Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig dolgoznál a helyemben?

Meddig dolgoznál a helyemben?

Figyelt kérdés

Jövő tavasszal fogunk nekilátni a nagy feladatnak.

Az a kérdésem, hogy ha majd sikerül, ti meddig dolgoznátok egy ilyen helyen:

- egyenesen arányos a sok munka a jó fizetéssel

- napi 8-10 óra görnyedt ülőmunka(tudok kevesebbet vállalni de akkor a bevételem is megcsappan)

- fizikailag és mentálisan igencsak megterhelő munka

- vegyi gőzök, nagy mennyiségű apró szemcséjű szállópor

- gyakran beteg és bőrbeteg emberekkel vagyok egy helyen


Ügyfeleim miatt szeretnék kicsit előre tervezni, hogy tájékoztassam őket és tudjanak időben más szolgáltatóhoz fordulni.

Nem szeretnék majd elhamarkodottan dönteni, jól átszeretném gondolni, hiszen főként anyagilag nem mindegy, viszont a baba egészsége ennél jóval fontosabb számomra. Ti mit tanácsolnátok?



2014. okt. 20. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A vegyi anyagok miatt azonnal veszélyeztetett terhességet ír ki az orvos. Ez szerintem nem lehet kérdés ilyen esetben.


Én ülő/tervező munkát végzek, péntekig dolgoztam, hétfőn szültem. De nekem nem volt nagy stresszen kívül más, ami a magzatra veszélyes lehet.

2014. okt. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetekben az orvos már az elején kiír veszélyeztetettnek.

Számold ki, hogy ha rögtön első próbálkozásra sikerül, mikor fog megszületni. Aztán adj hozzá pár hónapot, hátha nem sikerül elsőre (általában nem).


A tgyást meg társait a szülést megelőző évi fizetésed alapján számolják.


Én a helyedben inkább ősz környékén kezdeném a próbálkozást, hogy minél kevesebbet töltsek a táppénzen a "számolási alap" évben.

2014. okt. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A leírásból ítélve műkörmös vagy. Jól sejtem? Maszk és gumikesztyű segíthet a dolgon, a testhelyzeten pedig amúgyis ki kell találni olyat, ami nem terheli a gerincet. Előre nem tudod megítélni, itt a puding próbája az evés, hogy mennyire bírod. Kell keresni valami olyan ülést, támasztékot, valamit, ami segít kényelmesen, pocak-és gerinckímélően elhelyezkedni. Az első három hónap nehéz lesz mentálisan a fáradtság és aluszékonyság miatt. Ha meg esetleg hányós leszel, akkor az ellehetetlenítheti, hogy az ügyfeleiddel normálisan tudjál foglalkozni (meg nekik sem lesz valami kellemes). Viszont a második trimeszterben nagyon aktív lehetsz. Mentálisan és fizikailag is. Sőt, nagyon kreatív. A harmadik trimesztert már a pocakod nagysága fogja jelezni, hogy bírod-e. Mindenesetre vigyázz magadra, és sok sikert!
2014. okt. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, az vagyok!:) Köszönöm, hát akkor majd meglátjuk:)
2014. okt. 20. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!