Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyivel nehezebb anyagilag...

Mennyivel nehezebb anyagilag két gyerekkel mint egyel?

Figyelt kérdés

Van már egy két évesünk. Néha jók a hónapok néha nehezebbek.

A bevételünk 170e.

Most akartam munkát vállalni de kiderült babát várok. Elvetetni nem szeretném de félek nem fog menni anyagilag. Anyukám segít ha tud de nem szeretek kérni tőle. Ritkán kell de akkor is. A kisfiam már nem pelusos jövőre oviba megy mire megyszületne a kicsi szóval igazából ezen a téren nehéz nem lenne meg hát más is megbírkózik a két gyerekkel ami engem aggaszt az anyagiak. Mennyi plusz kiadásitok lett a második baba születése után? Köszönöm a válaszokat.


2014. okt. 27. 12:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%
Sokkal. Az oviban is fizetni kell, majd és az új gyereknek is renegteg minden kell, az ovisnak meg pláne. Ilyen alacsony bevételre biztos nem vállalnék még egy gyereket.
2014. okt. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Az első 1-2 évben nem sok a plusz kiadás, csak a pelus, esetleg tápszer, plusz a kisruhák, ha nem marad sok a nagyról. Majd 2-3 éves kortól lehet nagyobb kiadásokra számítani, pl ha bekerül bölcsibe, majd oviba. Összességében nem sokkal több az első pár évben az iskoláig.
2014. okt. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

azért nem mindegy, hogy mennyi a kiadás. ha most kijöttök és szorult helyzetben tudtok valakire számítani, én biztos nem vetetném el ezért.

hogy a kérdésre is válaszoljak: eleinte nem éreztük meg a másodikat,pedig két pelusos lett a családban. bár szerencsére sokáig anyatejes volt. a hozzátáplálásnál azért kell rá költeni. az ovi nekünk nem megterhelő, van egy fix (kb 10e) díja és egy-egy apróság, pl oviszsák. persze a gyes alatt biztos nehezebb lesz, de akkor vissza lehet menni dolgozni, ha kell.

2014. okt. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem annyival nem nehezebb. Most tegyuk fel a kovetkezo is fiu lesz nalatok. Csomo mindent orokol, sokaig nem kell ujat venni. Jo ideig a csaladi potlek fedezi a pelust, torlokendot, tapszert (ha kell). Aztan ha ovis lesz az etkezes 6-7 ezer ft. Ennyit amugy is elkolt az ember egy vasarlas alkalmaval, neki meg egy havi etkezese ugy, hogy otthon mar csak vacsizik. Jo ott a hetvege de gondolom nem pont adagra kiszamitva fozol. A suli lesz kicsit huzosabb de pl. az en es ferjem munkahelye is ad iskolakezdesi tamogatast ami kb 20 ezer ft fejenkent ami nalunk 40 ezer osszesen. Annyibol fel lehet szerelni egy gyereket suliba. En pl. nem igazan erzek kulonbseget egy es ket gyerek kozott. Csak mentalisan. Ugy viszont majd' belepusztulok :D
2014. okt. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A kiadás olyan 70 és 90 ezer közé esik. A maradék marad kajára. Míg pelusos volt a fiam 100e volt a kiadás.

Most a férjemet ha minden igaz 2x3 hónapra kiközvetítik az anya céghez ami nem kevés pénzt hoz a házhoz az itteni fizetését is megkapja a külföldit is és kiközvetítési díjat is kap. De ez csak egyszeri igaz nem költenénk el egy két hónap alatt de el fog menni egy idő után és marad ugyen ez a bevétel. Abortuszra képtelen lennék!

2014. okt. 27. 12:35
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
4-es valaszolo vagyok. Szerintem annyibol siman ki tudod hozni. Na meg mire odakerulsz hogy koltsegesebb a gyerek, lehet anyagilag is jobban fogtok allni. En csak biztatni tudlak :)
2014. okt. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Én is próbálom magam "nyugtatni" hogy mire a kicsi is költségesebb lesz én már dolgozni fogok és nem lesz nehéz.

2014. okt. 27. 12:41
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
szerintem ez nem rossz! később - mikor már több költség lesz- pedig már ott lesz a te fizetésed is.
2014. okt. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Én is gondolkodás nélkül bevállalnám a helyedben. Ahogy te is írtad, mire jönnek a nagyobb költségek, már te is fogsz tudni dolgozni, és szerintem a kisfiad is örülne a kistesónak. :)
2014. okt. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
ha mar terhes vagy mindenkeppen tartsd meg.es arra is gondolj a kicsinek nem kell kisagy pelenkazo,babakad es meg egy csomo minden mert gondolom a 2 eves gyermekede meg megvan.nekem 3 eves a kisfiam nagyon szeretne mar tesot.de mi is mindig a penz miatt nem vallaltuk es halasztottuk a babaprojektet.mindig talaltunk valami kifogast.most hitelunk van stb stb.a hitelt kifizettuk ugyhogy most ugy dontottunk belevagunk a babaprojektbe. :)
2014. okt. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!