Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vajon Pco-s vagyok énis?

Vajon Pco-s vagyok énis?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Felmerült bennem a kérdés,h nálam is játszhat-e a dolog :S

A mensim rendszertelen,ebben az évben 3* maradt ki.összevissza jön meg.aztán nagyon meghíztam kb 18kg-t igaz nem hirtelen de 2 év alatt,pedig előtte SOHA nem mozgott a súlyom tartottam az 55-öt.aztán édességfüggő vagyok/voltam.próbáltam leszokni,de nem megy.állandóan fáradt vagyok.stb.háziorvosnál kértem teljes vérképet.azt mondták full tökéletes.a cukor is jó,a pajzsmirigy is.tehát ezek kizárva.de voltam nőgyógyásznál két hete,ő cisztát talált,meg azt mondta h endometriózis gyanús vagyok.holnap megyek vissza hozzá,mert azóta megjött de egy napig véreztem akkor azt hittem meghalok annyira fájt a bal petefészkemnél,alig tudtam leülni is.azóta barnázgatás...holnap rákérdezek azért nála h mit gondol,meg elmegyek endokrinológushoz.de érdekelne a véleményetek.főleg akinek van volt hasonló problémája.köszi



2014. dec. 1. 11:28
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és még annyi,h járok személyi edzőhöz,h lefogyjak de semmi.meg se mozdulnak a számok a mérlegen.még egyetlen kiló sem ment le.3hónapja edzek.
2014. dec. 1. 11:30
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Jó eséllyel PCOs és inzulinrezisztencia. Az, hogy egy random vérvételen jó a cukrod semmit nem jelent. 3 pontos cukor-inzulin terhelés kell és egy olyan orvos elemezze a leletet, aki ért is az IR-hez: endokrinológus, belgyógyász. Nem nőgyógyász vagy háziorvos.


Egy szuper hely: www.mensmentis.hu


Egy szuper honlap: www.pcos.hu


Egy szuper csapat a facebook-on: PCOS Alapítvány - minden ami PCOS csoport.


Olvass utána a 3-as (4-es) kezelésnek! Azért nem megy a fogyás, mert nem tartod a diétát, nincs gyógyszeresen kezelve a problémád, és az edződnek fogalma sincs arról, hogy milyen jellegű edzésekre van szükséged. Ez egy 3 lábú szék, ha kivágod két lábát, nem áll meg.


Leadtam közel 30kg-t, van már egy kisfiam, ha szeretnél beszélgetni, írj privit is nyugodtan :)


A PCOS hátterében megjelenő inzulinrezisztencia egy életre szól, nem csak addig, amíg babád lesz. Érdemes mielőbb megtanulni ezzel együtt élni, mert tünetmentessé tehető, és ezáltal jelentősen javul majd az életminőséged, önbizalmad, hangulatod! :)

2014. dec. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

húúh :D köszi a választ.hát megvárom a holnapi dokit mit mond,meg csütörtökön az endokrinológust.aztán ha van megvan az eredmény írok mindenképp.szörnyű,h mennyi akadály van az életben.

hát igen sajnos az edzőm sem tudja mi a helyzet,pedig a lelkét beleadja,h sikerüljön :/

2014. dec. 1. 11:54
 4/7 A kérdező kommentje:

na voltam dokinál,és teljesen eltűnt a ciszta,az orvos teljesen meg volt lepődve :D

mielőtt megvizsgált,azt mondta,hogy ez tényleg endometriozis lesz,és erre full jó lett minden :):):) csak elküldött hormon vizsgálatra.

2014. dec. 3. 08:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Ciszták jönnek-mennek, de a PCOS hátterében inzulinrezisztencia van, ami soha nem múlik el. A probléma az, hogy a legtöbb orvos a tüneteket kezeli pl. ciszták, és nem a kiváltó okot, ami anyagcserezavar. Ha nem 3 pontos cukor-inzulin terhelésre küldött el, akkor ő is ez a kategória.
2014. dec. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem kell küldenie..megyek magamtól is :-) pont azért mert nagyon sok helyen olvasom az orvosok hiányosságát amit te is írtál,úgyh hnap endodoki és mindent kivizsgáltatok.
2014. dec. 3. 11:29
 7/7 A kérdező kommentje:

a több apró tüsző mindkét ováriumban problémát jelenthet?

endometrium: 3mm

mensim 22.én volt kb másfél napig.

sok fórumon azt olvastam h gáz a több apró tüsző...

2014. dec. 3. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!