Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 12 éves gyereket, mennyi...

Egy 12 éves gyereket, mennyi időre mernétek otthon egyedül hagyni?

Figyelt kérdés
Illetve leengednétek-e egyedül a boltba, hogy vegyen pl. 1 kg kenyeret, vagy hagynátok-e neki, hogy BKV-n egyedül utazzon?
2014. okt. 31. 20:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

LOL, 5 évesen mentem egyedül bevásárolni! :D

8 évesen naponta buszoztam egyedül haza 5 megállót a suliból.

Remélem nem komoly a kérdés... o.O

2014. okt. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Mért ne lehetne komoly, lehet még nem hallottál róla, de számtalan eset volt már, hogy valaki (akár felnőtt) elindult és nem tért haza.

Amúgy inkább környéktől függ.

2014. okt. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

De! Sajnos komoly kérdés! Az ex a lányunkat, nem meri vagy nem akarja, vagy nem tudom, 1 órára sem egyedül hagyni a lakásban (vagy csak ez a kifogás), így mindig belekavar a gyerekes programokba. Közli, hogy csak és kizárólag késő este vihetem haza a gyereket, mert addig nincs otthon senki.

Csak autóval mehetek érte és vihetem haza (függetlenül attól, hogy épp hozzájutok-e autóhoz vagy sem).

Ha nincs autó, akkor a gyerek közli, hogy ő nem jön. Majd az ex csinál egy világra szóló botrányt, hogy én ennyit sem vagyok képes a gyerekért megtenni!

Egyáltalán nem hajlandó abba beleegyezni, hogy ő felteszi a gyereket a villamosra, én meg itt a végállomáson (amit ugye nem lehet eltéveszteni) várom.

2014. okt. 31. 20:24
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
A fiam ennyi idős. BKV-zni nem engedem, a közeli boltba mehet, itthon szokott lenni 7-8 órát is egyedül. a mikrón remekül meg tudja nyomni a gombot, tehát nem hal éhen.
2014. okt. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nálunk már az oviban van olyan nagycsoportos, aki egyedül hazasétál, vagy elmegy a sarki kisboltba. Én egyébként ötödikes koromban kezdtem el másik városba suliba járni, így ennyi idősen már bőven buszoztam napi másfél órát egyedül. Soha nem volt semmi probléma.

Viszont a BKV-ból kiindulva, gondolom Budapesten éltek. Hát ott 23 éves fejjel is fosok, ha egyedül kell utcára mennem és ha tehetem, nem megyek oda egyedül. Ebből kifolyólag nyilván a gyereket se engedném mondjuk a belváros környékén szarakodni.

Otthon egyedül 6-7 éves gyerek simán elvan pár órát, 12 évesen szerintem - ha ügyes, okos, akkor akár egy éjszakát is maradhat felügyelet nélkül.

2014. okt. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nap közben bármennyi időre egyedül merném hagyni otthon, a boltba is elmehetne egyedül. Engem ennyi idősen estére is volt, hogy itthon hagytak, ha muszáj volt munka miatt, úgyhogy a saját gyerekemet is lehet merném, de ez attól függ, hogy nem félne-e, mennyire tudja majd magát ellátni (még nagyon pici, ezért ezt még nem tudhatom).
2014. okt. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem a belvárosról van szó, hanem a tömegtől dugóktól távol, kertvárosi részen.


2 okból is zavar a dolog.

Az egyik, hogy mi lesz 1 vagy 2 vagy 5 év múlva? Nem lehet majd 18 éves korában is a kezét fogni, és még a sarki fűszereshez is autóval vinni.


A másik meg, hogy tényleg minden pillanatban 100%-ig felügyeletre "szorul", így még a boltba sem mehetek el, mondjuk fél vagy 1 órára, vagy ha élet-halál kérdés lenne akkor sem tehetném, hogy felteszem egy buszra 2 megállóra, vagy hasonlók.

2014. okt. 31. 20:55
 8/14 anonim ***** válasza:

Én anno 12 évesen már főztem, anya feltett a vonatra a keletiben, és mamánál leszálltam 200 km-el arrébb.

Ezzel szemben a 11 éves nevelt lányom reggel lecseszett, hogy nem ivott egész este, mert nem kapott. Tudja hol a pohár, és a csap, de ennyire önállótlan. Ha nem adom a kezébe, nem eszik/iszik.

2014. okt. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
Ez az egész ellened irányul!Ami nagyon nagy gáz,hogy a gyereket használja fegyverként.Én nem hagynám annyiban(nő vagyok,3 gyerekkel).Senki nem kötelezhet arra,hogy kocsival hozd-vidd.Ha nincs autód nem kapod meg a gyereket?!Ne már!Tessék a sarkadra állni,és körmöd szakadtáig képviselni a gyerek és a TE érdekeidet!Hajrá!
2014. okt. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-esnél a pont!Így van,mi az hogy megszabja mikor mit csinálj hogy viheted.A gyerek péntek estétől vagy megeggyezés szerint szombat vasárnap a tiéd 2 hetente.Oda viszed ahová akarod és azzal amivel akarod.Egész èpp családokban is elmennek a szülők bevàsárolni míg a gyerek otthon eljátszik egyedül 1-2 órát.Az én gyerekeim 10-12 évesen buszoztak ès az osztálytársakkal moziba mentek a plázába vagy nézelődi.De külön külön egyedül is.Csak az volt a kérés hogy tudjam hogy hol vannak és telefon legyen náluk.Nyugodtan villamosozhat lehet hogy tetszene is neki.Ha a lányodnak van olyan fóbiája hogy nem bírja a tömegközlekedést az más.Akkor arról legyen pszichológiai szakvélemény és akkir majd megérted hogy csak kocsival viheted.Szörnyű amit ez a nő tesz veled.Vigyázz mert a gyereket ellened fogja hangolni.
2014. okt. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!