Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem szeretem a...

Mit tegyek? Nem szeretem a parom gyerekeit

Figyelt kérdés
paromnak van egy most 7 es egy 11 eves lanya. ket eve vagyunk egyutt nekem vanegy 4 eves fiam es van egy kozos 6 honapos lanyunk. eddig nm volt gond a lanyok nem jottek parom ment hozzajuk de moaatanaban minden hetvegen itt vannak. a parom a fiamat is sajatjanak tekinti. a kisebb lanyt a termeszete miatt nem tudom szeretni. hazudozik irigy meg vannak olyan dolgai pl nyaron mamajuknal voltak o meg levetkozve kiszokott ejszaka a szomszed 13-14 eves fiuknak mutogatni magat stb.. a naggyal az a bajom hogy o a parom kedvence (mellesleg o nem verszerinti gyereke) mikor itt vannak neki mindent lehet.. de amit a lgjobban utalok ha a ket lany a kozos babank kozelebe mgy.. egyszeruen feltudnek robbani .. persze ezt nem mutatom,jopofizok :( utalom magam amiert igy erzek irantuk.. melleslg ok szeretnek.. parommal probaltam beszelni de lehetetlen.. mivel nem jartak hozzank mikor a babat bevallaltuk aki am nem tervezett volt inkabb felelotlenseg(pharmatex baba) igy hogy mar kozos baba is van (amit nem banok imadom a lanyom) nem tehetem hogyy csak ugy lelepek :( volt valaki hasonlo helyzetben? mit tegyek hogy megszeressem a lanyokat? egyszeruen utalom a hetvegeket mar a gondolattol s rosszul vagyok :(

2014. nov. 24. 10:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

De miért utálod őket ennyire? Azt mondom, szeretnek téged...Miért baj ha a lányod közelébe mennek?

Nem megoldható, hogy továbbra is a párod járjon hozzájuk?

Amúgy, ha szereted a párodat, akkor ezt meg kell értened, el kell viselned. Amikor összejöttetek is tudtad, hogy van gyereke...

Nekem amúgy fura, hogy az a kislány a kedvence, aki nem vérszerit az övé. (Persze lehet, csak szokatlan)...

2014. nov. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
...*azt mondod szeretnek téged.
2014. nov. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked csupán az a bajod hogy "nem csak ti vagytok neki" úgy értem nincs meg az az idilli családi élet. Be tolakodóknak tekinted a lányokat. De figyelj ha a párod eldogadja a fiadat te miért nem tudod elfogadni a lányait? Ez elég fura. Meg elhagynád csak azért mert nem a szíved csücskei a két leányzó? Próbáld meg nem csak a rossz tulajdonságokat kiemelni.
2014. nov. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

TEhát lényegében van 4gyerek egy fedél alatt, akiknek mind másik apukájuk van- 2-nek ugyanaz az anyukájuk, és 2-nek az apjuk? Illetve a két nagylánynak egy anyukája van? Mostoha-féltestvérek, mostohaanyák, édesanyák-apák? Még jóhogy nehéz ez a szitu! MIndenkinek mások az igényei. De neked kéne dönteni, hogy te mit szeretnél? Most komolyan lelépnél a két kicsivel, a két nagy miatt a párodtól? Miért baj, ha nagylányok a kishuguk közelébe mennek? Nem értem miért vagy ennyire ellenséges velük?

Szerintem kezd el összegyűjteni a nagylányok jótulajdonságait, beszélgess velük, csináljatok közösen valami jobb programot és próbáld meg elfogadni őket. Törekedj arra, hogy szeretetteljes légkör legyen otthon, a két kicsi miatt is. Elhiszem, hogy baromi nehéz ez, de te vagy a felnőtt, szegény nagylányok sem tehetnek erről a szituról, ha választhanának, valószínűleg ők sem így döntöttek volna.

Az meg, hogy miért csinál egy 7éves kislány olyat, hogy meztelenre vetkőzik 13-14éves fiuk előtt.... erről inkább el kéne beszélgetni vele, nem pedig utálni miatta. Mit csinálnál, ha majd a te fiad lesz 7éves és ilyeneket csinál?

Szóval próbálj meg jó anyukájuk lenni, mind a 4gyereknek, gondold el, hogy nekik is milyen rossz lehet és főleg milyen nehéz. Hétközben itt vannak, hétvégén ott. Nekik sem olyan egyszerű ám állandóan máshoz alkalmazkodni. :(

2014. nov. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
azt hiszem nem voltam teljesen egyyertelmu.. az elejen nem volt bajom a lanyokkal aztan parom elkezdte azt hogy mikor jonnek hetvegen nekik mindent lehet.. igyy elkezdtek olyan dolgokat csinalni a lanyok pl eljottek ossszevagdostak a cipoinket a konyhaszekrenyben minden elelniszert tonkretettek a penztarcat benne penzzel 14000 ft volt benne beledobtak aa vizbe sstb.. en egyy ido utan ilyenkor mar legszivesebben lepofoztam volna oket de nekem csak a szamat szabad befogni.. a cipos eset mar a ssokadik volt ott parom megelegelte racsapott kettot a kislany fenekere mert kiderult o volt a kiscsaj ugyy ment haza azt hazudta az apja ugy megverte h o bepisilt. persze az anyjuk aszemeben en voltam a h.lye rib.nc en hallgassak egy rossz szot se szolhatok neki mert akkr eltiltja paromtol a lanyokat.. mert nincsebek a nven. ha ok jonnek en sehova nem mehetek mert milyen szemetseg lenne a parom szerint.. ha itt vannak fenekestol felforgatjak az eletunket... nem szoktam csavarogni de az ovi miatt l a fiam papajahoz( fiam igazi apjanak a cssaladjabol csak o vele tartunk kapcsolatot csak o kivancsi a fiamra meg az iagzi apja sem) szoval ohozza cssak sszombaton tudnank menni de a lanyok miatt nemlehet.. otthon kell ulnom a 4 gyerekkel.perasze parom a lanyoknak semmit nem csinal ha ehesek en cssinalom.nekik a szendvicset barmit nem easik nehezemre de nekik rogton azonnal kell ahogy kiejtik a szajukon a fiam is tudja van mikor varnia kell picit mert nemtudok rogton ugrani de ok ezt nem ertik azonnala kell minden.. eleg sokat avagyok veluk egedul.persze szot nem fogadnak ha a fejem tetejere allok akkor se.. a nagynak meg vannak jo tulajdonsaga de a kicsinek.. kedves elso valoban szokatlan azilyen de igazabol a parom az az ember akinek nem stamit a ver.. o mindg azt mondja 4 gYereke van pedg kett a sajatja csak..
2014. nov. 25. 13:17
 6/13 anonim ***** válasza:
A férjeddel ketten tudjátok ezt a problémát orvosolni. Elmondtad már neki ezt így, mint ahogy ide leírtad? Tud ezekről a dolgokról? Ha igen, mit mond? És mi az, hogy nem szólhatsz rá a lányokra? Akkor akár a lakás közepére is sz**rhatnak (már bocs) és te akkor se szólhatsz egy szót sem?? Te vagy a felnőtt, ergo te vagy a főnök és persze a párod. Ha elvárja, hogy oda mehessenek és te még szolgáld is ki őket, akkor szólhass rájuk és nevelhesd őket, ha szükséges! A lányokat így is, úgy is el kell viselned, ez nem fog változni, de a helyzeten változtathatsz úgy, hogy megbeszélitek a férjeddel és fegyelmezitek a lányokat. Gondolom már nagyon tele vagy a begyed velük, de ennek ellenére is, próbáld meglátni bennük a jót, ők megérzik, ha te ellenséges vagy és abból nem lesz jó kapcsolat. Beszélj a pároddal!!!
2014. nov. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
beszeltem a parommal mindig azt mondja majd o fegyelmezi oket.. persze mikor egyedul vagyok veluk olyankr persze rajukszolok vagy epp buntetesabe kuldom.oket akar a sajat fiamat csak eppen a lanyyok leszarn.k... hiaba szolok nekik barmiert egyszeruen lesz.rjak.. o szerinte mivel ritkan vannak itt a lanyok igy olyankr kb mindent lehet nekik.. a lanyoknak mg persze tetszik.. es en alkalmazkodjak hallgassak.. szeretem a paromat de hiaba besazelek vele.. neha ugy erzem a lanyok nelkul minden jo lenne.. probalom en sszeretni elfogadni oket de ez csettintesre egyszeruen nem megy :( pedig higyetek el utalom magam amiatt hogy gyerekek ellen igy erzek..
2014. nov. 25. 13:53
 8/13 anonim válasza:
Na te szegény, jól belemásztál! A párod egy jellemtelen alak, aki talált benned egy jó cselédet a kölykeinek. Mi az, hogy neked mindig rendelkezésre kell állni hétvégén, mert ha nem teszed, akkor még te vagy a szemét?! Mi a fene ez? A párodat megzsarolja a volt neje, téged meg a párod!! Hülye játszma ez nagyon, ne vegyél részt benne! A gyerekei neveletlenek, csak nőnek, mint a dudva. Nem tisztelnek téged és az apjukat sem. A hét éves hazudozik, kárt csinál és zsarol benneteket. Pszichológus kéne neki, de az ostoba szülei ezt észre sem veszik. Én nem engedném ezt a kölyköt a saját csecsemőm közelébe. Sürgősen ülj le a pároddal és határozottan add tudtára, hogy amíg nem hajlandó megnevelni őket, addig te nem fogadod őket és nem engeded, hogy az otthonodba rondítsanak. Már így is tönkretették az életedet, a párod pedig tudja, hogy ezzel zsarolhat téged. Ha te nem állsz ki a magad igazáért, helyetted senki sem fog. Készülj fel, hogy az anyjuk vérszemet fog kapni és nem csak a hétvégeken fogja odacsapni neked a gyerekeit, hanem iskolai vakációkon is, ő meg majd éli vígan az életét. :(
2014. nov. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
mikor ket eve megissmertem a paromat a lanyai nem voltak ilyenek.. en tobbszor mondtam ha az anyjuk nem legalabb o vigye pszihologushoz mert az hogy egy gyerek kessel ossze vagdossa a cipoket pl messze van a normalistol.. azt hogy szeretnek tudom erzem mert ha jonnek egybol puszilnak olelnek sokx mondjak iss hogy szeretnek.. sokat rajzolnak nekem ilyenek.. es ilyenkor en is ugyy erzem szeretem oket tenyleg de aztan megint jon valami hulyeseguk.. na olyankor a hatam kzepere sem kivanom oket.. az anyjuk asemmit nem nevel rajtuk persze en megertem hetvgen nem lehet okt ket nap alatt megnevelni de igy nem is lehet .. en meg egyre jobban ugy erzem nem akarom ezt sokaig elviselni.. parom olyaokkal jon pl hogy ha rosszak akkor nemkell oket aazeretni? de ez mar nem nornals rosszasag ket ekkora gerektol.. na meg ha lgalabb fegyelmezhetnem oket.. es parom szerint ugyanugy kebe szeretnem a lanyait mint a ket sajatomat.. na persze szeressem oket ugyanugY de fegyelmezes tabu..
2014. nov. 26. 09:45
 10/13 anonim válasza:
A gyerekek azért ilyenek, mert nincs stabil érzelmi hátterük. A szüleik szétmentek, ráadásul a nagyobbik ezt már másodjára élte meg a tizenegy éve alatt. Nincsenek nekik szabályok és keretek felállítva. Úgy érzem, hogy te felelősen, éretten és gondoskodó anyaként neveled a sajátodat. Nem a te dolgod megoldani a két kislány problémáját, és valljuk be, hogy nem is tudnád, hiszen a szüleik helyett nem tudsz állandóságot és biztonságot teremteni nekik. Ráadásul a gyerekek okosak, tisztában vannak azzal, hogy te nem dorgálhatod meg őket, mert azzal kivívjátok az anyjuk haragját és bosszúját. Ülj le kérlek a pároddal és beszéljétek meg, hogy a két lányra, ha nálatok vannak, a ti szabályaitok vonatkoznak. Nem baj ha hisztiznek először, bele fognak törődni pár alkalom után. És mindig magyarázd el nekik, hogy mit miért nem szabad nálatok csinálniuk. Mondd el nekik, hogy neked mennyire fárasztó az ő viselkedésük és hogy nem bízhatsz bennük. A párod szereti a gyerekeit, de sajnos nem jól. Hívd fel a figyelmét egy bibliai idézetre: "aki szereti a gyermekét, az megfegyelmezi". Mindez a gyerekek érdekében történik. Ne féljetek az anyjuk haragjától, hogy nem engedi el hozzátok többet őket. Talán lesz pár hétvége hiszti, de valójában örül, hogy megszabadul időnként a neveletlen gyerekeitől. A lányok apját szólítsd fel határozott fellépésre az anyjukkal szemben, mert ha most nem, akkor pár év múlva fogja elveszíteni az imádott lányait, amikor azok kamaszként tojnak majd a fejére. ha a párod nem képes megoldani ezt a problémát, akkor vedd a kezedbe te magad. Vedd fel a kapcsolatot a volt nejével, hívd meg egy kávéra és beszélgess vele a lányairól. Találjatok közösen megoldást, látni fogja, hogy nincs miért utálnia téged, mert szereted a lányait és csak a javukat akarod. Igen, talán ez lesz a megoldás neked, a lányok is megnyugodnának kissé és ezzel a magatartásuk is javulna. Sok sikert kívánok neked ehhez, tudom, hogy egy négyéves és egy féléves picurság egész embert kíván mind fizikailag, mind lelkileg, tényleg nem jó neked még ezt a terhet is cipelned. Szurkolok neked ill. nektek! :)
2014. nov. 27. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!