Rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Nèha a pokolba kívànom az egèszet....a règi èletemre vàgyom mikor mèg ki tudtam pihenni magam, nem szaladt a hàz, talàlkoztam emberekkel, voltak baràtaim, nem zsörtölődtem a fèrjemmel csak összebújtunk....

A gyerek tiszta hiszti àllítólag a foga de akkor ez hónapkkig eltarthat, ràadàsul alig eszik...ma is sikítós ordítàssal kelt kèt szívàssal megevett 90mlt utànna köpte ki...ott sírtam màr felette de õ csak nevetett...hogy fog így fejlõdni? Egyszerűen elegem van legszìbesebben ràkiabàlnèk, megràngatnàm....tudom nem isèrtene belõlensemmit, meg nem tehet rola....elegem van...

Ràadàsul így rossz anyàvàl vàltam....mit tegyek?


2014. okt. 15. 08:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A régi életed már soha nem jön vissza! Anya lettél.


Ebből a helyzetből kell kihozni a lehető legjobbat!


Néha bízd egy órára a férjedre a gyereket, csináljatok barátnőkkel programot, vegyél magadnak valami szépet, csinosat!

2014. okt. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem te vagy az első és nem is az utolsó, aki ilyen érzésekkel küzd. Ilyenkor tényleg segítséget kell kérni a férjedtől, nagyszülőktől... és egy kicsit magadra fordítani azt az időt. Hidd el, csodákat tesz még 2 óra is:-) Ilyenkor mindig úgy érzi az ember, hogy ez az állapot örökké tart, de hidd el mindennek vége lesz egyszer. A fogzásnak, a hisztinek, a szoptatási nehézségeknek...Mi most várjuk a második babánkat, talán az az egyetlen, ami könnyebbség az elsőhöz képest, hogy most legalább már tudjuk, hogy semelyik gond a baba körül nem tart örökké, egyszer csak megoldódik, elmúlik (és jön a következő:-) Ne félj másra hagyni a babádat, neked is jót tesz, neki is jót tesz, ha nem csak veled van, ráadásul egy kipihentebb anyukát kap vissza utána.
2014. okt. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Fèrjemre rà tudom hagyni...de semmi màs segítsègem nincs. Èn nevelőotthonos vagyok, fèrjem szülei meghaltak 5 èves koràban így õ is bekerült ott ismerkedtünk meg. Baràtaim egy rèsze külföldre,Pestre költözött...a màsik kb nem àll velem szóba mióta terhes lettem...na õk talàn nem is voltak azok. De lehet hogy tènyleg egyedül elmegyek bojogani, vagy bemegyek az egyetemre a règi kollegàkhoz...dolgozgatok egy kicsit...

Gondoltam hogy nehèz de hogy ennyire kiborítónazt nem :*(

Sokat szenvedtem èrte sok aggódàs vo,t az elejètõl kezdve, eleven úgy volt nem lehet gyerekem ès egyszercsak ott volt bent...szinte vègig kórhàzban voltam hematoma, mèhlepèny rossz helyen, többlet magzatvïz, magasvèrnyomàs... a vègèn 1380grammal 37cm született meg 33hètre. 2 hetet volt inkubàtorban pokol volt az is ...úgy feltem...3.5hèt múlva haza jöttünk mostanàigrendben volt, csak azèrt aggódok mert ugye koraszülött kicsit le van maradva, de most ez a hónap egy pokol. Sohasem volt sírós, hisztis...nem tudom kezelni, kb fèlek tőle.

2014. okt. 15. 08:38
 4/13 anonim ***** válasza:
Szegénykém. Mindenképpen kérj segítséget, mert az előzmények is már nagyon kimerítettek, ez is hozzájárul ahhoz, hogy a tartalékaid végét járod. Nem vagy rossz anya, de amin eddig keresztül mentetek, az bárkinek sok lenne. Keress valakit, akiben megbízol, akár a férjed, régi kolléga, akár körzeti védőnő, aki meghallgat és akivel tudsz beszélgetni a problémákról. A babával hallgassatok valami megnyugtató zenét, menjetek sétálni, vagy csináljatok bármit, ami mindkettőtöket megnyugtat, mert érzi a feszültséget. Így távolról sajnos egyebet nem tudok mondani, de drukkolok nektek!
2014. okt. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
De, ilyen kiborítóan nehéz. Lesz könnyebb, ezzel tudlak csak bíztatni, csak az első időszak ilyen. Barátkozz olyanokkal, akik megértik azt, amiben vagy (nekem is írhatsz privit, bár sajnos én sem a közelben lakom, de írásban is meghallgatlak), keress baba-mama klubot, stb. Szükséged van beszélgetésre, emberi szóra, kikapcsolódásra, mert elmúlni a felelősség és a helyzet nem fog, neked kell alternatív megoldásokat találnod a stressz levezetésére! Nem vagy rossz anya, csak fáradt, csalódott picit, és természetes, hogy valamennyi önzés mindenkiben marad, hisz attól hogy anyák lettünk, emberek maradtunk,akiknek igényei, vágyai vannak! Fel a fejjel!!!
2014. okt. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%
1380 grammal született,és 3.5 HÉT!múlva hazaengedték!Ne nézz már mindenkit hülyének,légy oly kedves!Arról nem beszélve,ha Neked az egyetemen vannak a kollégáid,feltételezem felsőfokú végzettséged van(hacsak nem a takarító,vagy konyhai brigádhoz tartoztál).Ellenkező esetben elfogadhatatlan,hogy a bojongani(BOLYONGANI) szót nem tudod leírni.A többi hibáról nem is beszélve,ami biztos,hogy nem elírás.Egy tanult ember ilyet nem enged meg magának.
2014. okt. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem kellett lèlegeztetni, nem volt komplikàció így elèg volt hogy elèrje a 2500grammot ès a 36 hetet...

Ès nem olyan könnyű ordító gyerekkel a kezemben telefonról írni bocsànat....

Nem Btk-s vagyok hanem Biológus-antropológus.

2014. okt. 15. 10:57
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz anya, mindenkinek vannak rosszabb időszakai.

Gondolom, kb. fél éves lehet a baba. Nálunk ilyenkor kezdődött a szeparációs szorongás is. Ha letettem, már üvöltött.

Nekem az segített nagyon sokat, hogy tisztáztam magamban néhány dolgot. Először is, hogy az én gyerekemhez én értek a legjobban. Másodszor, hogy el kell felejtenem az elvárásaimat vele szemben. Nem fog megfelelni nekik. Nekünk kell alkalmazkodni, sajnos ez van. Az ilyen időszakokban nálunk életet mentett a hordozókendő. Abban többnyire el is aludt legalább fél órára, és férjemmel ezalatt sokszor elmentünk egy kávézóba, vagy bárhova, kimozdulni kicsit. Nem sok vizet zavart a hátamon alvó gyerek.

Ha jól esne akár egyedül sétálni egyet, menj mindenképp. És tényleg keress valakit, akivel tudsz élőben is beszélgetni. Játszótér, ringató, baba-mama stb.

2014. okt. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen 24-èn lesz 6 hónapos. Köszönöm ez a kendő jó ötlet!
2014. okt. 15. 11:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,akkor is szkeptikus vagyok(mint 4 gyerekes anyuka).Nincs olyan baba,aki nem veszít a születési súlyából...és az se nagyon jellemző,hogy-ha nem is veszít belőle-egy koraszülött kb 1200 grammot hízzon 3.5 hét alatt.Mindegy,a Te dolgod.És igen,az anyaság ilyen.A magazinok,szappanoperák által közvetített rózsaszín felhő és cukormáz nem létezik.És ordítással,rángatással tényleg nem mész semmire.Menj el sétálni,sportolni,az elég jó feszültség oldó....
2014. okt. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!