Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Cumisüveget ami régebben volt...

Cumisüveget ami régebben volt sterilizálva, utána nem volt használva hanem a kupakjával lezárva el volt téve újra kell sterilizálni ha most használni akarom, vagy nem szükséges?

Figyelt kérdés
2014. nov. 5. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Igen, újra kell sterilizálni. Ez nem tart olyan sokáig, és nem vákuumcsomagolásban volt, sterilen elrakva. Ez az üveg már rég nem steril.
2014. nov. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Amig ezt kiirtad sterilizalhattad volna :-P. Csak gonoszkodok. Hivatalosan kellene mert nem steril kornyezetben volt azota, de en sose paraztam ra ennyire a sterilitasra.
2014. nov. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Pont mint a 2. válaszoló. Kb anny energiába telett volna sterilizálni, mint a kérdést kiírni..... bocsi. :)
2014. nov. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hű, hogy milyen kedvesek vagytok :) 2-es és 3-as! :)

Az lehet, de a jövőben is jó tudni erre a választ ;), hogy ha pár napig nem használunk egy cumit újra kell e sterilizálni. Még előfordulhat ilyen az életben. Azért köszönöm szépen, akkor megyek, sterilizálom.

2014. nov. 5. 10:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Pár napja sterilizált cumit nem kell. Forró vízzel elöblíted és kész.
2014. nov. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem árt :). Nekünk a sterilizáló készülékre is rá van írva, hogy 1 órán keresztül számít sterilnek a cucc, utána érdemes újra. Igaz, ennyire nem voltam szigorú.
2014. nov. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Meg mielott kiakadsz leirtam a megoldast is;)..
2014. nov. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire régebben? Egyeske már kinőtte a cumizós kort és most ketteskének kínálnád? Akkor igen, sterilizáld (bárj obb ha újat veszel). Ha napokban számolható, akkor felesleges. (meg mondjuk az se mindegy mennyi idős a gyerek, fél évesnél fiatalabbnál 1 hét után sterilezném, annál idősebb gyereknek nem)
2014. nov. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A mikrós sterilizálón is rajta van, hogy ha nem nyitod ki, akkor is csak 24 óra, amíg sterilnek nevezhető ami benne van. A saját poharainkat is elöblítem használat előtt, ha hetekig nem kellettek előtte.
2014. nov. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sterilizáltam :). Amúgy kb. 1 hete nem volt használva, és 3 hónapos babáról van szó. Csak azért gondoltam, hogy esetleg használhatjuk, mert le volt zárva a fedelével a cumisüveg, és gondoltam, hogy nem kerülhet belülre semmi. De jobb a biztonság.
2014. nov. 5. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!