Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülőként -leendő szülőként-...

Szülőként -leendő szülőként- milyen elvárásaid vannak egy játszóházzal kapcsolatban? -akár külső megjelenést, akár programokat illetően-

Figyelt kérdés

Milyen programokra vinnéd el a gyermeked (pl kézműves; filmvetítés; ugrálóvár, stb....)?

Szülőként milyen előadást hallgatnál meg (pl elsősegély, nevelési tanácsadás, párkapcsolati tanácsadás, stb...)?


Berendezést illetően mi az aminek szerinted kifejezetten örülnek a gyerkőcök?



2014. nov. 6. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak nem játszóházat nyitsz???!
2014. nov. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem, nem én :) Egyik ismerősöm. Persze azért ő felkészült, van egy csomó terv meg ötlet, de gondoltam én is segítek neki néhány ötlettel hogy mivel dobhatná fel, mitől lehetne különleges, ilyesmi.

Mivel nekem nincs még gyerekem nem tudom hogy egy szülőnek és gyermeknek milyen igényei vannak :D

2014. nov. 6. 11:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nagyban függ a gyermek életkorától is, illetve a lakóhelytől is- Budapesten rengeteg játszóház van jobbnál jobb programokkal.


A kisfiam 4,5 éves, középsős ovis.

Amivel most én egyedülálló anyaként szembesültem az az, hogy nagyon nehezen tudom megoldani a heti 2* edzést úgy, hogy olyan helyet találjak, ami a mozgásban is megfelelő, a lakóhelyünkhöz-oviból jövet stb. nagyjából útba essen, a játszóház része is kultúrált legyen, ne csak egy 20 négyzetméteres kis padlószőnyeges szoba egy stiletto műkörmös 20 éves lánnyal, aki elfacebookozgat :)


Amit semmiképpen nem szoktam jó néven venni:

- tévé vagy számítógép a játszóházban, ami persze megy is folyamatosan, a gyerekek meg hajlamosak oda leragadni (igen, sajnos vannak ilyenek...)

- túlzásokba esett óvónő/gyermekgondozónő,már ami a megjelenést illeti: láttam már olyan hosszú, hegyes műkörmös, kirakott cicis, 10 cm-es tűsarkú cipellős "óvónénit", hogy csak lestem :)- ehhez a szakmához azért nem ár egy kicsit olyan öltözék, stílus, ami legalább nem balesetveszélyes, ha kell akkor leülni a padlóra a gyerekekkel, segíteni neki stb.


Mi már inkább a tematikus foglalkozásokat részesítjük előnyben, kis csoportlétszámmal (10 alatt), legyen az valamilyen drámajátékos foglalkozás, kreatív délután, bábszínházas vagy színészes-meseelőadós stb.

Az ugrálóváras, nagymozgásos dolgokhoz Budapesten a többezer négyzetméteres Elevenparkok nagyon jók, de nem napi rendszerességgel.


Nekem szempont az is, hogy ne eszetlen ugrálással és ordibálással teljen minden egyes ilyen alkalom, ha ellátogatunk egy játszóházba (kell persze a csúszdázás, mászás is:).


A sportoláson kívül nem nem volt még olyan alkalom, amikor úgy vettünk volna igénybe játszóházat, hogy az tk. gyermekmegőrzőként funkcionáljon. Ha megyünk, akkor elsősorban a kisfiam érdekében, az ő örömére megyünk, ezért olyan dolgot keresek, ami mást tud nyújtani, mint a szabadtéri játszótér, az otthoni játékok (legózás, playmobilozás, egyszerű kreatívkordás: festés, gyurmázás, lyukasztógépezés vagy kisautózás, logico, lük stb.)


Örülök ehhez hasonló programoknak:

- tánc vagy torna (ne csak balett a kislányoknak, a kisfiam is szívesen táncolna :)

- valamilyen sport kicsiknek: kosárlabda pl.

- drámajáték

- bábozás, szerepjátékok

- bármilyen foglalkozás angol nyelven (kétnyelvűek vagyunk): nem klasszikus ovis angolra gondolok, hanem pl. valamilyen tornára, ami angol nyelven menne vagy kreatív foglalkozásra stb.


Nálam plusz pont lenne, ha lehetne gyermekösszejöveteleket, zsúrokat is rendezni a játszóházban (kizárólagos használattal, ha kicsi)- mert a kisfiam szülinapjára még Budapesten is sokat kerestünk megfelelőt.


Berendezéshez: igényes, tiszta wc-mosdó- esetleg külön a kisebbeknek gyermek méretű wc-vel, hogy az ovisok is tudják önállóan intézni a dolgaikat. Kis várakozó vagy kávézósarok a szülőknek, ha a gyerekeket valamilyen tematikus progamra viszik (esetleg ingyen wifivel, napilappal, de akár mindenféle gyermekirodalom, amit meg lehet venni/rendelni stb.), esetleg egészségesebb enni-innivaló a gyerekeknek (palackos ásványvíz, gyümölcs vagy egy túrórudi is akár).

2014. nov. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy időt szántál rá hogy ilyen részletesen megírd! Nagyon sok hasznos dolgot írtál! :D


Még nem találkoztam minden leendő ott dolgozóval, de akiket láttam szerencsére nem a magassarkús-hegyeskörmű-plázacica típus :D


Ez itt egy viszonylag kis város és egyáltalán nincs játszóház ami a hét minden napján üzemel. Egy-egy játszósarok van ami délutánonként működik gyermekmegőrzőként de tipikusan olyan programokkal amiket otthon is meglehet csinálni. :/ Ezért tuti hogy ez jobban fog tetszeni a szülőknek! :D


Az angol tesit is nagyon jó ötletnek tartom, meg a bábozást.


Azt tudom hogy tervezték számítógépek beszerzését, de teljesen igazad van hogy akkor a gyerkőc követelné. Majd javaslom h olyan helyre tegyék ahol nincs szem előtt.


Ja és még egy gondolat... régen olvastam hogy a túrórudi a legegészségtelenebb mert hogy abból lehet kitenyészteni a legtöbb baktériumot vagy ilyesmi... Elég régen olvastam szóval már nem nagyon emlékszem meg azóta elég sokat változott a világ, csak úgy megmaradt bennem, aztán gondoltam szólok. Persze fini, úgyhogy szoktam enni én is xD

2014. nov. 6. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!