Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális, hogy annyira szerete...

Normális, hogy annyira szeretem a lányomat, hogy nem akarok neki kistestvért?

Figyelt kérdés

Mindig szerettem volna a lányomnak kistestvért, már fejben meg is volt tervezve minden. Viszont most nemrég gyes-ről visszamentem dolgozni és azóta úgy érzem, hogy nem akarok másik gyereket, mert félek akkor nem jutna annyi idő a lányomra. Nehezem élem meg egyébként is, hogy nem vagyok vele már annyit. Ő ovis én meg visszamentem dolgozni. Egész nap hiányzik a lányom, csak ő jár a fejemben és az, hogy nem lesz kistesó!

Azt hiszem kicsit bekattantam, hiszen nagyon szerettem volna neki testvért, de így.... Ez csak egy ideiglenes állapot? El fog múlni?


2014. nov. 2. 21:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%

Nem, nem normális.

Ráadásul a legnagyobb ajándék amit a gyermekednek adhatsz az a testvér/testvérek.

Hidd el, 2, vagy több gyereket is lehet ugyanúgy szeretni és ügyesen csinálva ugyanannyit lehet foglalkozni mindenkivel.

2014. nov. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%
Nem ez normális. Ha így érzed várj lehet évek múlva változik a véleményed.
2014. nov. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
Az anyai szeretet rendben van, de ne akarj ráakaszkodni. A gyereket nem magadnak szülöd. Sajnos ezek a kötődések nem szeretetet, hanem birtoklási vágyat hordoznak a mélyben. Az ilyen anyák nem engedik el gyereküket és megakadályozzák azok önálló életét, majd esetleg meg is keserítik azzal, hogy rafinált zsarolással próbálják magukhoz kötni őket. Reménykedjünk, hogy te kinövöd ezt és túl leszel ezen az érzésen.
2014. nov. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
Egy testvérrel nem elveszel tőle, hanem adsz a lányodnak!
2014. nov. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
Úgy látom, aki normálisan gondolkodik és nem majomszeretettel ráakaszkodik a gyerekére, az le van pontozva :((
2014. nov. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Ezt hívják majomszeretetnek... Nem jó!
2014. nov. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%
A testvér nem neked kell, hogy jó legyen, hanem neki. Ha igazán szereted, nem hagyod, hogy egyedül nőjjön fel, aztán mikor meghaltok egyedül maradjon a világban! Érte kell testvér, nem a saját kényelmedért.
2014. nov. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%

Barátnőm egyke, és 30 éves fejjel is esküszik az egykeségre. Nem ismerek olyan testvérpárt, aki felnőttként is igazán jó viszonyban van.


Én pont így gondolkozok, mint te, nekem 1,5 éves a fiam.

És tudom, hogy le leszek pontozva, de akkor sem lesz testvér.

Nem szeretnék egy pillanatot sem megvonni tőle, amit rászánhatnék. És nem, nem vagyok ráakaszkodva. Én is dolgozok, szóval nem vagyunk olyan sokat együtt.

2014. nov. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

8: " Nem ismerek olyan testvérpárt, aki felnőttként is igazán jó viszonyban van. "


Jelen, de amúgy ismerek többet is. Nálunk pl. a tesóm volt a kezesem a hitelfelvételkor (ki mást lehetett volna megkérni????), de segítettünk bármikor ha kellett.


Kérdező: Csatlakozom azokhoz akik azt mondják, hogy ez már nem egészséges majomszeretet. Sok fiatal vagy felnőtt panaszkodik, hogy az anyjuk mindenben ellenőrzi őket, nem mehetnek sehová, a barátokat is ha lehet elmarja, a párkapcsolatokat is tönkreteszi a Kedves Mama, mert mindenkire féltékeny.

A gyerekek egy idő után nem igénylik, hogy anyu minden pillanatban a fenekükben legyen, már kisiskolás (sőt ovis) korban is többször a haverokkal, osztálytársakkal mennének. Az enyémek már nagyobbak, tudják hogy bármikor számíthatnak rám, de pl. játszani már sokszor jobban szeretnek egymással mint velem. Főleg a szerepjátékokat.

2014. nov. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom 9-eshez. Mindenki világképe szubjektív. Népes családunkban a jó testvéri kapcsolatok a jellemzőek, így pont azért akartam testvért a gyerekemnek, hogy plusz érzelmi és szociális biztonsági hálója legyenek egymásnak.

A szeretet pedig nem oszlik meg, sőt többszöröződik. Én is féltem, hogy fogok még egy gyereket ugyanúgy szeretni, de jó dolog nagyon újraélni a babázást és valahogy megerősíti "egyeskével" is a kapcsolatomat, annyi emléket felhoz még egy újra elővett zokni is :) És bár kevesebb idő jut csak egy főre külön, de törekszem arra, hogy az minőségi legyen - na meg jó dolog ám egy kupacban is. És persze van féltékenység is, de van gyengédség is, amikor odabújik, hogy most ő is újra kisbaba és szeretgessem...

2014. nov. 3. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!