Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem szomorú, hogy már szinte...

Nem szomorú, hogy már szinte senki nem vesz "hagyományos" játékokat a gyerekeknek? Például a karácsonyi ajándékkeresős kérdésekben rendre ugyanazok a divatos cuccok fordulnak elő.

Figyelt kérdés

Gondolok arra például, hogy nagyon népszerű és nagyon-nagyon drága geomag cuccokat kap egy csomó csemete. Mikor a régi babylon építő is hasonlót tud, sokkal olcsóbb is, de sose látom, hogy valaki ezt javasolná. A lényeg pedig ugyanaz, térben lehet építkezni. Vagy tüskeépítőt, hagyományos építőkockát is szinte ciki venni, csak a lego illetve a duplo "jó" (bár tényleg jók). Egyszerű - semmit nem tudó - kisautót se nagyon kapnak a kisfiúk. Olyat, ami nem távirányítós, nem világít stb. Olyat, amivel játszani kell, amivel el kell képzelni a dolgokat. De ugyanezt írhatnám lányos játékokra, babákra is. Míg az én gyerekkoromban megvarrtuk a barbira a ruhákat, most komlett ruhatárral árulják, csak rá kell adni a babára. Csak szerintem rossz az irány amerre haladunk?!

Persze sok új játék van ami nekem is tetszik és szívesen megveszem a gyerekeimnek, csak sajnálom hogy a régi jó játékok feledésbe merülnek.


2014. nov. 13. 11:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%
Ha valaki megteheti, hogy a gyerekének a jobbat vegye, akkor miért ne? Barlangban is lakhatnánk, de azért jobb a ház.
2014. nov. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Babylon, ezaz!

Köszi kérdező, én pont ilyet kerestem, de nem jutott eszembe a neve :)

2014. nov. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
Egyetertek veled. Eleg szomoru, hogy mar 5 eves gyerekeknek a szulok tablet es telefont vesznek ajandekba
2014. nov. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%
Ha te nosztalgiázni akarsz nyugodtan, de nem a gyerekre kell kivetìteni, ami neked izgalmas volt ebben a korban már nem biztos. Ugyanaz az eset minthogy a közèpkori gyerek a disznószarban hemperegve is jót játszott, de te neked már nem feltètlen lenne jó móka.
2014. nov. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
Sokan azt hiszik, hogy ami színesebb, "többet tud", az már egyből jobb is. Nem, nem az. Teljesen igazad van. Egy nagy adag fa építőkockával kreatívabb lesz a gyerek, mint egy zenélő, villogó, öntött műanyag borzalommal! Nálunk csak minőségi játék van, és ezt értsd úgy, hogy semmi be nem jöhet az ajtón, amire pischer price és hasonlók vannak írva.
2014. nov. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Én is a kevésbé mindentudó játékokat keresem, szerintem erre is igaz, hogy a kevesebb több, és nem biztos, hogy az a jobb, ami többet tud. De mindenhol ezek jönnek szembe, ezek vannak reklámozva, "minden gyereknek ez van, az enyém se maradjon ki" gondolat is ott motoszkál, meg a gyerek is könyörög. Az enyém még pici, így könnyű dolgom van, pár év múlva nem tudom, hogy oldom meg, hogy olyannal játsszon, ami szerintem inkább a javára van.
2014. nov. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem igaz. Nekünk rengeteg fajátékunk van például. De a duplo se tud többet, mint más kockajáték, de a minősége összehasonlíthatatlan. Én azért választom azt, mert kombinálható később a sima legoval is. Van babylonunk is, imádják. Egyszerű kisautóink vannak, se nem villognak, se nem beszélnek. Könyvekből építünk nekik garázst és rámpát.Van színes ceruzánk, zsírkrétánk, egyszerű gyurmánk.

Szerintem a legrosszabbak a fisher price játékok, már mind eladtam, amit kaptunk, mert egyik gyerkőcöt se köti le.


Egy gondolat: mi a helyzet a csuhébabákkal, makkemberkékkel? Csak mert írtad, hogy anno Neked is Barbied volt és nem csuhébabád!

2014. nov. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

A csuhébaba meg a makkemberke inkább kreatívkodni jó, nyilván utána játszani is lehet vele.

Nyilván haladunk a korral és ez nem baj. Azt hiszem írtam, hogy több "újhullámos" játékot találok én is igazán jónak, hasznosnak... csak kár, hogy a régiek nem kerülnek elő. Az meg végképp rossz dolog, hogy a gyerekek nagy része, csak a totál kész játékokat szereti, ismeri (amivel már csak "játszani" kell). De ezt is írtam már.

Jó látni, hogy mások is egyetértenek velem... ugyanakkor szívesen olvasom az ellenvéleményeket is. Bár a disznósz.rban hempergés nem tudom hogy jött ide, de jól szórakozok azon is, hogy valakinek jól esik így megmondani a tutit :) Engem nem zavar.

2014. nov. 13. 12:26
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, hány éves vagy? :)

én 31 vagyok, gyerekkoromban dollár boltban vettük a barbi ruhákat, legoval játszottam és osztálytársaimnak volt geomagjuk :)

egyébként nem ciki az építőkocka, szerintem még mindig alap, minden ismerősömnek van, ahogy nekünk is.

fiamnak van távirányítós autója, de kb 100 sima kisautója van, mert azokat szereti (hot weelsek, mert a gagyi, régi típusúak tönkre mennek, kiesnek a kerekei, stb)

legot, duplot még nem nagyon kapott mert a férjemtől is sok maradt és nekem is megvannak a gyerekkorombeliek, 2 nagy dobozzal van neki így :)


egyébként szerintem semmi baj nincs ezzel, nekünk ezek a játékok voltak, nekik meg más mások. az egész világ megváltozott, a tv-t is bekapcsolom hétfőnként, hiába nem volt gyerekkoromban adás...

2014. nov. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Kicsit idősebb vagyok 31-nél. Dollárbolt az biztos nem volt gyerekkoromban. Lego már nyilván igen (hisz ez egy igencsak régi játék).
2014. nov. 13. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!