Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mennyire veszitek figyelemb...

Ti mennyire veszitek figyelembe névválasztásnál a név jelentését? (Második, harmadik "esetleges" jelentését. )

Figyelt kérdés
Ami név tetszik, annak a tisztázatlan, nem biztos 2. jelentése elég gáz. De ha az én nevemet nézzük, az sem fényes, még sincs velem semmi gond.
2014. nov. 29. 21:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A fiam nevének jelentése dunai bolgár. A lányomé úrnő. Utánanéztem, és ha valami kellemetlen jelentés társult volna a nevükhöz, elgondolkodtam volna a változtatáson.
2014. nov. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 név volt a végén ami közül választottunk, és nem mondom, hogy a fő szempont volt, de azért közrejátszott abban, hogy nem az Ábelt választottuk, hogy "mulandóság" a jelentése. De ha mondjuk ez az egy lett volna az abszolút kedvenc, akkor szerintem nem érdekelt volna. De azért volt bennem egy kis rossz érzés, hogy nem akarom mulandóságnak nevezni a gyerekemet. :)
2014. nov. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben, nem törődnék a második jelentéssel.

A kicsi fiam neve Tamás: első jelentése iker, második csodálatos, ezekkel nem volt gondom.


Férjnek nagyon tetszik egy lány név, aminek a jelentése: szarvastehén, hát nem szívesen adnám.

Az én favoritom azt jelenti, hogy harcos, a közös kedvenc: jó, szerencsés jelentéssel bír.

2014. nov. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
nem ,
2014. nov. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Megnéztem ugyan,hogy mit jelent a név amit a hamarosan születendő lányunk kap,de nem ez volt a fő szempont.Nemes születésű lány gyermek a jelentése.Nem tudom változtatott volna e a döntésemen,ha furcsa a jelentése.
2014. nov. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Megnéztem, mert kíváncsi voltam, és ennyi. Nem érdekelt. Ábel lett a fiam.
2014. nov. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekel a névnek a jelentése. A hangzása, csengése és az, hogy mennyire gyakori fog dönteni a választásunknál.
2014. nov. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2014. nov. 30. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!