Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha van már két egészséges...

Ha van már két egészséges gyerekünk, van esélyünk örökbe fogadni újszülöttet?

Figyelt kérdés
Egyenlőre semmit nem tudunk a dologról, csak annyit, hogy valószínűleg nem szülhetek többet. Sejtem, hogy nagyon sok minden függvénye az örökbefogadás, csak általánosságban kérdezek.
2012. júl. 29. 08:44
1 2
 1/13 Tinker Bell ***** válasza:
47%
Megmondom őszintén, hogy nem tartanám etikusnak, ha örökbe fogadhatnál egy újszülöttet, úgy hogy mellette olyanok várakoznak örökbefogadással, akiknek soha nem is lehetett gyereke. Neked van már két gyermeked, nem is igazán értem, hogy miért ragaszkodsz egy harmadikhoz, így, hogy nem szülhetsz.
2012. júl. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmnek férje van,lakása,autója,biztos jól fizető állása,nem lehet gyereke sajnos,5 éve végezték el a nevelőszülői tanfolyamot és azóta várnak egy újszülöttre,most már talán tavaszra ígérik:(

Én a helyedbe nem fogadnék örökbe nagyon sokan várnak újszülöttre,miért nem egy nagyobb gyereket?2-3 évest?

2012. júl. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem kb esélytelen, és ha mégis az lenne, nem venném el a lehetőséget azoktól, akik már évek óta várakoznak és nem lehet gyerekük. Ha még szeretnétek mindenképpen, akkor kicsit nagyobbat, őt is lehet szeretni, nem csak az újszülöttet.
2012. júl. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%

Nem igazán értem ezt a "ne vedd el a lehetőséget azoktól, akiknek egyáltalán nem lehet gyerekük" dolgot. És ha a kérdezőnek pont egy harmadik gyerek hiányzik a boldogságához? Ő legalább már bizonyított, hogy jó anya, ha két gyereket szeretetben, boldogságban felnevelt.

Én elhiszem, hogy ma nagyon sokan várnak Magyarországon babára, hiába. De mitől lenne a kérdező igénye egy kisbabára kisebb, mint valakié, akinek nincs gyereke? Ráadásul elég sokan vannak, akik 2 vagy akár 3 gyermeket fogadtak örökbe. Akkor ők sem érdemelték volna meg a másodikat, harmadikat?


Kedves kérdező! Ha nagyon szeretnél örökbefogadni, akkor szerintem járj utána, hogy mi szükséges hozzá, és vágj bele! Sok sikert hozzá :)


Gondolom most jól le leszek pontozva, de már megszoktam :)

2012. júl. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Te jó ég, úgy beszéltek szegény kérdezőről, mintha ott állna a sorban és előrefurakodna, hogy kisbabát kapjon. A baba nem árucikk, nem egy tárgy, amit kipipálhatunk, hogy már ez is megvan! Lehet, hogy pont egy ilyen kerek, szerető család harmadik gyermekeként lenne a lehető legboldogabb az a bizonyos kisbaba.

A kérdező egyelőre érdeklődik.

Egyébként nem lehetetlen, egy ismerősömnél már öt gyerek volt, mind saját, az anyuka csecsemőosztályon dolgozott, ott hagytak egy babát, és hatodik gyerkőcnek örökbe fogadta.

A legjobb lenne, ha a megfelelő szervezetekkel, családsegítővel, esetleg gyámhivatallal vennéd fel a kapcsolatot, akik pontos információkkal tudnak ellátni. Minden esetre sok sikert kívánok hozzá!

2012. júl. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes választ! Azt, hogy elvenném mástól a lehetőséget azért nem tartom igaznak, mert nem én döntöm el, ki kapja a babát. 4 gyereket szerettünk volna, talán ha testvéreket lehetne, jobb esélyünk lenne. Sajnos nem kívánság műsor...

Köszi a válaszokat, mindenféle tapasztalatra kíváncsi vagyok!

2012. júl. 29. 10:09
 7/13 anonim ***** válasza:
25%
Az első válaszadó szerintem nem gondolta át, miket beszél. Ez nem olyan, hogy ha "neked már van kettő, engedd előre azokat, akiknek még nincs egy sem". Nem egy bicikliről vagy könyvről beszélünk! Én azt gondolom, hogy ha nem lehet több babád, de szeretnél még, akkor igenis tegyél meg érte mindent, hogy legyen, lehessen! Akármennyi esélyt is adnak, érdemes megpróbálni. Az első hozzászólónak pedig kívánom, hogy sose érezze meg, milyen, amikor hiányzik egy baba az életéből (akárhányadik gyermek is!). Elképesztő emberek vannak!
2012. júl. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Most nem azért, de nem úgy működik az örökbefogadás, hogy "sorba kell állni" egy újszülöttért? Mert ha nem, akkor itt tévedésben vagyunk többen is de én úgy tudom, hogy éveket kell várni egy kisbabára és szerintem ha valakinek egy gyereke sincs, akkor jobban "megérdemli", hogy végre legyen neki egy, mint az aki harmadik gyereket szeretne. Szerintem emiatt kevesebb esélye lenne a kérdezőnek. De gondolom ha picit nagyobb gyereket akarna vagy nem magyar gyereket, vagy olyat aki nem teljesen egészséges, akkor több lenne az esélye.
2012. júl. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%

utolsó vagyok. 7. válaszoló szerintem te meg abba gondolj bele, hogy mit éreznél ha évek óta várnál egy babára, mert még nincs egyetlen gyereked se, esetleg a korban is benne vagy, és a füledbe jut hogy pont most "kapott" egy kisbabát egy olyan házaspár, ahol már két gyerek van! Na ne mondd, hogy nem esne rosszul!

ui. engem totál nem érint a sztori mert van egy kislányom és semmi bajom, örökbefogadásban abszolút nem gondolkodunk szóval nem ezért írtam, de bele tudom érezni magam annak a helyébe, aki hiába vár babára évekig!

2012. júl. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ezen szerintem azért felesleges vitatkozni, mert nem mi döntünk arról, hogy ki kap babát, biztos nyomós oka van, ha valaki "többedik" babát kap, és annak is, ha valaki "gyermektelenül" sem kap babát.
2012. júl. 29. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!