Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekorvosnak vesztek ajándékot?

Gyerekorvosnak vesztek ajándékot?

Figyelt kérdés

A babám 4 hónapos, első baba és nem rég költöztünk, szóval csak 4 hónapja ismerem a gyerekorvost. Kellene neki karácsonyra ajándékot vennem?

Nem ezen akarok spórolni, de azt sem szeretném, ha visszájára sülne el, és így ennyi ismeretség után azt gondolná hogy nyalom a seggét...ti vennétek? Ha igen akkor mit? És az asszisztense meg a védőnő? ők nézzék ahogy átadom?


2014. nov. 25. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem vennék. Meg sem fordulna a fejemben. Lehet velem van a gond?
2014. nov. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
én 6 éve ismerem a gyerekorvost, nagyon jó szakember, gyakran is találkoztunk az ovi kezdés utáni évben, de nem vettem neki ajándékot. ajándékot én a szeretteimnek veszek, ő nem a szerettem :)
2014. nov. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ilyen nekem semjutott eszembe, nálunk szerintem nem szokás.
2014. nov. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
van ahol szokas es nem tudom itt hogy megy.
2014. nov. 25. 18:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Én nem, nem is vettem még soha. Ha ki kell hívni, nyilván adok neki pénzt, de ajándékra még én sem gondoltam.
2014. nov. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Én vettem a kislányom orvosának sőt az asszisztensnek is, mert nagyon kedvelem őket, régebb óta ismerem őket és nagyon lelkiismeretesek! Bonbont kaptak egyébként, szóval nem nagy dolog de nagyon meglepődtek és láttam, hogy milyen jólesett nekik. Nekem ennyit megért a dolog.
2014. nov. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
27 eve ismerem a gyerekorvost, nekem is o volt annak idejen szuletesem ota es most a lanyomnak is o az. Soha nem vettunk neki es nem is fogunk. Honnan jott neked ez a bugyuta otlet? Ilyenrol meg soha nem is hallottam. Szerintem okorseg.
2014. nov. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 évet dolgoztam együtt két gyerekorvossal is, mint védőnő. És elég sokan szoktak karácsonykor ajándékot adni a dokinak, van aki még névnapjára is hozott. És nem volt abból semmi kellemetlenség, hogy a mi jelenlétünkben adták át.


A saját véleményem viszont az, hogy ne vegyél neki. Semmivel sem fog kevésbé foglalkozni veletek, ha nem adsz, és nem fog jobban odafigyelni rátok, ha igen (na meg szükség helyzetben amúgy is hamar kiderül hogy mennyire hiányos is a tudásuk). Az orvosok (esetleg kevés kivételtől eltekintve) mind sznobok, beképzeltek, és magasabb rendűnek képzelik magukat nálad. Sose fogja igazán értékelni az igazi kedvességet egy "beteg" ajándéka mögött, csak úgy tekint rá, mint ami amúgy is megjár neki. Egyébként meg szüksége sincs rá, a háziorvosok nagyon jól keresnek. Éppen ezért felesleges pénzkidobásnak tartom, inkább költsd a gyerekre, vagy magadra.

2014. nov. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
mint irtam - es a 8-as is megerositette - van ahol ez szokas...bocs ha szamodra bugyuta volt a kerdes, szerintem nem bugyuta, nalunk a csaladom evek ota vesz a haziorvosnak, mert a nagymamaval nagyon sokat kell foglalkozni...ezert kerdeztem hogy a gyerekorvosnal hogy van, de akkor nem veszek neki. talan majd ha mar regebbi az ismeretseg.
2014. nov. 26. 08:21
 10/10 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy tudom elképzelni, hogy amikor először találkozunk, bemutatkozunk, elmond mindent ami a munkája és aztán ha valami nagyon kedveset, jót, segítséget nyút kötelességén felül, akkor azért kap valami finomat a legközelebbi karácsonyra. Csak azért, mert ő a gyerekorvos, úgy olyan fura nekem is ajándékozni.


Amikor először eljöttek hozzánk, a doki is meg a védőnő is, kérdeztem, hogy kávét teát, gyümölcslevet kérnek-e, nem kértek. A védőnőt másodjára is kérdezgettem, nem kért, azóta meg elfelejtődik, mert mindig csak berohan, hadar és rohan tovább és amikor már lelép, akkor esik le, hogy már megint elfelejtettem megkínálni is. HA házhoz mennek, azért illik megkérdezni, de a karácsony más sztem.

2014. nov. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!