Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fűtetlen lakásba járt a...

Fűtetlen lakásba járt a védőnő látogatni az újszülöttet?

Figyelt kérdés
Ebben az országban hogy működik a gyerekek védelme??? Így? Fűtetlen szobában él az anyuka a párhetes újszülöttel,halálra ég egy csecsemő,mert kigyulladnak az izzó vezetékek,amik falon kívűl lógnak.Éhen hal egy kisgyerek mert nem adnak neki enni,és még sorolhatnám azokat a dolgokat,amiket el lehetett volna kerülni,ha az illetékes hatóságok idejében felfigyelnének az ilyen dolgokra.De nem figyelnek ezek szerint.Amikor viszont megtörténik a tragédia,akkor mossák kezeiket,a következő szöveggel:Rendszeresen látogattuk az anyukát,a családot,és mindent a legnagyobb rendben találtunk,a gyerekek koruknak megfelelő ellátásban részesülnek,a szülők részéről...látszik.
2012. márc. 7. 19:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva most már én is megvagyok lepődve,hogy mennyi gyerek tragédia történik.Ezeknek a szerencsétlen eseteknek valószínüleg van,volt előzménye.Sajnos tényleg nem tesznek semmit,és azt sem hiszem,hogy nincs rá jogkörük.Én már azt sem értem,hogy egy fűtetlen házba egyáltalán hogyan lehet kiadni egy újszülöttet,vagy ha látta az a védőnő/gyámügyis,hogy nincs fűtés,dúl a nyomor,miért nem intézkedett?Ugyanez vonatkozik a halálra égett gyerek esetére is.Ott is megelőzhető lett volna,ha egy olyan hivatalos személy kerül ki családlátogatásra,aki azonnal intézkedik.
2012. márc. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A védőnő jelez a gyermekvédelmi szerveknek, onnan kezdve az ő jogkörük intézkedni.
2012. márc. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Mivel nem voltak oda bejelentve, gondolom nem tartoztak egyik védőnőhöz sem :-(
2012. márc. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
a védőnő nem hatóság, lehet, be sem engedték, gyereket meg nem vitték havonta tanácsadásra
2012. márc. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Ezen az oldalon számtalanszor olvastam , hogy minek jön ki a védőnő én lemondom ne járkáljon hozzám...

Ha a normál körülmények között élők is így várják /viszonyulnak a védőnőhöz szerintem a szegényebbek élből elküldik, nehogy elvegye tőle a gyereket.

Szóval nehéz ezen átlátni.

Talán a szomszédok többet láttak de szerintem sokak nem mernek szólni .....

2012. márc. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel hozzánk nem jár a védőnő, (kb 2 hónapos korában volt utoljárra, most 9 hónapos), így HA lenne (de nincs) ilyen probléma, akkor sem fedezné fel, és ez az esetek 80%-nál így van, hiszen hány kérdésben olvasni, hogy cs*sznek kijárni. Igaz, mi rendesen 2 havonta megyünk, de akkor is. Fűtés: Aznap, mikor megy a védőnő, jól befűtenek, így ő ilyen problémával nem találkozik. Az, hogy nem adnak enni a gyereknek, nem látszik 1 sima látogatás alkalmával. Én is teljesen el vagyok hűlve, hogy ilyen dolgok történnek, hiszen tényleg az lenne a dolguk, hogy ezeket megelőzzék, de nem teszik, sokat nem is érdekel sajnos. Mi az, hogy egy 4 hetes csecsemőt halálra ver az anyja? Mélységesen fel vagyok háborodva, hogy ilyenek történnek. :( Nekem csak 1 kérdésem van: Minek védőnő, ha nem tesz semmit?!
2012. márc. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A terhességem alatt egyszer sem volt kinn a védőnő és mikor a lányom megszületett, hazahoztuk a kórházból, majd rá 3 napra kijött, megnézte a babát, megkérdezte, van e kérdésem és már ment is. Nem is a mi védőnőnk volt, hanem helyettes, mert a miénk éppen beteg volt.

Most lesz 1 éves a lányom.

November óta tanácsadáson sem voltunk, mert nem szerettem volna, ha valamit összeszed a gyerek az influenza járvány közepén. A kutya nem keresett minket, hogy mi van a gyerekkel. Mikor a gyerekorvostól kérdeztem (egy épületben van orvos és védőnő), hogy miért "hanyagolnak" minket, azt mondta, hogy ismerik a környékünket és rajtunk is látszik, hogy rendezettek vagyunk és tiszták. Ja, gondoltam magamba, lehet, hogy egy szociopata állat vagyok, de ők ránézésből megmondják, hogy jó helyre született a gyerekünk.

Tény, hogy jó a lépcsőházunk, jó a környék, ahol lakunk, szép ruhákban szép babakocsiban viszem a tanácsadásra (már amikor megyünk), de nekem akkor is fura, hogy ennyire nem foglalkoznak velünk. Pedig a rettegett 8. kerületben lakunk. :)

2012. márc. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi jóban voltunk a védőnénivel amikor kijárt.Sokat beszélgettünk,és ő maga mondta,hogy olyan nincs,hogy valaki nem tart igényt az ellenőrzésre.Ezt nem a család dönti el,hanem a törvény.Amennyiben egy védőnő olyat tapasztal,hogy a család nem engedi be,vagy valami gyanús lesz neki a gyerek körül,akkor jelentenie kell a gyámhatóság felé,illetve a gyermekjóléti felé.Na,itt kezdődik a gond.A gyámhatóság sok esetben nem lép semmit,illetve amikor végre megmozdul,már baj van.
2012. márc. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
De van hogy valaki nem tart igényt a védőnőre. Hivatalosan le lehet mondani a védőnői szolgálatot.
2012. márc. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyű dolgok vannak sajnos. De én ezeken már nem csodálkozom olyan hírek után, hogy az anyuka beteszi a fagyasztóba a csecsemőjét, ezután szül még egyet, de nem hogy nem veszik el tőle, még büntetést sem kap. Vagy, hogy az apuka agyonverte a kisfiát mert idézem " idegesítően nézett" és ezért 5 évet kapott. Vagy, tegnap volt a híradóban hogy majdnem halálra verte az anya az egy hónapos babáját! Kíváncsi vagyok mennyit kap 5 évet? Nevetséges...És akkor még napestig lehetne sorolni, hogy mi történik kisbabákkal, kisgyerekekkel, büntetlenül.

Sz@r az egész rendszer ahogy van...:(

2012. márc. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!