Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lesz a táppénz és a gyed...

Mi lesz a táppénz és a gyed alapja a második gyerek születése után?

Figyelt kérdés
2001. szept. óta munkaviszonyban vagyok.2007. nov. -től táppénzen voltam, majd 2008. febr. -ban megszületett a kisfiam. Jelenleg még ( febr. Ig) gyed-en vagyok. Ha gyes alatt esek teherbe mi lesz a táppénz, gyed alapja?
2010. jan. 28. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

A táppénzt a korábban folyósított ellátás alapjából számolják.

A gyed-ed alapja ha visszamész dolgozni és lesz 180 napod, akkor ez idő alatt szerzett jövedelmedből számolnak napi átlagot. Ha nem mész vissza vagy visszamész, de nincs 180 nap, akkor az aktuális szerződés szerinti munkabér lesz a tgyás, gyed alapja. Ebben az esetben viszont a tgyás is maximalizálva van! A mindenkori minimálbér kétszeresének a 70%a a plafon.

2010. jan. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2010. jan. 29. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!