Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamak szoktattok neha"kiaka...

Kismamak szoktattok neha"kiakadni", ha sokat kenyeskedik a kisbabatok?

Figyelt kérdés
2014. nov. 20. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, mert egy kisbaba nem tud kényeskedni.
2014. nov. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mit takar nálad a "kiakadni"?


Igaz nekem nem kisbabám, hanem nagybabám van (16 hós), de néha azért táncol az idegeimen az indokolatlan nyafizásaival. Ilyenkor inkább csak magamban puffogok, vagy félrevonulok fél percre, de neki próbálom értelmesen, nyugodt hangnemben elmagyarázni, hogy az adott dolgot miért nem szabad, miért veszélyes.


Nem tudom mennyi idős babád van, de egy kicsi baba nem tud kényeskedni, inkább csak jelezni próbálja a diszkomfortérzetét az anyukája felé .. a kettő nem ugyanaz.

2014. nov. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Ha úgy érted, hogy elfáradok-e sokszor, igen.


A kényeskedés nem létező fogalom babakorban, anyuci már sokkal inkább kényeskedik, amikor magát sajnálja, és nem a babát látja el helyette...

2014. nov. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző hozzászólókkal értek együtt, egy kisbaba nem kényeskedik, hanem jelzi, ha valami igénye van pl. evés, teli pelenka, szeretgetési igény stb. Persze, mindenki szokott elfáradni és "kiakadni", akár kicsi babája van, akár már nagyobb gyereke.
2014. nov. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is nagybabam van (16 hónapos) és igen, ki szoktam akadni! Pedig hidd el, nem vagyok egy ideges természet sőt... Őszintén szólva én csodálom az olyan anyukakat akik felrevonulnak fél percre, aztán visszamennek és nyugodtan elmagyarázzák h mit nem szabad és miért. Hogy lehet az h ők soha nem jönnek ki a sodrukbol?

Persze én sem kiabalok, de igenis kiakadok ha pl. Evés helyett szanaszét dobalja a kanalaval a kaját, vagy ha hisztizik h adjak oda vmit ami ott volt egy bizonyos helyen de most nincs ott mert a párom magával vitte. Vagy mikor nem hajlandó este elaludni.

Szóval igen, ki szoktam akadni! :-)

És te kedves Kérdező? Min szoktál kiakadni?

2014. nov. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én meg azt nem értem a kérdésben, hogy nekem a kismama=várandós, terhes, stb. a kisbaba=pár hós kisgyerek.

Az anyaság elég strapás, 24 órás "elfoglaltság" valóban. Sok türelem, szeretet, empátia, elfogadás, törődés és újra türelem, türelem.

2014. nov. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Babák 7-8 hós kor körül kezdenek el "manipulálni", addig csak az igényüket jelzik. Nekem fél éves a lányom, soha nem akadok ki, még akkor sem, amikor 2 órán át altatom, mert vmi zavarja, nem tudok rájönni mi, de nem tud elaludni. Biztos, hogy nem hisztizik (még). Úgyhogy nincs ok kiakadni, max. azon, hogy fogalmam sincs, mi miatt nem alszik el, így nem tudom megoldani a problémát, de ez nem az ő hibája. Amúgy még nagyobb babáknál is, a kiakadás nem megoldás. Nekik mindent 100x el kell mondani, nem értik, memóriájuk rövid, ez még életkori sajátosság, nem mellesleg fedezik fel a világot, próbálgatják a határokat, ez a "dolguk", ezen nincs értelme kiakadni. És persze, ha az ember következetlen, akkor nyilván nem tudja a kicsi, hogy mit lehet és mit nem... tehát igen, ilyenkor van hiszti... De ez totál a szülő hibája, mint ahogy a türelem hiánya is...
2014. nov. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!