Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ilyen körülmények közé vállaln...

Ilyen körülmények közé vállalnátok a babát? Akkor is, ha ő hallani sem akar róla?

Figyelt kérdés
Van egy srác, akivel tulajdonképpen nem járunk együtt, jól megértjük egymást (nemcsak szex) neki is van kapcsolata, nekem élettársam, mindkét kapcsolat rosszul működik, de én a közös lakáshitel miatt nem tudok belőle kilépni. Védekezés mellett terhes lettem tőle. Ő még ilyen formában nem akarja magát elkötelezni, én szeretem, de nem tudok mit kezdeni a helyzettel.

2013. aug. 24. 19:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem vállalnék.

Együtt élsz valakivel, aki nem a gyereked apja. Ráadásul a gyereked apja sem egyedülálló és ráadásul nem is akarja a gyereket.

És hogy képzeled aztán, ha megtartod mégis? Azt mondod az élettársadnak, hogy tőle van? Vagy elmondod neki, hogy megcsaltad és nem az ő gyereke? Anyagilag nyilván támogatást nem fogsz kapni, egyedül fogod felnevelni a nagy hitel mellé még?

2013. aug. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem, ilyen körülmények között nem vállalnék. A végén ott maradsz egyedül egy gyerekkel.
2013. aug. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azon már túl vagyok,tudja,hogy van valakim,azt is,hogy babát várok,azt meg pláne,hogy nem tőle van,hiszen köztünk már régóta nincs semmi,de ez a ház elég nagy kapocs.Családomtól támogatást kapnék,de a helyzeten sajnos sokat nem változtat.Az eszem azt mondja,jobb,ha elvetetem,de szívem szerint megtartanám.
2013. aug. 24. 19:59
 4/13 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell eldöntened. Ha vállalod, akkor azt is vállalnod kell, hogy egyedül neveled fel.

Azt is gondold át, hogy ha nem a szívedre hallgatsz, akkor iszonyú lelkiismeretfurdalásod lesz, talán életed végéig. Ez a baba valamiért nagyon jönni akart.

2013. aug. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Először is azt döntsd el, hogy a jelenlegi kapcsolatoddal mit lehet csinálni. Ha menthetetlen, lakás ide, lakás oda ki kell lépned belőle. Ha van hova elköltöznöd és a párodé marad, akkor neked nem kell tovább fizetned a hitelt. Vagy adjátok el és osszátok szét a pénzt, s akkor mindketten újat kezdhettek.
2013. aug. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A ház+minden közös,felesben fizetjük,se ő,se én nem is bírnánk egyedül.Lenne hová mennem,de a hitelt akkor is fizetnem kell.Ezek után azt hiszem menthetetlen ez a kapcsolat,ki lenne az a hülye,aki mellettem marad,miközben megcsaltam és más gyerekét várom.
2013. aug. 24. 20:23
 7/13 anonim ***** válasza:
A házat amire a hitel van nem lehet eladni? Akkor mindketten tudnátok esetleg valami kisebbet venni. Vagy ha haza költözöl akkor nem kell a rezsi felét állnod, azt nem várhatja el az élettársad. csak azokat a költségeket amiket nem Te csinálsz. Mint mondjuk egy lakás esetében a közös költség. De mondjuk villanyszámla felét nem. Én nem tudom megtartanám-e a gyereket, de egy biztos, hogy nem maradnék egy fedél alatt az élettársammal ilyen körülmények között. A srác, akié pedig a gyerek nem biztos hogy jó társ, ha ilyet kijelent ilyen esetben, hogy már baba is van, hogy nem kötelezi el magát. Inkább mondta volna, hogy a babát nem akarja, de ezzel, hogy neki az elkötelezettséggel van gondja, azt jelenti, hogy Te szereted őt jobban. Vele sem terveznék. Nem tudom, hogy őt tudod-e gyerektartásra kötelezni van-e jövedelme. Az, hogy egy élet nő benned mindenképpen egy abortusz ellen szól, de ezzel a lépéssel biztos, hogy egy hamar nem találsz párt magad mellé, mert egyedülálló anyaként nem lesz könnyű új életet kezdeni, pedig én úgy vettem ki, hogy kénytelen leszel kilépni mindkét kapcsolatból. Nehéz kérdés, de én lehet a baba mellett döntenék, de kilépnék minden kapcsolatból. Nem lennék képes megölni egy magzatot, aki nem tehet semmiről. De tény, hogy megnehezíti majd az életed a döntésed, de lehet a legszebb és legjobb döntés lesz:)
2013. aug. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de milyen no vagy te? Az elettarsad megcsalod?? Es raadasul fel is csinalnak mint egy esztelen libat? Szerinted milyen jovoje van a gyerekednek?? Ha megtartod szamolj vele hogy valoszinu egyedul neveled majd, es majd hajkuraszhatod a pasit hogy adjon penzt pelenkara stb egy olyan gyereknek akit O nem akart! Mert az elettarsad tuti kidob! Ideje felnonod es tudatosan felnott fejjel gondolkodva iranyitani a jovodet! Nem igaz hogy nem tudtatok vedekezni???? VAAAAAAA! Idegesito hogy milyen emberek vannak!
2013. aug. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdező!


Nem az itteni válaszok alapján fogod eldönteni hogy megtartod-e a babát vagy sem. Itt sok nőnek meg kell szenvedni azért, hogy sok-sok év után sikerüljön a baba és olyan házasságba kapcsolatba ahol igazán szeretik egymást és mégsem jön, pedig megérdemelnék. Itt vagy te aki megcsalta a párját és egyből terhes lesz. Szerintem gondolkodj egy kicsit, hogy mi lenne ha te lennél abba a helyzetbe, hogy évekig nem jön a baba pedig olyan társad van akit szeretsz és mindennél jobban meg akarnád ajándékozni egy gyermekkel. Szerintem az egész életedet át kell gondolnod és feltételezem nem 20 éves vagy ezért a te döntésed megtartod-e de ha szexeltél vállald a következményeit. Egy életről beszélünk nem egy kiló krumpliról a piacon. Én boldog házasságban élek 10 év után lettem terhes de elvetéltem két éve és azóta sem jön a baba. Vállald a felelősséget a tetteidért. Ha elveteted azt is azért mert neked úgy könnyebb lesz a jövőben? Ezt nem mi válaszadók döntjük el hanem te.

2013. aug. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
8-as olvasd el alaposabban,amit írtam,mielőtt ilyen értelmes választ adsz.Védekeztünk,csak egy gyógyszer közömbősítette a fogamzásgátlót.Az élettársammal már évek óta nincs semmilyen testi kapcsolatunk,neki hamarabb voltak nők az életében,igaz,nem nyílt lapokkal játszottam,de a megcsalás az,ha több férfival vagy együtt,szerintem.9-es sajnálom a helyzetedet,remélem hamar összejön nektek,sajnos a sors iróniája,hogy ahol mindketten akarják,nehezen jön össze.Én meg azért adnék meg mindent,hogy a baba mellett álljon,és ne is kelljen ilyen döntésen gondolkoznom!Hidd el,ez se könnyű.Én csak a baba érdekeit nézem,és félek,soha nem tudnám pótolni az apját,és megadni neki mindent,de egyáltalán nem egy kiló krumplinak tekintem,más helyzetben gondolkodás nélkül vállalnám!7-es,eladni nem bírjuk,mert akkora a tőketartozás,hogy nem ér annyit a ház,így ahhoz is hitelt kellene felvenni,hogy eladhassuk:S A srácnak van jövedelme,de az is milyen,hogy rákényszerítem a gyerektartásra,amúgy a babát sem akarja:(Amit írtál,hogy kilépnék mindkettőből,és hazaköltöznék,ez lenne a legjobb,így szinte csak a hitel maradna,akkor viszont szülők támogatására szorulok,aztán meg bizonytalan,mi lesz.Viszont a másik oldalról,ez a kicsi az egyetlen,aki semmiről sem tehet,mindhárman hibásak vagyunk,hogy idáig fajultak a dolgok.Szeretnék már babát,ha lenne egy normális kapcsolatom.
2013. aug. 25. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!