Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az a pont, amikor már...

Mi az a pont, amikor már cselekedni kell?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vannak akik szerint mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja. De biztos mindenkinél van egy pont, amikor már nem tudja "becsukni" a szemét. Nálatok mi ez? Kinek szólnátok? Próbálkoznátok a szülővel vagy egyből védőnő, orvos, hatóságok?
2014. nov. 24. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

én felfújnám a dolgot

(plha szomszédról van szó, az egész ház tudna tőlem mindent, még egy közgyűlést is csinálnék belőle, csak mert egyedül tanácstalan lennék hogyan segíthetnék, de több ember már biztos ki tud sütni valamit)

2014. nov. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

de ilyen volt is, hogy a buta nagypapa a szomszédban (amolyan vén kéjenc típus) neki állt petárdázni (vagy valami hasonlót csinálni, teljes petárda hangja vot)a gyerek előtt (kb 6-8 éves)a kicsi megijedt, sipákolt, hogy hagyja abba, nagyon fél, de a tata csak nem fejezte be, a kicsi sírt

akkor azt mondtam magamban, ha meghallok még egyet,ha a gyerek még mindig sír, komolyan én átmegyek és szépen kezdve beszélek vele, de ha kell ordítok.

de erre csend lett..

2014. nov. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
*az unokája volt nála
2014. nov. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
de volt, hogy az apa és nagypapa összevesztek, ordítottak, a gyerek megint elkezdett sírni, de nagyon, akkor is mielőtt kitettem a lábam, abbamaradt.
2014. nov. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
nem értem a lepontot, csak anonym lehet segítséget kérni, vagy mi?
2014. nov. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha olyat látnék, akkor a gyermekvédelem, de a másképp élőket nem támadnám soha.

Nem helyeslem pl. a vegán gyereknevelést, mert szerintem kell az állati eredetű étel, még ha az csak tojás is, vagy tejtermék, de nem szólalnék fel ellene.

Viszont ha valaki veszélyezteti a gyerekét azt jelenteném.

2014. nov. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze nem ilyenekre gondoltam, hogy vegán életmód, hanem pl: szomszédot hallod ordítozni/verni a gyereket, vagy láthatóan alultáplált gyerek stb.
2014. nov. 24. 15:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Névtelen levél a családvédelmisnek!
2014. nov. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha azt hallom, hogy visít a gyerek, akkor nem feltétlen hívnám a családvédelmet, mert lehet csak dackorszakost és levágta magát a földre, mert rájött az 5 perc.

De figyelném ezek után, hogy hogyan bánnak vele.

Bár úgy gondolom, hogy egy bántalmazott gyerek pont, hogy nem visít, hanem behúzódik, mert fél a veréstől. Igaz ez elég gyerek függő, de mondom azért figyelgetném, nem-e kék zöld foltos, nem-e fél a felnőttektől, vagy a szülei mennyire viselkednek vele bántón. Ha összességében tapasztalok rosszat, akkor névtelen bejelentést tennék.

2014. nov. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!