Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 16 évesen terhesség. Mi a...

16 évesen terhesség. Mi a legjobb döntés ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném hogy nem én, hanem az unokanővérem terhes. Még nem döntötték el hogy elvetessék vagy megtartsák.

A barátja 17 éves, mellette áll. A szülők azt mondták bárhogyan döntenek támogatják őket. Mind a ketten még iskolába járnak.


2014. nov. 27. 17:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

Mennyi idős terhes ? Hatalmas döntés.

Én mind a két példát ismerem. A sógornőm 16 évesen terhes lett, akarta a babát de el kellett vettnie az anyja akaratából. Nyugtatókat szedett, teljesen lefogyott senkivel nem beszélt, ma már 26 éves és van egy 2 éves kisfia, de azt mondta , ha lehetne vissza csinálná és megtartaná.

A másik példa én vagyok, bár én 17 éves voltam mikor született a fiam, de egy percre sem bántuk. Tudtok mivel jár és mennyire nem lesz egyszerű. De ha a szülők támogatják akkor szerintem nem megölni kellene a babájukat.

Írj privátba ha van kérdésed

2014. nov. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%
Ha a szülők bevállalják, hogy felnevelik, akkor bevállalnám. (Én szüleim megteték volna, ha ilyen lett volna és én is megtenném a lányomnak, inkább mint az abortusz.) De téged ez miben érint?
2014. nov. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem az a legjobb döntés amit ők akarnak.

Ha a lány elveteti valami belepofázás miatt, és lelkileg nem bírja, az miért lenne a jobb választás, minthogy fiatal anyuka legyen?

Ha meg kevésbé viseli meg lelkileg egy abortusz, mint a korai anyaság, abba sincs beleszólása senkinek. Kiskorú, de ha valaki az egyik verzióra rábeszéli, és a lány megbánja, akkor örökre megromlik a kapcsolat, illetve azzal a tudattal kell élnie annak aki beleszólt, hogy miatta választotta a SZÁMÁRA rossz utat.


Nagyon igaz amit itt sokan mondanak: az ő teste!

De még igazabb: az ő lelke!

2014. nov. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem itt helyes döntést csak ők tudnak hozni,együtt a szülőkkel!Ha megtartja,ha elveteti mindkettő teljesen ésszerű döntés.
2014. nov. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz

Orvosnál még nem volt, mert nemrég csinált tesztet és azt mondta úgy sem látna még semmit, de beszélt a háziorvossal ő az abortuszt ajánlotta mert a teste még nincs felkészülve a szülésre.

2014. nov. 27. 17:27
 6/16 anonim ***** válasza:
13%
egyaltalan ne menjen abortuszra . Ha a szulok tamogatjak akkor az nagyszeru dolog. megbanja lehet utanna ha elveteti.. . mas is szul 15-17 evesen is . .
2014. nov. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Ha 16 évesen terhes lettem volna, biztos, hogy nem tartom meg.
2014. nov. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Csak ők tudnak dönteni. Jó lenne, ha minél több hasonló helyzetű lánnyal, párokkal beszélnének. Csak ők tudják elmondani, hogy ma milyen 16 évesen terhesnek lenni és szülni, na meg anyának lenni. Az, hogy milyen volt 20 éve, az nem releváns annyira. A mostani helyzet más. Nincs lehetőség beszélgetni ilyen emberkékkel, mondjuk akik tiniszülők, max az elmúlt 5-8 évben mentek ezen át.
2014. nov. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

Ha a szülei mellette állnak (ami dicséretes), akkor tartsa meg! Az abortuszt a nők nagy része nem tudja egész életében feldolgozni, mindig motoszkál bennük a gondolat, hogy mi lenne, ha...

Szerintem, mivel támogatják őt, meg kéne tartani. Sok sikert nekik!

2014. nov. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem az abortusz mellett szeretnék kampányolni, de azért érdekes, hogy sokan írják, hogy azt sok nő sosem tudja feldolgozni, miközben szó sem esik arról, hogy a túl korai anyaságot is sokan nehezen dolgozzák fel, csak arról aztán pláne nem "illik" beszélni, hogy valakinek akár évtizedekkel később megfordul a fejében, hogy mi lett volna, ha nem születik gyereke. Ellenben itt az oldalon napi szinten írnak ki kérdéseket olyan tinik, akiknek a fejükhöz vágják otthon, hogy "bár meg se születtél volna".

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy bárhogy dönt a lány, azt nagyon át kell gondolni, és tényleg ne mások nyomására hozzon döntést, de mindenképpen jó lenne, ha valaki objektíven fel tudná neki vázolni, hogy melyik döntés mivel járhat.

2014. nov. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!