Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi Gyedre számíthatok, ha...

Mennyi Gyedre számíthatok, ha januárban szülök és a 2009 es évem kb így fog kinézni: májusig Gyed /első gyerek miatt/, májustól júliusig Gyes, júliusban 1 hó szabi, aztán táppénz. Ilyenkor miből számolnak?

Figyelt kérdés
2009. jún. 12. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyik ellátás nem lehet alapja egy másik ellátásnak, vagyis a gyed/gyes/táppénz-ből nem számolhatnak semmit. Az egy hó szabi pedig nem ad 180 napot, így én úgy tudom (de hívd fel a biztosért az oep-et), hogy a korábbi jövedelmedet veszik alapul, vagyis ugyanannyi gyed-et fogsz kapni, mint legutóbb.

2009. jún. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így igaz,a szerződés szerinti béred lesz az alap!
2009. jún. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"A szülőnek nincs 180 napi jövedelme

Ha nem lehet a táppénzszabályok alkalmazásával megállapítani a gyermekgondozási díj összegét, akkor a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének harmincad része figyelembevételével kell azt megállapítani.

• Ha azonban a jogosult pénzbeli egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelme, illetve az álláskeresési ellátás alapját képező jövedelme nem éri el a minimálbér kétszeresét (2009-ben 143.000 Ft-ot) a gyermekgondozási díj alapjaként a tényleges jövedelmet kell figyelembe venni. Amennyiben nincs tényleges jövedelem, akkor a szerződés szerinti jövedelem (álláskeresési támogatás/vállalkozói járadék alapját képező átlagkereset) harmincad részét kell figyelembe venni.

A gyermekgondozási díj összegének megállapításánál csak azokat a jövedelmeket lehet figyelembe venni, amelyek után a biztosítottnak pénzbeli egészségbiztosítási járulékot kell fizetnie."


Így szól ilyen esetre a számítási mód. Kérdésedből nem derül ki egyértelműen, de gondolom az első gyerkőc után járó gyest július után a férjed vagy vagy valamelyik nagyszülő igényli majd. A gyes folyósítása mellett csak annyi ideig lehet táppénzen lenni amennyi napot előtte ledolgoztál, tehát esetedben ez a szabadság napjaidnak a száma.

2009. jún. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A gyest vissza fogom mondani, de erre még nem is gondoltam, hogy más is felvehetné helyettem. Az jó lenne, ha annyit kapnék, mint az első gyerekkel, mert az 70000 ft volt/a Gyed/. Én ennél most sokkal kevesebbre számítottam. Valakitől azt hallottam, hogy ennek a 70% át számolják.
2009. jún. 12. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!