Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves anyukák, válaszolnátok...

Kedves anyukák, válaszolnátok pár kérdésemre? Főleg olyan anyáktól várnék választ, akiknek már elmúlt 6 hónapos a babája.

Figyelt kérdés

Van már egy kislányom. Valamikor a későbbiekben szívem szerint örülnék még egy babának, de ha belegondolok, hogy ő is ilyen lenne az első egy évben, azt nem hiszem, hogy még egyszer kibírnám idegekkel...

Az én gyerekem 6 hónapig olyan szinten volt hasfájós, hogy egyszerűen nem lehetett letenni, a kezünkben is üvöltött megállás nélkül. Minden létező dolgot kipróbáltam, de nem használt. Aztán hellyel-közzel elmúlt, pont amikor megjelent az első 2 foga. A következő 5 hónap azzal telt, hogy összesen 10 jött ki neki, állandóan fájlalta, nyűgös volt. Természetesen egy évig nem aludtam 3-4 óránál többet éjszakánként sem. Öltöztetést-pelenkázást gyűlöli, pedig játszok vele közben, szórakoztatom. Nem játszik egyedül, csak ha egy méteren belül ülök mellette. Ahogy ellépek, sír. Kimerített fizikailag-idegileg.

Ettől függetlenül borzasztóan szeretek vele lenni, játszani, foglalkozni. De félek, hogy ha ilyen lenne a második baba, azt nem bírnám.

Ismerős/barát/szomszéd anyukák meg mesélik, hogy a babájuk 10-12 órákat alszik éjjel, nappal meg a hintában van órákig és hogy milyen jó nekik...engem meg kiröhögnek, mondván "ezt megszívtad, ezt dobta a gép" stb.


Arra lennék kíváncsi, hogy amikor vártad a babát, odafigyeltél az étkezésre? Hasfájós lett? Mennyit sírt a baba éjjelente, milyen volt a fogzás?

Lehet tenni valamit már várandósság alatt, hogy ne legyen hasfájós a baba? Vagy azért, hogy legalább tíz percig üvöltés nélkül eljátsszon a játékaival?

Remélem értitek a kérdésem lényegét, a válaszokat előre is köszönöm :)



2014. okt. 29. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia. Az én fiam most 2,5 éves. Nem figyeltem oda az érkezésre különösebben várandósan, azt ettem amit megkívántam, a fiam nagyon minimálisan lett hasfájós. Mondjuk ő tápszeres volt 3 hetes korától, nem tudom ez mennyit számít. A fiam 8 hetes korától átalussza az éjszakákat, mai napig 12 órát alszik éjjel, ha itthon van (csanás már egyébként), akkor nappal 3 órát alszik. Szerencsére a fogzás nálunk nagyon könnyen ment, egyedül az első 2 fog és az utolsó nagyörlő viselte meg. Szerintem hasfájósság és fogzás ellen nincs mit tenni.

Az egyedül játszás már kicsit más kérdés, de azért ez is nagyon gyerekfüggő. Mi az elejétől úgy szoktattuk a fiam, hogy egyedül is ellegyen, de ebben ő is partner volt, soha nem igényelte az állandó figyelmet, egész kicsiként is elnézelődött, utána jött ment, most is önálló gyerek. Vannak viszont gyerekek, akik nem ilyenek, ezzel sem nagyon lehet mit tenni.

2014. okt. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szia, az én kisfiam most lett másfél éves, a terhességem alatt ettem, amit megkívántam, nem vettem észre, hogy különösebben hasfájós lett volna a babám, egyébként anyatejes volt, egy éves koráig szopizott, sírás kérdés: konkrétan az első hat hétből csak arra emlékszem, hogy mintha sosem aludt volna és állandóan sírt volna, szörnyű volt, persze miután a hasfájást kizártuk, rájöttünk, hogy az én idegességem, feszültségem ragadt át rá is, amikor végre sikerült megnyugodnom kicsit, sokkal, de sokkal kevesebbet sírt éjjel is és nappal is, fogzás: az első kettő fogával nem volt semmi különös, a felső kettő kb három hét alatt jött ki, na akkor azt hittem megbolondulok, annyira nyűgös volt és semmi nem volt jó neki, önálló játék: ebben azt hiszem kicsit szerencsém volt, nem kellett szoktatni az önálló játékra, sokszor elvolt a pihenőszékben, nézte, ahogy főzök, adtam neki fakanalat, üres műanyag flakon, műanyag kanalat stb., nagyon szerette a játszószőnyeget, ahogy megtanult kúszni, mászni, járni, már simán elvolt a kis játékaival, no persze nem órákra kell gondolni, de azért tudtam mellette főzni, takarítani, tenni-venni, sőt még egyszer egy rövidebb könyvet is elolvastam :), annyit még hozzátennék, hogy kb. most másfél éves korára mondhatom azt, hogy alszunk éjszaka, amíg szopizott a 1-2-3-4 ébredés megvolt, utána vizet kapott és nemrégóta már azt sem, de mondjuk bölcsibe jár és eléggé elfárad estére, szóval lehet, hogy ez is benne van, nem tudom, de végre én is tudok aludni, ami azért nem hátrány, mert 4. hete dolgozom, a terhesség alatt sztem sem tudsz mit tenni a hasfájósság ellen, és abban is igaza van az előttem szólónak, hogy vannak ilyen és olyan babák, akik vagy partnerek bizonyos dolgokban vagy nem, azt csak csendben teszem hozzá, hogy öcsémék kisfia is eszik-alszik-önállóan eljátszik baba volt, mostanra azért már ő is kisördög néha, lassan két és fél éves lesz
2014. okt. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam szóról szóra olyan lett, amilyen a te kislányod. 1 éves korig őrület volt. A második gyerekem kislány, ő egy angyal volt. Nem hiszem, hogy terhesség alatt tehetsz valamit ezért.

Én egy darabig azt vallottam, hogy az első gyerekek ilyenek, érzik rajtunk a kezdő szülő bizonytalanságát, a stresszt. Azonban találkoztam olyan 3 gyerekessel is, akinek pont a 3. lett ilyen kólikás.

2014. okt. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Főleg azért merült fel bennem ez a kérdés, mert pont olyan anyukáknak nem lett hasfájós a babája, akik mindent ettek a 9 hónap alatt. Én meg odafigyeltem, hogy ne egyek káposztát, gombát, karfiolt stb.

Ezek szerint nincs összefüggés, csak én találtam ki :)

És sajnos ebből kifolyólag lett gondolom ilyen a lányom, hogy nem játszik egyedül, mivel az első sok-sok hónap azzal telt, hogy kézben volt, vagy szórakoztattam, mivel a has- és fogfájás miatt lilult a feje az üvöltéstől... :(

2014. okt. 29. 12:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Lányom után 3 évig bizton állítottam, hogy soha többé nem vállalok gyereket, mert kislányommal az első év hihetetlen volt. Ő 7 hónapig volt hasfájós, napi 12 órát üvöltött végig, de azután is állandóan nyűgös volt. Soha semmi nem volt jó neki, én meg hiába próbálkoztam.

Vele a terhességem amúgy egy álom volt. Tökéletesen éreztem magam, jól voltam, és az étkezésre is figyeltem. Tehát szerintem nem függ össze, hogy milyen a terhességed és milyen a babád.


Most 4 éves a lányom és egy tünemény! Nem kívánhatnék jobb gyereket. Most már nem fáj úgy az első év, hiszen eltelt az idő, és látom milyen cuki gyerek lett belőle.

Most várjuk a második babát. :)

S most úgy vagyok vele, hogy ha sírós is lesz, akkor is tudom, hogy hamar elillan az az időszak. Persze benne lenni nem könnyű, de akkor is. Megpróbálom úgy kezelni, hogy csak egy időszak az életünkből.

Nem beszélve arról, hogy a tesó lehet teljesen más lesz mint a nővére.

2014. okt. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja, hogy te úgy érted, hogy figyeltél az étkezésre, hogy mit ne egyél.

Hát én nem. Én arra figyeltem, hogy mindent egyek, kivéve a nyers tojást. :)

Szóval nem, nem ezzel függ össze a hasfájósság.

2014. okt. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 4 gyerekem van, ebből 2 volt hasfájós, a másik 2 angyali nyugodt bébi. Nem találtam összefüggést én sem az étkezés és a hasfájás közt, lehet genetika, csak azt látom, elsőszülött gyermekem, aki nyugodt kiegyensúlyozott jóétvágyú csecsemő volt, gyermeknek is nyugodt, kiegyensúlyozott, jóétvágyú "mindenevő", második gyermekem, aki hasfájós volt, utána meg fogzásnyűgös, 1-2-3 évesen nagyon válogatós volt az ételekben, most sem túl jó étvágyú, sokmindent nem szeret, egyszerűen ilyen emésztőrendszert örökölt. Most a legkisebbem 15 hónapos, a fejem tetejére állok tőle, mert még most sem alusszuk át az éjszakát, na ő igen hasfájós volt, de most mindenevő, viszont nyűgös fajta, éjszaka feklír még egyszer-kétszer, nappal is nagyon anyás, állandóan utánam jön, semmit nem tudok csinálni napközben, ha beülök a szobájába, eljátszik mellettem, de ha nem akkor még a wc-re is utánam jön ordítva.

Mivel én ugyanaz az anya vagyok, és 4 különböző gyermekem van, arra gondolok, hogy mindez genetika, a hasfájás hajlam kérdése, és a temperamentum az öröklött személyiség megnyilvánulása.

Mivel látod még a testvérek sem egyformák, nem törvényszerű, hogy a második gyermeked hasfájós legyen, sőt szerintem nagy esélyed van arra, hogy a második sokkal nyugodtabb baba legyen, mint az első. Mindenesetre még ráértek bevállalni, majd ha már a naggyal kényelmesen elvagy, az éjszakák is nyugodtak, te is fel tudsz töltődni, akkor érdemes a másodikat tervezni, mert kell egy kis pihi a kettő között.

2014. okt. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat:felsír.
2014. okt. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Julie S ***** válasza:
En meg paleolit etrenden vagyok, terhesen is igy ettem, szoptatas alatt is. Nem volt hasfajos a lanykam (az elso ket-harom hetben megtanult jol pukizni, addig neha tekergett tiz perceket), a fogzas se viseli meg latvanyosan, csak neha fajlalja. Ejjel nem sir, mert egyutt alszunk vele, igy nincs miert sirjon, sosincs egyedul. Az egyedul jatszas neha megy, neha nem. Kiegyensulyozott gyerek, nincs vele sok baj, de azert sok idot es energiat igenyel.
2014. okt. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2014. nov. 3. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!