Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Háziorvost vagy az ügyeletet...

Háziorvost vagy az ügyeletet hívjuk, ha nem megy le a láza?

Figyelt kérdés
1 éves. 39 foknál tartunk, most kapott kúpot (paracetamol). Ha nem menne le a láza, kit kell hívni? Az ügyeletet, vagy a saját gyerekorvosunkat? (4 hónaposan látta utoljára a kötelező oltáson, azóta nem volt semmi. Soha nem volt még beteg.)
2014. nov. 11. 23:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az ügyeletet. De ne aggódj le fog menni a láza a kúptól. Jobbulást.
2014. nov. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Első baba, első betegség, gondolhatod... de igyekszem nyugodt és higgadt maradni. KÖSZI!
2014. nov. 11. 23:26
 3/13 anonim válasza:

Azt az orvost kell hívni, aki késlekedés nélkül megnézi a gyereket.

Sokan a háziorvost hívják, ami ésszerű, hisz ő valamennyire általában ismeri a beteget, és ha normálisan viselkedik rendelési időn kívül is hajlandó megnézni.

Amennyiben nem elérhető a háziorvos, vagy nem tud (nem akar) azonnal foglalkozni a beteggel, jobb nem megvárni a reggelt... ügyelet.

A láz az esetek többségében csak ijesztő a szülők számára, de egy kisgyereknél nem szabad halogatni, minél hamarabb lássa az orvos.

2014. nov. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

39 fok az nem sok, ne aggódj :)

38,5 alatt nem is ajánlják a lázcsillapítást, hisz a láz a test védekezése a bacik, vírusok ellen, ezzel öli őket.

szóval nem az a lényeg, hogy láztalan legyen a gyerek, hanem hogy 39,5 fölé ne menjen.

de az se baj ha afölé megy, csak akkor tenni kell azért, hogy lejjebb menjen. lényeg, hogy 40fölé már ne menjen és akkor az ügyeletet kell hívni!


egyébként a legjobb a láz ellen a hűtőfürdő. készítesz egy kellemes hőmérsékletű fürdővizet (lehet kicsit melegebb ilyenkor mert ugye a hője magasabb, hűvösebbnek fogja érezni. és szép lassan, fokozatosan lehűtöd a vizet. én 1-2 percenként meg-megnyitom a hideget, ennyi elég is. mivel a víz hidegebb mint a teste, ezért lehűti azt, lemegy a láz :)

szóval ha nem megy le, akkor ez legyen az első, ráér utána az ügyelet, egyébként is ez lesz az első kérdésük ;)

jobbulást és kitartást!

2014. nov. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

hülyén fogalmaztam, 38,5 fölött kell elkezdeni csillapítani, de 39,5-ig nem kell pánikba esni :)

2014. nov. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, tervben van a fürdő, ha nem menne le, de még gyógyszert sem adtunk, direkt vártunk 39-ig, hátha nem is érünk el idáig, de azért csak felkúszott. Mivel nem ismerjük az orvost sem olyan nagyon, ezért merült fel bennünk, hogy mi legyen. Köszönöm a sok korrekt és gyors választ!
2014. nov. 11. 23:38
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

A kúptól le kell, hogy menjen a láza, de kell neki idő mire hat! Egyébként ebben az estben én az ügyeletet hívnám! Jobbulást a picinek! És nyugi, bár tudom mit érzel, nálunk is volt a kicsikémnek majdnem 40 fokos láza 1 évesen!

2014. nov. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is most volt 2 napig lázas (hörghurut) a kúp is csak 38ra vitte le,de az se tartott sokáig.Másnap a barátnőm mondta hogy próbáljam meg az ecetes zoknit.Adtam be neki kúpot rá a langyos ecetes zoknit rá száraz zoknit.És levitte neki.:)
2014. nov. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A 4-es válaszolóval maximálisan egyetértek. Én is pont így csinálom. A hűtőfürdő pedig lehet, hogy kegyetlennek tűnik, de nagyon hatásos. Nekem az egyiknek volt, hogy a lázcsillapító kúp se vitte le, a hűtőfürdő viszont igen.

39 foknál ha amúgy nincs lázgörcse, én nem hívnék orvost, lehet hogy ki sem menne, főleg ha sok a beteg, akkor csak ő is a hűtőfürdőt javasolná.

(néha az orvos kihívása helyett gyorsabb, ha ti viszitek be az ügyeletre- ha szükség lenne rá)

2014. nov. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8-as, köszi, ezt az ecetes zoknit megjegyeztem későbbi (minél későbbi, minél kevesebbszeri) felhasználásra!
2014. nov. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!