Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mennyire veszitek figyelemb...

Ti mennyire veszitek figyelembe névválasztásnál a név jelentését? (Második, harmadik "esetleges" jelentését. )

Figyelt kérdés
Ami név tetszik, annak a tisztázatlan, nem biztos 2. jelentése elég gáz. De ha az én nevemet nézzük, az sem fényes, még sincs velem semmi gond.
2014. nov. 29. 21:16
1 2
 1/18 anonim válasza:

picit. előszőr a nevet választom ki,ha tetszik akkor a jelentést is megnézem,de nem az fog határozni. bianka,vivien ami tetszik tégen a kármen is


mert milyen nevek tetszenek?

2014. nov. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Most a Lívia tetszik nagyon, " jelentése bizonytalan, lehet: ólomszürke, kékes, vagy: irigy, rosszakaratú". Értelemszerűen a második változat, ami nem tetszik.
2014. nov. 29. 21:32
 3/18 anonim ***** válasza:

Na, az én lányom meg Emese és tök irigy. :)

Nomen est omen???

2014. nov. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Semennyire.

Én már tinédzser koromban tudtam, hogy ha fiam lesz, akkor vagy Richárd, vagy Dániel lesz. Egyiknek sem tudom a jelentését.

Amikor megtaláltam születendő gyerekem apukáját, rá kellett jönnöm, hogy az ő nevéhez sehogy nem passzol a Richárd. Így maradt a Dániel...

Most másfél éves, és még eszembe sem jutott utána nézni a jelentésének.


De most, hogy így kérdezted, utánanézek.

2014. nov. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Én figyelembe vettem a nevek jelentését is. Ezért esett le a Sarolta, pedig imádom ezt a nevet.

Egyébként nálunk betalált a gyerekek neveinek jelentése.

Kisfiunk harcos típus, a csajok pedig tényleg tündérek.

2014. nov. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Akkor ha addig nem változik a "sugallatom", hallgatok az elsőre :)
2014. nov. 29. 21:50
 7/18 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, megnéztem.

Dániel: Isten a bírám


Nem szándékozzuk megkeresztelni, és vallásosan nevelni sem. Rábízzuk.

Szóval nagykorában majd kiderül, mennyire igaz rá a neve jelentése.

2014. nov. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Mondhatni, sokadlagos szempont.

Legfontosabb, hogy olyat találjunk, ami még nem volt sem a családban, sem az ismerősi-baráti körben.

Ezzel együtt legalább annyira fontos, hogy valamennyire ritka legyen.

Aztán még az is nagyon fontos, hogy hangzásban "ne üsse" a vezetéknevet se magyar, se külföldi sorrendben.

Valójában nálunk a jelentés az egyik legutolsó szempont, most, hogy így belegondoltam. :D

2014. nov. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Eddig én sem gondolkodtam rajta. A fiam az apja nevét kapta, mert nem találtunk olyat, ami mindkettőnknek tetszett volna, és hát szülés előtti napon már nem ártott eldönteni :)

A második babát még csak tervezzük, de nagyon bajban vagyok, és most a Lívia az, ami megérzésként jött és nagyon tetszik is. Csak a jelentése bizonytalanított el csöppet, de úgy döntöttem, teszek rá :)

2014. nov. 29. 21:57
 10/18 anonim ***** válasza:
Helyes :)
2014. nov. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!