Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a férjed elintézheti...

Ha a férjed elintézheti szülés után a hivatalos ügyeket, akkor a családi pótlék folyósításáról szóló igazolást miért nem kaphatja meg?

Figyelt kérdés
Vitte a papírjaimat, nem kértek semmi meghatalmazást, az én nevemre lett íratva minden szülés után. Ma bement a MÁK-ba, hogy a startszámlához kikérje azt a nyavalyás igazolást, várt 2 órát és odanyögték neki, hogy ő bizony nem kaphatja meg ezt a papírt! Ilyenkor nem egy család vagyunk, vagy mi? A nevemre írathat, de ki nem kérhet?
2010. jan. 25. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdést. Mi az hogy "a nevemre lett íratva minden"? Egyébként nálunk is a férjem intézett mindent, (mint gondolom mindenütt), de volt nála meghatalmazás (itt-ott el is kérték tőle).
2010. jan. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Arra értem, hogy az én nevemre lett kérve a családi és az anyasági, az én papírjaimmal. Ő is vitte a meghatalmazást, de nem kérték el tőle. Ennél érthetőbben nem tudom leírni. A lényeg, hogy akkor intézkedhetett, most meg nem?? Elvárják, hogy órákat szobrozzon az anya a gyerekével a tömegben, mert most a meghatalmazást sem fogadták el...
2010. jan. 26. 00:34
 3/5 anonim ***** válasza:

OFF: De miért ment be ezért a MÁK-ba? Kiküldik postán. Vagy egy újszülöttnél ez a legsürgősebb, hogy Start-számlát nyissatok neki gyorsan? (ami egyébként rohadtul nem biznisz, csak megsúgom..., de majd rájössz te is)


ON: azt meg, hogy a hivataloknál mit lehet, meg mit nem, azt ne is próbáld megérteni...

2010. jan. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is postán igényeltem. És valóban nem olyan sürgős, így emiatt nem kell bemenni, várni, meg megőrülni!
2010. jan. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem újszülött,hanem 4 hónapos.Most küldték ki a startszámlás papírt. És 30napnál nem régebbi írat kell a családi pótlékról ahoz,hogy megnyissák a bankban. Azért visszük bankba, mert ott 4%-ot kamatozik, ha a MÁK-nál marad, ott 0.5%-ot!!

Ezért kellett bemennie, mert amit kiküldtek postán papírt, az régebbi 30napnál.

2010. jan. 26. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!