Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek normális- e, hogy...

Szerintetek normális- e, hogy a férjem nem segít be gyakorlatilag semmit a csecsemőnk nevelésébe?

Figyelt kérdés

Nem veszi át, nem altatja, nem pelusozza, max. játszik vele és megfogja, míg eszek!

Én meg lassan tönkre megyek, mivel nincs senki segítségem!

Nektek mennyit segít be a férjetek? Mit tegyek?


2014. nov. 12. 12:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
43%
Ringatta, altatta, a pelusozást mondjuk nem nagyon erőltette, de ha kellett megcsinálta. Én mindig helyretettem, ha úgy érezte, neki csak a móka a dolga. A fiunk 2,5 éves, mai napig rászólok, ha azt látom, hogy ok nélkül nem foglalkozik vele.
2014. nov. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%

Nem, nem az!

Az én férjem kezdetektől lényegében ugyanazt meg tudja csinálni a gyerek körül,amit én. És meg is csinálja.

Szerintem az,hogy szólni kell, az még belefér, mert nem minden pasi csinálja magától a dolgokat, de ha akkor sem csinál semmi, az már baj!

2014. nov. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk enyém a zöme, de segíteni is szokott. Nálunk abban más a helyzet, hogy van már egy 2,5 évesünk. A kicsit pelenkázza, megfogja, néha altatja (bár ehhez nincs nagyon türelme). Éjjel én kelek hozzá, mivel többnyire cicin alszik vissza. Szerintem beszéljetek erről a dologról minél hamarabb!
2014. nov. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
26%

hát nem jó, hogy az öt gyerekre nincs segítséged.

(gondolom, nem 1-2 gyerek ápolásába rokkansz bele)

Az apák félősek, majd ha nagyobb lesz többet foglakozik vele. Most azért más területen remélem segít (a munkája mellett)

2014. nov. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
83%

Én olyan helyen szültem, ahol az apa is bent aludhat. Úgyhogy én pihenhettem,regenerálódhattam nekem csak szoptatás és ringatás volt a dolgom az első napokban, a többit mind a férjem csinálta ( fürdetés,pelenkázás, vizsgálatokra elkísérés stb...- mondjuk neki meg végképp nem volt túl sok más dolga a kórházban).

Aztán azóta is itthon mindent megcsinál ha kell. Nálunk napi 12 órát van távol, nekem sincs más segítségem, úgyhogy hétvégén sokszor átveszi a gyerek körüli teendőket.

Az egyetlen amiben nem tud helyettesíteni a szoptatás és a ruhaválogatás:) Nagyon nehezen találja meg az összepasszoló ruhákat, jobban szereti ha én kikészítem előre. De ha nagyon muszáj, akkor azért persze átöltözteti magától is.

2014. nov. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Milyen öt gyerek?

Egy gyerekem van, és ez az első! Tehát tapasztalatlan vgyok, mindent a magam erejéből és eszéből csinálok!

Császárral szültem, senki nem segített, egyedül gürizek már 9 hónapja!

A babám élènk, nem akar aludni, sokat kell fogni, fogai is jönnek! Néha wcre nincs időm kimenni!

Persze, aki kis csendes, alvós angyalkákat nevel, annak könnyu okoskodni, osztani az észt!

Barátnőm gyereke is naponta 3* alszik, 2-3 órát, nem sír, elvan egyedül a kiságyban, vidám, jókedvű!Az enyém meg nincs el egyedül!

Pedig elhiheted, egész nap a gyerekemmel foglalkozok!játszunk, mondókázunk, sétálunk, mászunk, olvasok neki, mesézünk stb... Aztán este 10 körül ér véget a napom, akkor épp lezuhanyzok, eszek, és reggel kezdok minden...előröl!

Szóval aki csak dureogtatni jön, ne is írjon, nincs okoskodasra szuksegem, köszi!

2014. nov. 12. 13:11
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a manó, hogy már így kivagy? Van valami napirendetek? Nagyik nem tudnak néha segíteni?


Az én férjem az első pillanattól kezdve kérés nélkül segít mindenben, élvezi ő is, amikor foglalkozhat a pici lánnyal.

2014. nov. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
87%
1. vagyok. Távol álljon tőlem az okoskodás, nehogy annak vedd, mert együtt érzek veled, de talán pont itt a baj, hogy egész nap szórakoztatod a gyereket. Nem kell, mert az lesz a vége, mint nálatok, hogy egy percet sincs el egyedül, te pedig kiborulsz. Próbáld picit szoktatni az önállóságra, mert ez csak rosszabb lesz így. Persze apuka is vegyen részt a feladatokból, de picit neked is változtatni kellene.
2014. nov. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Velünk is bent aludt már a kórházban is, utána is, azóta is (3 éves a lányunk) rengeteget segít. Nyilván a segítség olyan 20-24 hónapos kor körül már más értelmet nyer, de mindent csinált az elején is, pelenkázástól kezdve fürdetésen át mindent. A lányunk tápszeres volt, bár 4 hetes korától átaludta az éjjeleket, de addig éjfélkor mindig evett még, és mivel a férjem általában akkor feküdt le, azt az etetést mindig átvállalta, mondván, hogy ennyivel tartozik nekem a kislányunkért. Imádják egymást, én is őket.



Beszélgessetek erről szerintem, minél hamarabb, mert így csak gyűlik benned a feszültség és a keserűség.

2014. nov. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális,mivel a gyereket ketten vállaltátok. Üljetek le és beszéljétek meg,hogy ugyanúgy az Ő gyereke ahogy a tiéd is.
2014. nov. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!