Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tartsuk távol a kertünk...

Hogyan tartsuk távol a kertünkből a szomszéd macskákat?

Figyelt kérdés
Állandóan ide járnak elvégezni a dolgukat és nekem kell összeszedni. Most újra babát szeretnénk és félek a toxoplazmózistól, mert most derült ki még nem estem át rajta. (pedig mindig volt macskám). Hatásos a macskajaj növény? Azért nehéz mert nekünk is van macskánk, akit nem szeretnék elriasztani.
2010. jan. 29. 07:13
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Kutyával.

Nem vicc. A tiéddel összebarátkozik, a többit meg kergetheti.

A növényen már én is gondolkodtam, de még nem szántam rá magam a vásárlásra, mert

1. nem tudom, hatásos-e

2. nem tudom, van-e mérgező része (gyerek miatt).

A macskakakát kesztyűben szedd, ne érj hozzá, gondolom közelről nem szagolgatod, nézegeted.

Viszont ugyanígy kerüld a nyers húsokat is, mert azokon keresztül is el tudod kapni, legalábbis én így tudom.


írtam már ki erről kérdést, akkor az egyik válaszoló volt kedves belinkelni ezt:

[link]


Szép babavárást kívánok (macskamentesen)!

2010. jan. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Sajnos sehogy. Lehet próbálkozni, de max azt éred el h nem akkor jönnek amikor látod. Ha van macskád az már eleve vonzza a többit. A kutya meg igen ritkán kapja el a rutinos kóborcicákat, max megkergeti. Az meg még tetszik is nekik :(
2010. jan. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
12%

Sehogy. Fogadd el, hogy a macska ilyen. Ezr más ember is lakik kertes házban ahol összevissza járkálnak a macskák és érdekes módon egyik gyerekének sincs semmi baja. Homokozót alap hogy letakarva tartjuk, ágyásba meg nem járkál a gyerek. Máshol nem tudom hova csinál a macska. Mi is kertes házba lakuk, sok macska van de sosem találtam még macska ürüléket járdán, földön, csakis az előbb említett két helyen. Pedig még a kutya is be van zárva úgyhogy attól a macska átjöhetnek. Pl a madarak nem zavarnak hogy átszállnak a kerted fölött?

Vagy költözz panelba, a macska ilyen. Amúgy meg nézz körül, mert pont úgy lehet ezt elkapni ha macskaürülékkel érintkezel vagy nyers hússal, csak úgy nem hogy pl elmegy melletted a macska és ránéz...

2010. jan. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Hát kedves utolsó, az anyukáméknál állandóan tele van szarva a gyep. Ha nem megy ki minden nap összeszedni a más macskájának a szarát a saját kertjéből, a saját gyepéről, akkor a gyerekeim tuti belelépnek, belefekszenek játék közben. Szóval igenis kellemetlen, és tényleg jó lenne ha lenne valami megoldás.
2011. nov. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
vadászcsúzli és csapágygolyó
2012. aug. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 shanti2 válasza:

Az Auchanban lehet kapni olyan zselét ami állítólag távol tartja a macskákat attól a területtől amit körbekensz vele, de előtte feltétlenül olvasd el a használati útmutatót.

Remélem tudtam segíteni.

2013. nov. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!