Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan állítsam le a védőnőt?...

Hogyan állítsam le a védőnőt? Már az őrületbe kerget!

Figyelt kérdés
37 hetes terhes vagyok, eddig háromszor jött le a védőnő, mindháromszor az idegeimen táncolt. Első alkalommal abba körött bele, hogy üveg ebédlőasztalunk van, és gondolkodjunk el, hogy lecseréljük fára, hát mondtam neki, hogy kösz nem. Erre egy órán keresztül hallgattam, hogy milyen veszélyes, meg mi veszélyes még a házunkban. Másodjára azon akadt ki, hogy nincs bevezetve a gáz, mi lesz, ha áramszünet lesz, hogy fogok főzni. Most meg lejött ma, hogy el ne felejtsek menni holnap nst-re, meg, hogy a babának megvan minden, meg nekem, mondom igen nyugodtan be is nézhet a babaszobába. Erre elkezdett mindent fikázni, hogy minek baldachin, minek pihenőszék, a földig érő függönytől szabaduljak meg mert veszélyes,minek vettünk ennyi mindent a gyereknek. Kedvem nem volt vele veszekedni, így mondtam azért mert, és kész. Akkor közölte, hogy ha megszületik a kicsi, gondolkodjak el rajta, hány naposan! akarom kifúratni a fülét. Már elegem van belőle, legszívesebben be sem engedném a házba. A férjem ha itthon lett volna, páros lábbal rúgta volna ki, én is csak azért nem szólok neki vissza, mert tudom, hogy még évekig hozzá fogunk tartozni, és gyakran kell, hogy lássa a gyereket. Volt valakinek ilyen védőnője? Hogyan állítsam le?
2014. okt. 26. 14:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Hivatalos levéllel le lehet mondani a védőnőt. Akkor nem tud többet menni.


Mondjuk én csak azért nem mondtam le, mert az előző személye szimpatikus volt. Aztán átköltöztünk a jelenlegi lakhelyre, már két hónapja, a védőnő azóta se jelentkezett. Én meg nem keresem, nekem nem hiányzik.

2014. okt. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugi.

Tudom, hogy ideges vagy, de sok igazság van abban, amit mondott, habár egy-két ötlete meredek. Nekünk fémkeretes, üveg asztalunk volt a nappaliban. Sajnos mióta megtanult felállni a fiúnk, száműznünk kellett, mert balesetveszélyes. Ő csak szólt előre, nekünk is mondta a védőnő, hogy gondolkodjunk el, hogy hova tudjuk majd eltenni. Nálunk még soha nem volt áramszünet, de mióta megszületett a fiam, már legalább tízszer. Mivel tápszeres, meg voltunk lőve, szerencsénk van, hogy gáztűzhely van a konyhában. Ezért bevezetni a gázt noszensz, de azért jobb, ha felkészülsz arra, hogy mi van ha. Mi nem voltunk felkészülve, és még zseblámpánk sem volt. A baldachin valóban felesleges, bár szép, de csak porfogó, és nem engedi a babától kiengedni az elhasznált levegőt, így nem praktikus. Nálunk is van földigérő függöny, inkább nem mondom meg, hogyan néz ki, mióta a fiúnk rájött, hogy be lehet bújni mögé, és nem is engedjük, hogy egyedül játszon abban a szobában, ahol van, mert nemes egyszerűséggel rá tudja tekerni a nyakára. A pihenőszékre meg lehet, hogy azért kapta fel a fejét, mert sokan azt hiszik, hogy abba már újszülöttet is bele lehet tenni órákra, nekem is van ilyen ismerősöm, aki abban tartotta, mert erre nincs jobb szó, miután hazajöttek a kórházból a fiát, és ment a sírás-rívás, hogy nem emeli a fejét, nem forog, nem akar kúszni. A védőnőnk is szólt sok mindenért, nem bántó szándékkal. Pl, hogy figyeljünk majd a radiátorra, mert nálunk nem lap van, hanem régi típusú, szívesen esnek neki fejjel a babák. Aztán a tv-re is találjunk ki valamit, mert sok baba rántotta már magára. Arra is mindig figyelmeztetett minket, hogy ne hagyjuk a babát magára a kanapén, mert egy pillanat alatt le tud esni, és minden hónapban kerül be a körzetéből ezzel baba a kórházba. Nem bántani akart minket ezzel, de első gyerek anyukaként sok mindenre nem gondol az ember lánya.

EGyébként amit tudsz tenni, hogy megkérdezed, hogy miért gondolja feleslegesnek a baldachint, függönyt, pihenőszéket stb, majd megköszönöd, hogy szólt, és azt mondod, majd átbeszéled a férjeddel.

2014. okt. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Nyilván az a fajta, aki lelkes és legjobb tudása szerint próbálja "pácienseket" is megfelelő irányba terelni. Vedd úgy, hogy a munkáját végzi. Az, hogy te mindent máshogy csinálsz, az más úgy.
2014. okt. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Furcsák, mert a miénk is nagyon rosszul nyitott nálunk. Kicsi volt a lakás, bővíteni akarta a szomszéd felé, baja volt a lépcsővel is, de a macskámmal például nem.

Féltem én is, hogy meg fogok bolondulni, kötekedőnek éreztem több dologban is.

Most 8 hónapos a fiam és amiket olvasok másokról, szuper védőnőnk van. A hozzátáplálásnál is tök lazán és jó tanácsokat adott, a tápszerben is teljesen rugalmas és TAPASZTALT, bármi gond volt eddig (pl. leesett a gyerek a kanapéról) hívtam, hogy mi a teendő és soha nem hibáztatott feleslegesen, mondta mire kell figyelni, mikor mi jelent bajt, vagy jót. PEDIG szörnyen indult ez az egész, de most azt mondom, hogy jó, hog ylenyeltem és apa sem szólt be, mert rengeteget segtet már azóta.

Hátha ez a példa ad neked is valami kis türelmet meg reményt, majd kiderül, hogy hogyan alakul!

2014. okt. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
nem hiszem el, hogy ott volt vasárnap. Ez a hét a védőnőgyűlölőké?
2014. okt. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Én 23 hetes vagyok, eddig egyszer volt a védőnő. Már annak sem örültem, hogy szó nélkül beállított, de ezt még megértem, ez a dolga.

Viszont, mikor elkezdte tapogatni a falakat a hálónkban, hogy melyik a legmelegebb, a kisàgy elhelyezèse miatt, az kicsit sok volt. Mondtam neki, hogy saját szobàja lesz, akkor meg azzal jött, hogy a mi szobànkba tegyük a bölcsőhalàl miatt, mert akkor meghallom, ha nem vesz levegőt! Mondom mi van? Hogy hallanàm már meg? Amúgy is lesz lègzèsfigyelőnk.

Lehet, hogy túlreagàlom. A tanácsát elfogadom, meghallgattam, de nem kell azt csinálnom, amit mondd.

Szerintem te is próbáld ezt tenni.:-)

2014. okt. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó vagyok!

Egyébként nekem nincs problémám vele, a rendelésen mindig rendes szokott lenni. Talán csak az nem tetszik, hogy 8-ra ad időpontot, de 8:15-20 előtt még sosem èrt oda.

2014. okt. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Sajnos de itt volt vasárnap, mikor megláttam a kapuban hát kicsit kiakadtam, valamelyik másik anyukánál volt, kezelni a baba köldökét és gondolta beugrik! Amúgy elhiszem ,hogy jót akar, de az asztalnál elmondtam, hogy biztonsági üveg, és 150kg teherbírású, a függöny nonszensz hiszen nagy ablakra hülyén néz ki a rövid függöny. Ezek után már nem volt kedvem neki a többire mondani, hogy a legtöbbjét ajándékba kaptuk, meg amúgy is nincs köze ahhoz, hogy mit teszek a babaszobába. Amúgy a sógornőmék a szomszédban laknak, ha kell valami hozzá bármikor átmehetek, neki két éves a kisfiam, ugyanazok vannak mint nekünk, nekik sincs csak elektromos tűzhely, és eddig még nem halt éhen a gyerek, főleg mert a tetőn ott van a napelem tábla, amit megint nem értett, hogy ha nem süt a nap, akkor hogyan lehet áram.
2014. okt. 26. 15:30
 9/14 A kérdező kommentje:
Amúgy én is olyan vagyok, hogy inkább lenyelem, és nem mondok semmit, de már nem tudom meddig bírom, főleg mert olyan nehezen ért meg mindent, szerinte a gyereket éjszaka nem szabad etetni, stb, na ezen is kiakadtam! Amúgy már 55 éves.
2014. okt. 26. 15:33
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

"amit megint nem értett, hogy ha nem süt a nap, akkor hogyan lehet áram."


Ennyi ésszel elmehetett volna politikusnak... Úristen! :DD

2014. okt. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!