Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek több gyereke van...

Akinek több gyereke van hogyan tudja majd biztosítani a jövőjüket (továbbtanulás, lakás. Stb)?

Figyelt kérdés

A családban sokan néznek rám hülyén, mert azt mondom, azért nem akarok második gyereket mert ennek akarok megadni mindent. Nem csak játékot meg ruhát, de arra is gondolok, hogy szeretnék majd segíteni neki lakást venni, egyetemre menni...stb, és nem biztos, hogy 2 gyerekkel is meg tudom ezt csinálni. Mi most olyan helyzetben vagyunk, hogy egyikünk szülei sem tudnak segíteni, nincs pénzünk, nem kapunk hitelt, a jó ég tudja, meddig kell albérletben meg anyuéknál csöveznünk. Szóval nem akarom, hogy a fiam is ilyen helyzetben legyen, ha családja lesz, nem akarom tehetetlenül nézni.

A család (az enyém) meg azt mondja, hogy a gyereket csak szeretni kell, meg ahol felnő egy ott kettő is... ti hogy gondoljátok?


2010. jan. 24. 14:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek más a nézőpontja, és ez így van rendjén.

Nekem egy nővérem van, tudom, mennyire jó, ha van egy testvér, ezért 2 gyermeket szeretnék (ha olyan lenne az anyagi helyzetem, 3-at :)).Édesanyám egyke volt, mindig vágyott testvérre, tudta, milyen rossz érzés, ezért azon volt, hogy neki 2 gyermeke legyen.

Egyikőnknek se tudta biztosítani a jövőjét, de megtanított rá, hogy hogyan álljunk meg a saját lábunkon.Nem tudta finanszírozni a tanulásomat az egyetemen.Hát mit csináltam, elmentem diákmunkázni, hogy kifizethessem a tandíjat.Egy forintot nem tudott adni kezdésnek (miből is adott volna, talán a kevés 50ezer nyugdíjából?), ezért hitelből kell/kellett lakást vennünk.

Mégis elmondhatom, hogy boldog gyermekkorom volt, és most felnőttként se halok éhen.

Csak akkor vállalom be a több gyereket, ha biztosítani tudom nekik az élelmet, a ruhát, a tanulást, és az egyéb létfontosságú dolgokat.Mindaddig, amíg képesek lesznek magukat ellátni,maguknak pénzt keresni, felnőtté nem válnak.És mikor azok lesznek, igenis, elvárom, hogy ha majd nem tudok nekik segíteni, akkor álljanak talpra, és dolgozzanak.Erre nevelni fogom őket.Addig is, gyűjtögetünk nekik, ameddig tudunk, és amennyit tudunk, a többit pedig majd az élet hozza...

Persze nagyon sokszor eszembe jut, hogy lehet, hogy elég lenne ez az egy is, mert neki több mindent megtudnák adni, és könnyebb lenne a megélhetés is, de aztán mindig ott lyukadunk ki a férjemmel, hogy annyira szép a nagy család...

2010. jan. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem olvastam végig a válaszokat, mert jó hosszúak, és most csak böngészek az oldalon. De a kérdésedre válaszolva, én szeretnék 3-4 gyereket, de éppen emiatt nem lesz. Viszont egy testvérkét még mindenképp szeretnénk!! Az, hogy hogyan lesz majd anyagilag, nem tudom. Valahogy lesz. Bízom benne!

Én ezzel úgy vagyok, hogy úgyis mindig az adott helyzethez alkalmazkodunk, és abból próbáljuk kihozni a legjobbat. 2 gyerekkel még mindig könnyebb "kalkulálni", mint többel. Sajnos ilyen SZ-R a mai (család)(?) politika....

Bocs, ha kicsit ködösen fogalmaztam..

2010. jan. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!