 éves koromig (öcsém akkor volt 3) 40 nm-es másfél szobás lakásban laktunk. (utána költöztünk 150 nm-es házba). én most vagyok várandós az első babával, 36 nm-en lakunk párommal.
2014. okt. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
95%
37 nm egy szoba, egy nagy térben az étkezővel, konyhával, fürdőszoba és wc külön, pici erkély, 1 baba, kényelmesen vagyunk a lehetőségekhez képest, 1-2 éven belül költöznénk nagyobba. Én bőven bevállalnék 3 szobába 2 gyereket, mi is kb ekkorát szeretnénk majd.
2014. okt. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

12-es! 10 emeletesben vagytok? Ha igen, mennyivel kell többet fűtsetek azért, mert felső lakás?


6-os, szerintem azért pontoztak le, mert kevesled a 120nm-t (de ez csak tipp, én csak felfelé pontozok).



Én amúgy 1 babát szeretnék, férjem 2-t, de akkor ahogy látom, teljesen élhető 2 gyerekkel is egy 3 szobás.

Nekem az a bajom, hogy ha nagyobbak lesznek, két külön szoba kell, akkor mi kiszorulunk a nappaliba ( a konyha nagyon pici, leültetni bárkit csak a nappaliba lehetne.

2014. okt. 12. 21:00
 16/23 anonim ***** válasza:
83%

Abszolút élhető a 3 szobás 2 gyerekkel, mert így megoldható, hogy legyen külön szobájuk. Az, hogy ti a férjeddel úgymond kiszorultok a nappaliba az nem baj, hiszen meg lehet oldani kihúzható kanapéval: nappalra összecsukjátok, vendégeket is fogadhattok oda, és csak este húzzátok ki alváshoz. Mi is így tervezzük a nappali+kis szoba variációnkkal, mert a mostani hálószobánk lesz majd a gyerekszoba, mi meg majd kihúzhatón alszunk a nappaliban.

11-es voltam.

2014. okt. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
77%
6-os vagyok. Nem keveslem. De igy kenyelmes. Egyebkent azt nem irtam, hogy tetoter, tehat a ferde falak miatt nincs 120 nm teruletunk. Aranytalanul nagy a furdoszobank es a konyhank, picik a szobak.
2014. okt. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
77%

47 nm-es lakásban élünk, egy nagy szoba és egy 3/4 szoba van (kisebb, mint egy teljes szoba, de egy félnél azért nagyobb). Kisebb szoba a lányunké, nagyobb a miénk, itt alszunk, de nappaliként is ez a szoba funkcionál.

Ide több gyermeket biztos nem vállalnék, elsősorban a lakás elosztása miatt, de a méretet sem találom ideálisnak.


Valószínűleg egy 63 nm-es, 3 szobás lakásban élve már azt mondanám, hogy jöhet a tesó.:)

2014. okt. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
83%

Mi: 65 m2. (1+3félszoba).

1 babánk van (plusz két macska), kettőt tervezünk és szerintem el lehetne lenni akár 3 gyerekkel is, mert nagyon jó elrendezésű lakás, de azért majd olyan 10 év múlva szeretnénk persze tovább lépni.


Tesómék: 45 m2 (2 szoba) és most jön a 3. babájuk! Viszont az egy földszinti lakás és van hozzá egy picike kert, ami (ahogy írtad is) azért sokat számít eléggé. Kicsit szűkösen vannak, de jól érzik magukat, galériás nappali+fészer a kertben sokat segít.



Kiegészítés:

Mástól kérdezted, hogy a felső lakást hogy fűtik... Mi is legfelsőn lakunk és mi konkrétan tavaly télen megsültünk, az összes radiátor le volt tekerve egész télen és az egyik szobát szinte folyamatosan szellőztettük. A meleg ugye felfelé száll, a lakást szépen körbesüti a nap télen is (és sajna nyáron is :D), nomeg a radiátort hiába tekered le, a fűtéscsövek (amik nálunk fordulnak vissza) azért melegítenek.

2014. okt. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
77%
64 m3 (nappali + 2 szoba), 3 gyerekünk van (8, 4, féléves). Most tervezzük a költözést nagyobba, vagy házba.
2014. okt. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!