Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Megéri" valóban nagycsaládosn...

"Megéri" valóban nagycsaládosnak lenni?

Figyelt kérdés

Valahol azt olvastam, hogy megélhetési nagycsaládosok. Az érdekelne, hogy valóban "megéri" nagycsaládosnak lenni? Milyen plusz juttatások vannak?

Én gyereket azért vállaltam, mert szerettem volna, nem a támogatások miatt, de lehet, hogy van, akinek más a véleménye.



2014. okt. 17. 10:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%

Hát má hogyne érné meg, tesó! Az uramal mi minden évben összehozunk egyet, mert az állam jól megfizeti a hülye adófizetők pínzibű.

Magyar vagyok és csak vicc volt.

Idősektől szoktam hallani, hogy régen a jobbágyok is néha teljes adómentességet kaptak mondjuk x gyerek után. Arra már nem gondolt az a jobbágy, hogy ő valóban adómentes lett, de helyette a 7-8 vagy több gyerek fog adózni.

2014. okt. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Mi nagycsalásosok vagyunk, három gyerekünk van. Havonta 100.000 forint adókedvezményt kapunk, a gyerekek féláron esznek az oviban (meg majd később az iskolában), jelképes összegért utazunk a MÁV-on, és majd iskolában ingyen tankönyvet fognak kapni, bár úgy tudom, ez azt jelenti, hogy használt könyvet kapnak kölcsön.

Mi mindenképpen három gyereket terveztünk, nem a kedvezmények miatt alakult így. Persze ezek most jól jönnek, de az adókedvezmény nem tudjuk, meddig lesz, a három gyereknek meg most is, meg később is meg kell venni a ruhákat, cipőket, esetleg különóra, iskolatáska, stb. Hosszú távon biztos "nem éri meg" pénzügyileg.

2014. okt. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 H.Orsolya ***** válasza:
100%
Sajnos tényleg vannak olyan emberek akik az adókedvezmény miatt akarnak 3 vsgy több gyereket.PL. a Párom váltótársa is ilyen . Ő 100 ezer forinttal visz többet haza kb. emiatt. Most szeretnék a negyediket, mert a naagy már kiesik a pikszisből. De én úgy gondolom, hogy ezeket a gyerekeket fel is kell nevelni szeretetbe, és nem csak addig kell rólunk gondoskodni amíg járnak a juttatások hanem utána is. És szerintem a mai világba amúgy se elég ebből felnevelni a gyerekeket, mert akkor mindenből 3 kell. a mai világba pl. telefon. Régen szerintem m ás volt a helyzet. Persze azok akik mindig nagy családot szerettek volna azoknak is jól jön a támogatás, meg a két gyerekeseknek. Csak nem mindegy hogy ki miért vállal gyereket, mert szeretné, és szeretebe szeretné felnevelni, gondoskodni róla, vagy a támogatás miatt.
2014. okt. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Nekem pont egy ismerős mesélte most, h az adókedvezmény és a dupla juttatások (gyed extra) több, mint 250.000 ft-tal több a havi bevételük.

Csak ez olyan játék, h gondolnak egyet, adókedvezmény huss, gyed extra huss, a gyereket pedig nem tudod visszatolni.

Abban az esetben ha vkinek az az akadály a plusz még egy gyerek vállalásában, h anyagilag csak kettőt engedhet meg magának, de kül. juttatásokkal jöhet a 3. is, annak lehet, h álbiztonságot tud nyújtani v egy ideig segít.

2014. okt. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Társasházunk életét sokáig keserítette egyik szomszéd albérlő család. Akik mindketten rokkantak voltak. Ennek ellenére nem is tagadták hogy az állam által nyújtott előnyök miatt vállalják sorra a gyerekeket. Az sem érdekelte őket hogy az összes gyerekük örökölte a szülők genetikai betegségét és ők is rokkantnyugdíjasként kezdik karrierjüket. Ráadásul nem törődtek gyerekeikkel, hanem kiengedték őket a társasházi folyosóra, hadd nevelje fel őket a társadalom. Gyakran sírtak hogy éhesek, ennek ellenére a 28 négyzetméteres garzonban 3 kutyát is tartottak. Amik ugyebár szintén enni szoktak, és ha a gyerekei éhesek, akkor mit keresett ott egyetlen kutya is. Nem beszélve arról hogy minden lakót kikészítettek a viselkedéseik miatt, és emiatt nem tudtak helytállni a munkahelyen vagy az iskolákban.
2014. okt. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
5-ösként még annyit, hogy a társasházunk lakói egymás közt nem is tagadtuk azt hogy nem az idegesített minket hogy folyton ugatnak a kutyáik vagy sírnak és kiabálnak a fogyatékos gyerekeik, vagy hogy rongálnak mindent amit csak lehet. Hanem az, hogy azért vállalták a gyerekeket, amiért például sertést is szokás tartani, mert jól megfizetik. Ez tényleg borzasztó, bár lehet hogy vannak akiknek természetes.
2014. okt. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Mi mindig több gyereket szerettünk volna, de a harmadik születése után úgy éreztem így kerek az életünk, őket szeretetben fel tudjuk nevelni, nem lesz több gyerekünk. Vannak kedvezmények, vannak juttatások, de én pl nem keresek annyit, hogy 100.000,- legyen az adókedvezményem... jön a tél három csizma kell, három kabát... az egyik ide kirándul a másik oda, az egyiknek ilyen tollat kell venni mert a tanító azt kéri a másiknak olyan vonalzót. Mi ezt vállaltuk és nem a kedvezmények miatt!
2014. okt. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Nincs az a pénz ami rávenne arra hogy anyagi előnyökért vállaljak gyereket. Az tudna ösztönözni családalapításra ha maximálisan tisztességes lenne a politika, ezért előrefelé haladna az ország és látnám hogy az utódaimnak is lesz egy élhető hazája. Például ha Svájcban születek, ahol tisztességes munkáért tisztességes bért adnak, és ha semmiféle támogatás és kedvezmény nincs a gyerekek után, ott akkor is nagycsaládos lennék. Mert ebben az esetben látom hogy van jövőjük és nem csak adóalanyok, sem közmunkások, sem mások profitját termelő biorobotok nem lesznek.
2014. okt. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

En sem az anyagiak miatt szeretnék 3. gyermeket. Egyszer mar elvaltam es a mostani hazassagombol a ferjem 2 gyermeket szeretne, amit meg is ertek mert a nagylanyom nem az ove, akarmennyire jol kijonnek.

Mi sem keresunk annyit, hogy megerje, en 130 bruttot, ferjem meg 195 bruttot.

Szerintem ez jovedelem fuggo is nagyreszt. Annyi segely meg nincs hogy abbol mindenre jusson mindenkinek.

2014. okt. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan munkatársam,aki csak a kedvezményekért vállalt 3 gyereket...

2 kisfiam van,ennyit is szerettem volna már akkor is,amikor még gyerek voltam.

Most úgy érzem,hogy jól döntöttünk,mert nagyon sok pénz elmegy így is különböző foglalkozásokra(kosár edzés,úszóedzés,angol korrepetálás,ovistorna).

3 gyerekkel is csak egy ideig könnyebb az élet,és később a közép-és főiskola sem lesz ingyen...

2014. okt. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!