Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekeknek felírt antibiotiku...

Gyerekeknek felírt antibiotikumok közül melyik az 5 napos? Melyik a 7 napos?

Figyelt kérdés
csak utánanéznék

2014. nov. 24. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Barmelyikez adhatja barmennyi ideig az orvos. Amikor felirja elmondja, hogy mennyi ideig kell hasznalni.
2014. nov. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen, értem. De mitől függ, hogy ugyanabból az antibiotikumot 5 vagy 7 napig szedi egyik vagy másik gyerek?
2014. nov. 24. 10:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

fiam eddig 2x kapott antibiotikumot, mindkétszer olyan port kapott amit vízzel kellett felhúzni, így szuszpenzió szerűség lett belőle.

az orvos megmondta, hogy napi hányszor hány milit kell szednie.

az egyiknél azt mondta, hogy amíg el nem fogy, a másiknál azt, hogy 5 napig adjam...

2014. nov. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Augmentin duo 400ml-s?
2014. nov. 24. 10:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Attol, hogy az orvos milyen sulyosnak iteli a fertozest. Ne kiserletezz antibiotikumma, mert egy eletre tonkrevaghatd a gyerek immunkrendszeret.
2014. nov. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nem kísérletezek, nem kaptunk antibiotikumot, csupán csak érdeklődöm, mert utánaolvastam.
2014. nov. 24. 10:58
 7/8 A kérdező kommentje:
tudom, amit kérdeztem, az a szuszpenzió, a többi szerintem tabletta (házipatika oldaláról jegyzetelek)
2014. nov. 24. 10:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Betegség függő. A lányom most volt skarlátos, neki 8 napig kellett szednie az antibiotikumot (penicilin tartalmú).
2014. nov. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!