Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek visszamehetek...

Szerintetek visszamehetek dolgozni?

Figyelt kérdés
A kisfiam most 16 hónapos és májusban szeretnék visszamenni dolgozni az anyagiak miatt sajnos.Ugyanis a gyed sajna nem elég és nagyon hiányzik a kiesett fizetésem.A babával nem lenne gond mert anyósom velünk lakik és a fiam imádja, ahogy a mama is őt.Csak az a kérdésem ha visszamegyek dolgozni akkor igényelhetem a gyes-t a fiam 3 éves koráig, mert az a gond hogy a munkahelyemen nem 8 órát hanem 8 óra 50percet dolgoznak mivel le kell dolgozni a szüneteket és én úgy tudom hogy 8 órás munkát lehet gyes mellett végezni.De végül is a munka tényleg 8 órás.Most akkor ezt hogy veszik?
2010. jan. 30. 19:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
8 órának. A munkaidőbe nem számít bele a szünet, és az ebédidő. Igénybe veheted a gyest.
2010. jan. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
10%

nekem még megszakadna a szivem:-( kisfiam 21 hós,de mindig arra jutok ha eszembe jut ez a munka téma,h ez az idő már SoHa nem fog visszajönni és nincs az a pénz,ami miatt ezt a gyönyörű kisbabázást "megérné" munkára váltani:-)

SoHa:-))

amig csak lehet neeeeeeem:-)

2010. jan. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A második válaszolónak írnám hogy elhiheted hogy én is szívesebben maradnék itthon a kisfiammal mint hogy visszamenjek robotolni.De sajnos nincs más választásom mivel a férjem fizetése nem elég mindenre és ahhoz hogy a kisfiamnak mindent meg tudjak adni amire szüksége van.Remélem neked ezzel soha nem kell szembesülnöd, biztos jól keres a férjed ahhoz hogy megengedhes magadnak hogy otthon maradj, de nem mindenki ilyen szerencsés.
2010. jan. 30. 20:20
 4/21 anonim ***** válasza:
8 órának és jár a gyerek 3 éves koráig a gyes!!
2010. jan. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%
szia! ha heti max. 40 óra van a munkaszerződésedben, visszamehetsz. utolsó válaszoló, ő sem hobbiból akar visszamenni...ha én ilyen helyzetbe kerültem volna, én is inkább visszamegyek, minthogy ne jöjjünk ki hó végére a pénzből...egyébként nem járnátok jobban, ha a mama lenne "hivatalosan" is gyesen vele? vagy nyugdíjas már? csak azért mert ilyet is lehet már...
2010. jan. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%
20:21-es vagyok, másodikra gondoltam, nem utolsóra, bocs...
2010. jan. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
a mama már nyugdíjas
2010. jan. 30. 20:24
 8/21 anonim ***** válasza:
53%

hát nekem a fizetésem kb. annyi volt, mint most a gyedem.

a férjem is kb. ennyit keres. kijövünk, iszonyat spórolunk, de MINDEN megvan, és minden számla ki van fizetve.

a gyed maximuma mindenkinek 100 100 Ft...

2010. jan. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

A gyes-nél egyáltalán nem számít, hogy hány órát dolgozol. Én itt már számtalanszor leírtam, idéztem, belinkteltem, hogy időbeni korlátozás nélkül lehet munkát végezni gyes mellett a gyerek 1 éves kora után. Jó, nyilván nem olvasa mindenki pont azokat a kérdéseket, amikre én válaszoltam, nem is dorgálás akart lenni, csak csodálkozom, hogy tényleg ilyen kevesen olvasták el a gyes-re vonatkozó szabályokat. De akkor dobok ide is egy linket:

[link]

"Gyermekgondozási segély mellett végezhető kereső tevékenység


A gyermekgondozási segélyben részesülő személy - ide nem értve a nagyszülőt - kereső tevékenységet


a gyermek egyéves koráig nem folytathat, kivéve a kiskorú szülő gyermekének gyámját,

a gyermek egyéves kora után időkorlátozás nélkül folytathat."

Szóval senki nem nézi, hogy mennyit dolgozol.

2010. jan. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
14%

akinek nem inge,ne vegye magára...

de valakinek mégis fomntosabb a pénz,mint a Babával eltöltött visszahozhatatlan idő...

2010. febr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!