Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sokan írják, hogy a terhesség...

Sokan írják, hogy a terhesség végén, mikor vizsgálja őket a doki, akkor fáj és véreznek is utána, valóban szükséges az ilyen vizsgálat?

Figyelt kérdés

Engem utoljára a 36. héten vizsgáltak meg manuálisan, de nem fájt. Azóta hetente járok ctg-re és nst-re, illetve utána a doki megnéz ultrahanggal. Ha kérném a manuális vizsgálatot, megcsinálná, de én sem tartom szükségesnek. Csak az derülne ki abból, nyitva-e a méhszáj és mennyire. De vannak kismamák, akiknek nagyon korán nyitva és mégsem lehet megmondani, mikor szülnek. Miért szükségesek ezek a vizsgálatok, főleg, hogy fájnak?

Ráadásul, az én dokim nagyon óvatosan vizsgál mindig, aminek örülök, mert én eleve nem bírom a fájdalmat. De ugye, ha majd bemegyek szülni, akkor még nem fog odaérni a saját orvosom és az ügyeletes fog megnézni, és már előre félek, mi lesz, ha ilyen "vadállatot" fogok ki, akinél fáj a vizsgálat:) Vagy ez ritka azért?


2011. jan. 27. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:

nekem az elsőnél soha nem volt vérzésem a vizsgálatnál, még akkor sem, amikor elfolyt a magzatvíz és úgy vizsgált. Nagyon óvatos volt, de mégis fájt a legvégén, amikor a baba feje már nagyon lent volt, előtte soha.

A másodiknál már nagyon azt akarta az ügyeletes doki, hogy beinduljon a szülés, mert egy probléma miatt bent feküdtem már hetek óra, ott 38 hetesen úgy vizsgált, hogy utána remek 8 perceseim lettek és betétet is kellett betennem, mert szépen véreztem, alvadt vérdarabok és friss vér is jött. Fel is hívtam a szülésznőt, mondta ,hogy pont bent van a kórházban, 2 perc múlva ott volt és megvizsgált, óvatosan, korrekten. Mondta, hogy nagyon durva volt a doki, azért vérzek, a baba még nem akar kijönni. Nem is jött, 2 órával később elmúltak a fájások, rá 5 napra indították.

2011. jan. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
off: bocs, de az hagyján, hogy a vizsgálat fáj, mi lesz szülésnél :)
2011. jan. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nekem nem volt vérzés, meg nem fájt...kicsit kellemtlen volt csak...ennyi
2011. jan. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mifelénk van egy doki, aki direktbe brutál módon vizsgálja a végét járó anyukákat.

Egyrészt, mert alapos, másrészt hogy gyorsan szüljenek. Általában be is jön neki...


Engem vagy 3 alkalommal "kapirgált" meg, nyitva voltam teljesen. Vizsgálat végére deréktól térdig véres voltam mégsem indult be. Megjegyzem én már akkor vagy 1 hónapja kórházban voltam. Gondolom ki akartak pakolni :P

2011. jan. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Off: azért szegény utolsó, ez nagyon durva...
2011. jan. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ez nem durva, igazat szólt az utolsó előtti


ezért van hogy kicsit durvább, kicsit fáj, mert ezzel elindít valamit

de ez már 40 hét környékén

pl nekem is ez volt

40.napon nst majd kértem a vizsgálatot, el is kezdtem vérezni, este visszamentünk mert nem múlt, 1 ujjnyi voltam, aztán másnap reggel csinált még egy vizsgálatot, kézzel csinált 2 ujjnyit és már lehetett is burkot repeszteni

hidd el ez csak neked jó ha ilyen vizsgálat van


főleg nekem semmi fájdalmam nem volt és alig vártam, hogy történjen valami:))

neke ez jó volt

2011. jan. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az én dokim mondta a 36. héten, hogy ennél jobban nem fog már fájni, ha vizsgál:) Szóval, ő tényleg óvatos. Más kérdés lesz az ügyeletes, ha bemegyek szülni. Na mindegy, majd megkérem, legyen óvatos. Nagyon gyáva vagyok ilyen szempontból, sajnálom:)
2011. jan. 27. 16:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Engem 37 hetesen vizsgált meg a doki, nagyon véreztem utána, kb mint egy mensi. Rá két napra megszültem.... Egyébként nem fájt, kellemetlen volt. A kórházban senki nem volt vadállat, csak a szükséges kellemetlenségek értek, de nagyon kedvesek voltak, és odafigyeltek.
2011. jan. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként ezt nem értem, miért vizsgál valakit meg ennyire durván az orvos 37 hetesen, mert ugye meg van akkor a lehetősége, hogy ezzel beindítja a szülést... 37 hetesen persze már jó a szülés, de nem jobb a babának végig maradni? Vagy legalább a 39. hétig?
2011. jan. 27. 17:42
 10/10 Zsöff85 ***** válasza:
100%
Menne el az ilyen doki a jó b.k.anyjába!!! :(
2019. márc. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!