Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen körülmények közé...

Milyen körülmények közé vállalnátok 4. vagy 5. gyereket?

Figyelt kérdés
Kb. hogy képzelitek el azt a családot (anyagi, érzelmi, szellemi, minden oldalról), ahol jó helye van egy negyedik vagy akár ötödik gyereknek? Mi minden kell hozzá, szerintetek?
2014. nov. 3. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Nekem 3 gyerekem van, 100nm-es ház, egyenlőre a gyerekek egy szobába vannak, tervezzük hogy hozzáépülünk még. Anyagilag pont kijövünk minden hónapban, félretenni párezret tudok havonta (3-6) . Mi már nem tudnánk bevállalni egy negyediket.

Mindenképp hely kell és pénz hozzá. Nem könnyű sajnos a mai világban.

2014. nov. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mekkora házat/lakást és mekkora havi jövedelmet tudsz elfogadhatónak tartani ekkora családhoz? Tudom, mások az igények, de mondjuk nektek mennyire lenne szükségetek, hogy ne csak havi kb. 5 ezer maradjon?
2014. nov. 3. 10:54
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

1. apa és anya ugyanúgy akarják azt a 4. 5...stb gyereket, mert, ha csak anya akarja, (vagy apa) az nem lesz jó később.

2. anyagi szinten ne legyen megélhetési probléma, ha anya kiesik a munkából!

3. A lakás, ház alkalmas legyen ennyi emberre...tudom hülyén hangzik, de mi is anno 6-an voltunk a lakótelepi lakásban és sorszámot kellett húzni a klotyónál...ez megőrjítene most!

4. idő! ez azért fontos, mert 4, 5 gyereknél már komoly logisztikai rémálom lehet az összes nap...vinni a suliba, oviba...bölcsibe..külön órákra...- szóval komplett szervezést igényel...

5. NAGY CSALÁDI AUTÓ! ez szerintem kell... mert senki sem akar kétfordulós utakat tenni :D

6. szülők részéről óriási türelem, szóval szerintem ahol idegesebb, kiabálósabbak oda nem kéne...mert a feszültség úgysem csökken, csak még több lesz.

7. A szülők részéről megfelelő JÖVŐKÉP! ne csak a mának éljenek, hanem lássanak előre 5-10 év múlvára is.


Én nekem ezek jutottak az eszembe...

mert én is (most van 2 gyerekem), és hiába lelkileg szeretnék még 1-2 gyereket, de az anyagi része nagyon nincs meg hozzá- nekünk csak ezen múlik :(

2014. nov. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Mindenképpen nagyon gyerekszeretőnek. de nem árt, ha a szülők nyugodtak, kiegyensúlyozottak és persze jó a házasságuk. én nagyon szétszórt vagyok, nem tudnék ennyi gyereket kezelni. és szerintem ekkora családhoz jól jön a segítség: nagyszülő vagy apuka kötetlenebb munkája. anyagilag nem gondolnám, hogy elég a minimálbér, persze nem kell milliomosnak sem lenni, de 4-5 iskolás már sokba kerül.
2014. nov. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

En akkor vallalnektobbedik gyereket -es itt most edesmindegy, hogy masodik vagyotodik- ha:

-erzelmileg es ertelmileg biztositani tudnam a fejlodesuket

-ha lenne egy biztos bebiszitter (nagyszulo, ismeros, akarki) akire bizonyos idokozonkent ra tudnam bizni a gyerekeket, hogy kikapcsolaodhassak a tarsammal

-minden gyereknek kulon szobat tudnek biztositai

-az egy fore eso jovedelem az esetleges hitel es a rezsi koltseg levonasa utan minimum 50e forint lenne

-ha emellett szemelyenkent minimum 10e forintot felre tudnek tenni havonta

2014. nov. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

Lehessen saját szobája mindegyik gyereknek (persze nem kell személyenként 20 nm-nek lennie, lehet kisebb is), a szülőknek legyen idő foglalkozni velük. Ez utóbbi okból én csak elég nagy korkülönbséggel vállalnék be ennyi gyereket, tehát úgy, hogy a két legkisebbre 1-1 teljes felnőtt figyelme jusson, a nagyobbak meg már addigra kevesebb időt igényeljenek, minimum iskolás korúak legyenek.

Emellett legyen elegendő a havi befolyó pénz arra is, hogy a gyereknek el tudjak kezdeni pici kora óta félretenni a pénzt, hogy mire felnő, legyen egy kezdőtőkéje, amiből elindulhat, valamint legyünk olyan anyagi helyzetben, hogy 25 éves koráig, ameddig befejezi az egyetemet, tudjuk segíteni a költségekben, akár el is tudjuk részben még tartani.


Egyébként ha szeretetet és figyelmet kap eleget, akkor a többi rész szerintem kevésbé számít, és a lényeg, hogy a többi gyerek se érezze magát elhanyagoltnak a pici mellett. Ezt mindenki maga tudja, hogy mennyi energiája van, de szerintem gyerekenként egy egész felnőtt figyelmére szükség van minimum addig, ameddig iskolába nem megy, és azután is, amikor hazaér.

2014. nov. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Mi nem terveztük, nekünk besikerült a 4. gyerek. A következő körülményeink voltak adottak, amikor bevállaltuk:

Saját családi ház hitel nélkül, 3 gyerekszobával. Mindkettőnknek fix munkahely, apuka 140-180 ezer között keres, nekem 150 ezer volt a nettóm, amikor elmentem szülni, azóta volt egy fizetésemelés is.

Mindketten gyerekszeretők vagyunk, párom is türelmes, imádja a kicsiket-nagyokat egyaránt.

Így a nem tervezett 4-et gond nélkül bevállalhattuk, anyagilag a 3 után nem okoz gondot, gyakorlatilag szinte semmit nem kell neki venni- most még- mivel mindent örököl a többitől. A legkisebbel került egy szobába, ők még együtt elvannak, a 2 nagynak már van külön szobája.

Autót cseréltünk nagyobbra, és mindenki segít mindenben, zajlik az élet, sok öröm van benne de sok nehézség.

Sosincs csend, sokan vagyunk, zajosak vagyunk.

Ezért aztán semmi pénzért nem vállalnék mondjuk egy panellakásba több gyereket, ahol mindent hallanak a szomszédok, és kevés a szoba, kevés a hely mert én meg is őrülnék, hogy egymás hegyén-hátán mászkálnánk.

Nagyon ideális sok gyereknek egy családi ház udvarral, nálunk az udvaron van minden a homokozótól kezdve a hintán, csúszdán át a trambulinig, kitombolhatják, kimozoghatják magukat, és a házban is van hely, később még a tetőteret is beépíthetjük.

Szóval nálam az elegendő térigény a mérvadó a sok gyerek vállalásához, a megfelelő anyagiak és az érzelmi hozzáállás mellett.

2014. nov. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem több ismerősöm is van ekkora családdal. Általában a férj elég jól keres ahhoz hogy eltartsa a családját (többen külföldön élnek), a hatalmas lakás amennyire látom nem feltétlen szempont, 100nm-en el lehet férni amíg kicsik. Nagy autó tényleg kell, meg persze egy olyan anyuka aki képes elviselni/nevelni ennyi gyereket :). Én akkor se vállalnék negyediket (3 van) ha milliomos lennék, nekem ez a három bőven elég minden téren. Ha már a húgom gyerekei is itt vannak elszabadul a pokol.
2014. nov. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
havi 6-7száz ezer bevétel,saját ház (min 100nm2),autó
2014. nov. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!