Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azokhoz lenne kérdésem, akik...

Azokhoz lenne kérdésem, akik mindig lehurrogják a fiatalon házasodó, fiatalon gyereket vállaló nőket. Válaszolnátok az alábbi kérdésekre?

Figyelt kérdés
Szóval, sokszor megkapják ezek a nők, hogy "semmire" szülnek, ha meg a férjüknek/párjuknak jók az anyagi körülményei, akkor meg a férjük nyakára szülnek, csak azért szülnek, mert nem akarnak dolgozni, eltartatják magukat..stb- Szóval: Szerintetek egy nőnek hány évesen érdemes szülnie? Hány év munkatapasztalat után "szabad" szülni, márhogy a nő ne legyen munkakerülőnek tekintve (általatok)? Szerintetek mennyi ideig maradhat otthon nő a gyerekkel, hogy megintcsak ne tekintsétek munkakerülőnek? Ha jók az anyagiak, akkor szerintetek mennyi idősen jó a gyereknek elkezdeni a bölcsit, és mi a jó, egy nap mennyi időt töltsön ott?

2014. nov. 4. 21:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

22 évesen szültem, 2 év munkaviszonyom volt. Érdekes, mert én soha nem kaptam negatív megjegyzést, de talán azért, mert komoly, céltudatos ember vagyok.

A férjemmel nem vagyunk gazdagok, de van autónk, lakásunk, nincs hitelünk, van egy kis vésztartalékunk a bankban. Szóval nem mondanám magamról, hogy valakinek a nyakára szültem. Már 2 gyermekem van, most 27 éves vagyok, 1 éve dolgozom megint, mikor a második gyermekem betöltötte a 2 évet, akkor mentem vissza dolgozni.

2014. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

engem nem érdekel, hogy ki mikor szül...

elmondom én leghamarabb mikor tenném:


-1 év minimum munkaviszony (lehetőleg ne minimálbéres) tgyás, gyed, miatt

-ne szülőknél lakjunk

-legyen egy cél, az életben... nem feltétlenül pl saját lakás, ház, nincs baj az albérlettel, de legyen cél előrébb lépni

- ha elhagy a párom ne adj Isten, akkor is fenn tudjam magunkat tartani, ez egy nagyon fontos dolog szerintem, bármennyiire bízom a férjemben, akik szétmentek is a legtöbb esetben így éreztek, gondolom egyébként nem vállaltak volna közös gyereket

(- nekem fontos a házasság is, de ez csak nekem, tehát ezt zárjelben)


szerinem nem jó 3 évig otthon maradni.. sok idő, a gyerkőcnek sem kell, 1,5- 2 évesen bölcsi

kell a szocializálódás, kell a tanítás, szerintem ennyi idősen már kell nem csak a szülői tudás



ez az én véleményem, de nem szólok meg senkit, és nincsenek rossz gondolataim, ha nem így tesz valaki... de a ygerekvállalást mindenki jól gondolja meg, kortól függetlenül, mert nagy felelősség.

én 27 vagyok, tudom milyen volt 22-nek, nem gyerekvállalásra való kor volt az esetemben, másnak lehet :)

2014. nov. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
25 éves vagyok. 24 évesen szultem, másfél év munkaviszonnyal,előtte egyetemre jártam. Van saját lakásunk, autonk. És ha a pici kicsit tobb lesz, mint 1 éves, akkor visszamegyek dolgozni, mert kulonben a karrieremnek annyi. Addig a picivel apuka lesz, Ő megy Gyedre Vele. Nekem ez így szuper volt, ugyanígy csinálnám megint.
2014. nov. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Mindenki más és más...


Engem sem érdekel ki mikor szül(t). Saját egyéni döntése mindenkinek.


Nekem fontos (volt) hogy végezzek a főiskolával, legyen legalább 5-6 év munkaviszonyom a gyerekszülés előtt. Legyen tapasztalatom, mivel majd később elhelyezkedhetek ismét, és könnyebben.


Fontos volt a saját otthon (szerencsés voltam mert nem albérlet lett), de külön a szülőktől.


Fontos volt, hogy kicsit szórakozhassak, utazhassak és élhessek még gyerektelen életet is a férjemmel, és mikor már mindketten nagyon vágyunk gyerekre, akkor legyen.


Egyébként pedig 3 évig otthon voltam a gyerekkel, mert én azt tartottam jónak. :)


Mindemellett mindenki azt csinál amit akar, én soha senkit nem szóltam meg és nem is fogok, hogy mikor szül és hány évesen adja oviba/bölcsibe a gyerekét. Nem látunk bele mások életébe.

2014. nov. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon hulye hozzaallasra es nem sok eszre vall, amikor valaki kor alapjan itel. Eloszor is: Gyereket nem egy, hanem KET ember vallal es ha az apa megteheti, akkor miert ne? Ez hadd legyen mar az o dontese es ne az ismeretleneke. Ertelmes embereknel alap, hogy nem turkalnak mas csaladok penztarcajaban. Masodszor: Dolgozni a gyerek UTAN is lehet. Teljesen mindegy hogy 20 vagy 40 evesen esik ki az az X ev, amit a no a gyerekevel tolt otthon. Aki 35 evesen szul, ugyanugy kimarad a munkabol, mint aki 20 evesen szul. Hogy ez alatt mennyi penzt kap es hogy mennyivel tobbet ad be a ferje vagy esetleg oroksegbol el a no es meg nem dolgozott sokat, az ugy gondolom maganugy es senkire sem tartozik, csak az adott hazasparra. Meg ha maximalisan a ferj is az eltarto, ez kulsosoket nem erint. Sok ferfi orul neki, ha ezt a luxust kepes megadni a csaladjanak es innentol fogva nem ertem hogy mas mi jogon alkot rola velemenyt. Nyilvanvalo, hogy az adott ferfi is ertelmes felnott ember, aki dontest hozott ezzel. Komolyan nem tudom, hogyan kepzelik egyes emberek hogy ezt akar csak egy szoval is felulbiraljak. Ez 95%- ban a rosszindulatrol es az irigysegrol szol.


Engem szemely szerint azert haborit fel az ilyen viselkedes, mert a maganszferamra nagyon kenyes vagyok. Ugy gondolom hogy csak ram tartozik hogy kinek mit fizetek es mennyit vagy hogy esetleg mennyivel fizetek tobbet valahol, mint XY. Ez hadd legyen az en dontesem es ugy feltetelezem hogy mas emberek is el tudjak donteni hogy mire s mikent futja nekik.

2014. nov. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
42%

Itt nem azért vannak lehurrogva, mert fiatalon vállalnak gyereket, hanem azért mert felelőtlenül.


Szerintem egyrészt kell egyfajta biztonság a családnak, ott nem árt ha mindketten dolgoznak. Mert az egyik fél manapság bármikor lapátra kerülhet. Van vállalkozó ismerősöm is, az is kb az a szakma, hogy egyszer fent, egyszer meg lent.


Nőknek meg ahogy az első írta, tervek, céltudatosság, legyen valami, amit csinálna az életben. És ne 30 évesen jöjjön rá hogy se szakmája, se tudása, a teste sem az igazi már, és még egy gyereke is van apa nélkül.

2014. nov. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12%

Na, akkor úgy írom, hogy szerintem mi az ideális, és én mikor tervezem. :)


Szerintetek egy nőnek hány évesen érdemes szülnie?


Szerintem olyan diős korban érdemes szülni, amikor már valamit tapasztalt, úgymond kiélte magát. Tehát, ha megszületik a gyereke, akkor nem fogja fogságnak érezni, hogy 24 órában rá van utalva egy ksiember, és már nem fog vágyakozni bulik, utazások, hétvégi sokáigalvások után. :) Szerintem ez fontos elem egy ember életében, a fiatal, szabad felnőtti lét, és ha kimarad, akkor hiányothat.

Ebből kifolyólag nagy általánosságban egy középfokú végzettséggel rendelekző emebr esetén az ideális szerintem 22-24 év szülni, egy egyetemet végzettnél medig 28-30.


Én személy szerint imádok kettesben, szabadon élni a vőlegényemmel, és 35 éves korom előtt nem vagyok hajandó szülni. Addig szabad, értékes, élvezetes életet szeretnénk kettesben. :)


Hány év munkatapasztalat után "szabad" szülni, márhogy a nő ne legyen munkakerülőnek tekintve (általatok)?


Szerintem itt az lenne a lényeg, hogyha valamilyen úton-módon szétmennek a pasival, akkor a nő ne váljon földönfutóvá, munkába tudjon állni, ne függjön a férfi által küldendő gyerektartástól. Ez ambíciótól, céloktól és embertípustól függ. Szerintem egy olyna nőnek, aki nem nagyon akar karriert, neki elég 1-3 év tapasztalat (de őszintén, ezzel, azaz 1 év munkaviszonnyal és egy kisgyerekkel, nem fognak utána kapkodni a munkaadók, és nagyon nehéz lesz protekció nélkül újra elhelyezkednie), de inkább a 4-5 szerintem már elég jól mutat, és már szépen vissza lehet vele menni a munkaerőpiacra.

Aki karriert akar (mint pl én), neki szerintem minimum 5-10 év, esetlegesen célszerű már vezetői pozícióból elemnni szülni, még íyg sem garantált, hogy utána nem csak egy sima beosztotti poziba sikerül visszamenni.


Részemről 10-12 év munkaviszony biztos kell, hogy legyen + vezetői poziból elmenni szülni.



Szerintetek mennyi ideig maradhat otthon nő a gyerekkel, hogy megintcsak ne tekintsétek munkakerülőnek?


Szerintem ez mindenkinek a saját lelkiismeretére kell legyen bízva. Ha a törvény megengedi a 3 évet, akkor, aki akarja, használja ki. Ettől függetlenül én értelmetlennek tartom, sehol máshol a világban ugyanis nincs ez a 3 évig otthon pihengetünk mentalitás.

A meglátásom szerint 1 éves korban nyugodtan hete a gyerek bölcsibe, anyuka meg vissza dolgozni. Én külfödön születtem és nevelkedtem, 1 évesen bölcsibe mentem, anya meg dolgozni. Nagyon boldog baba és kiegyensúlyozott emebr lett belőlem. Vőlegényem ugyanígy, sőt öccse is, 1 évesen bölcs, és tök egészséges, szociális, normális emberek lette.


Ami engem illet, én 6 hétig (a kötelező gyermekágyi időig leszek hajandó itthon maradni), addigra anyám nyugdíjba megy, bőven ellehet a gyerekkel. Ha ő mégsem akar majd, akkor dada vagy magánbölcsi. Kizárt, hogy 6 hétnél tovább itthon maradjak. Amennyiben nem lezs pénzünk dadára vagy magánbölcsire, akkor a vőlegényem szívesen itthon maradna (mondta, nem most találom ki :) )


Ha jók az anyagiak, akkor szerintetek mennyi idősen jó a gyereknek elkezdeni a bölcsit, és mi a jó, egy nap mennyi időt töltsön ott?


Szerintem anyagiaktól függetlenül jó a gyereknek szocializálüdni, és az anyukának is felnőttek közt mozogni újra. Az ideális az 1-2 éves kor, a 3 éves már túl sok. De mondom, ettől függetlenül, a törvény engedi, mindenki cselekedjen belátása szerint. Én nem gondolom, hogy munkakerülő az, aki 3 évig ptthonmarad, én úgy gondolom, hogy a legjobbat akarj a agyerekének. Mert elhitették vele, hogyha 3 évig a gyereke seggében van, akkor milyne jót tesz. Az, hogy ez nem így van, az nem az egyes anyukák hibája.


Remélem kimerítő választ adtam, nem akartam bántó lenni senkire nézve sem. :)

2014. nov. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem mindegy ki hogyan csinalja ha van anyagi biztonsaga a csaladnak. A baj ilyenkor az szokott lenni, ha a ferj elhagyja vagy tortenik vele valami mert akkor ott van fiatalon, munka nelkul, kisgyerekekkel, es ez nagyon kiszolgaltatott helyzet..

En 27 evesen szultem, egyetem es 3 ev munkaviszony utan. A munka azert volt fontos mert normalis esetben visszavarnak a gyed utan es nem kell egy-ket kisgyerekkel munka keresni, ami kb lehetetlen.. nekem ez szamitott!

2014. nov. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%

Úgy gondolom,hogy aki támadnak és felelőtlennek, és egyebeknek kiáltják ki a fiatal anyákat szülőket,valójában saját problémáikat vetítik ki,és majd megeszi Őket az irigység,hogy már 30 elmúlt se férj se pénz se gyerek.

Szerintem az anyuka legyen min 20 éves,vagy járjon egyetemre/főiskolára vagy legyen egy szakmája,vagy már legyen meg a diplomája.ha sikerül legyen 1 év munkaviszonya.Nyilván becsúszott baba esetén ugye a munkaviszony nem biztos,hogy volt,de tervezett babánál érdemes.Apának legyen munkája.legyen hol lakniuk,és legyen annyi bevétel,hogy ne legyen gond a váratlan kiadás,legyen mit enni,mivel fűteni,mit felvenni,ne nyomorogjanak.Az utazások,bulizásokhoz hozzászólva, azért a gyerekvállalással nem szűnik meg az ember létezni,tehát nem kell mindenről lemondani,persze nem egy földön fetrengős buli de amúgy simán belefér, ahogy nyaralás és az utazás is.

Az,hogy a férj eltartja-e a feleségét ez csak rájuk tartozik,ehhez senki másnak nincsen köze.

Szerintem 3 évig otthon lenni a gyerekkel rengeteg idő,és 1,5-2 évesen már a legtöbb gyerek érett a bölcsődéhez,persze vannak kivételek de inkább anyuka igénye minél tovább otthon maradni,de ez teljesen független az anyuka korától. Ha már ott tartunk,hogy felelőtlen a fiatal szülő sokak szerint,szerintem sokkal felelőtlenebb egy 38-40 évesen szülő nő,persze ha nincs párja vagy egészségügyi dolgok miatt tolódik ki az teljesen más kérdés.De nem szoktam senkinek beszólni meg lehurrogni,mindenki maga dönti el mikor szüljön és ehhez baromira nincsen köze az itt írogató frusztrált nőknek sem,csakis a párra tartozik.

2014. nov. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok, egyik nő sem válaszolt, akinek a válaszára vartam:-) vannak nők, akik nagyon ki szokták osztani a fiatalon szülő nőket :,,te csak pottyantani tudsz, máshoz nem értesz, csak hogy szét tedd a lábad, kiereszted a gyereket, mint a fingot (!!!), nem akarsz dolgozni,,ez így szó szerint, elkepeszto. Én így csináltam :29 évesen szültem az elsőt kB. hét év munkaviszony utan, több, mint másfél évig voltam vele itthon, majd két évre vissza mentem dolgozni, most megint itthon a tíz honaposommal. Gondolkozom, hogy vele három évig itthon leszek (jók az anyagiak), mert nagyobb suliba megy, jó lenne segíteni neki. Egyrészt tökéletesen jó volt a szülési időpont. Stabil anyagiak, egy munkahely, ahová már bedolgoztam magam,másrészt annyira nem jó, mert emiatt nem lesz harmadik gyerek, ha hamarabb kezdtük volna, tuti lenne. Szóval én nem ítélem el, aki korán szül, akár munka tapasztalat nélkül. Egyrészt a mi generációnk vagy 70 évesen megy nyugdíjba, lesz időnk dolgozni. Ha van stabil párkapcsolat, akkor nincs ezzel semmi gond. Akik még azt írják, hogy az ilyen nők kitartatjak magukat, ez is olyan dolog, hogy fordulhat a kocka. Anyám is korán szült, évekig apám állt helyt anyagilag, az építkezés is apám pénzéből ment. De amikor meg apám lett beteg, akkor meg évekig anyám tartotta fenn a családot - kiválóan. Egyszerűen szeretném az ilyen csúnyák író nők lelkét megerteni, miért van bennük ennyi indulat. Masik:ki, meddig marad otthon. Mindenki addig maradjon, amíg tud, és amíg esszerunek tartja. Ha az anyagiag azt diktaljak, vagy olyan szakmája van a nőnek, akkor menjen vissza hamar. Akkor is menjen vissza, ha úgy érzik gyereknek jó a szocializáció. A lényeg csak az, hogy legalább igyekezzen annyi időt szorítani a gyereknek, amennyit csak lehet. Van itt egy nő, aki mindig megirja, hogy mind a négy gyerekét levalasztotta a szopasrol három hónaposan, és dolgozott, meg főiskolára járt, és egyszer leirt egy napirendet, amiben egy szó nem szólt arról, hogy mikor foglalkozott a gyerekkel. Szíve joga, de pusztán ezért én fogom tisztelni. Mert azt írja, a tanult, meg dolgozott, meg gyereket nevelt, pedig a három közül az utolsó nagyon háttérbe szorult, azt a gyerekorzo csinálta.
2014. nov. 5. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!