Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Karácsonyi ajándékok, nem túl...

Karácsonyi ajándékok, nem túl sok egy kicsit?

Figyelt kérdés

2 éves gyerekünk ahogy számolom, kap vagy 10 ajándékot tőlünk és a rokonságtól.


Nem sok ez egy kicsit? Kicsit félek nehogy elkapassam és 1 ajándék már ne is legyen ajándék. Jelen pillanatban egy függönykarikával is remekül el tud játszani, azért nem értem, mire kapjon egy gyerek 10 ajándékot karácsonyra. A lényeg az lenne, hogy együtt legyünk és együtt játszunk azzal a pár darab új játékkal nem?


Még csak most érünk bele igazán az ajándékozásba, eddig nem igazán érdekelte, az újnak is örült de ha egy régit előszedtem annak is örült, szóval nem tudom hogy megy ez.



2014. dec. 1. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Egyszer gyerek és egyszer van Karácsony :)
2014. dec. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Tejesen felelsleges, mert vagy az ajándékokat nyitogatja és nem lesz ideje játszani a játékokkal, vagy mindegyikkel játszik, de akkor meg nem lesz idő kibontani az összes ajit. Legalábbis nálunk így volt, úgyhogy megfogadtuk, hogy mindenki csak egy ajándékot hozhat a fa alá. Így is attól félek, hogy nem lesz idő mindenre, mert 5 család jön össze.
2014. dec. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem sok. Mi is kaptunk mindig ennyit, mégis meg tudtam becsülni az ajándékot. Pedig nálunk a Húsvét, nevnap, születésnap is nagy ajándékozással telt. Mindig volt idő kibontani mindet, és játszani is, hiszen nem csak aznap este lehet velük játszani, évekig kiszolgálja az embert egy jó játék. A fiunk nekünk még csak egy éves, de ő is kap.rengeteg mindent. Eleve vannak a nagyszülők, nagynénik, nagybácsik, ez már hat ajándék. Mi is veszünk, kap.a barátainktól is, közelebbi rokonoktól, pár kollégától is. Senkinek nem mondhatom, hogy ne vegyen, nehogy el legyen kényeztetve a gyerek. Örülj a gyerkőc boldogságának, nem attól lesz rossz ember, hogy sokan szeretnék.ajándékokkal kifejezni a szeretetüket.
2014. dec. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Fiam ettől jóval többet kap nem hinném, hogy sok lenne. Egyszer van egy évben karácsony.
2014. dec. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Ha széles a rokonság, akkor nincs mit tenni, és nem ettől lesz elkapatva. A mi gyerekeink tőlünk csak egy-két ajándékot kapnak fejenként, a rokonoktól viszont össze fog jönni egy csomó. Én sem szeretem ezt, mert csak a lom szaporodik itthon tőle, de eszembe sem jut, hogy ettől lennének elkapatva. Majd kiválasztják, mi tetszik nekik.
2014. dec. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Az én kisfiam is sok ajándékot kap, mert mindenki akar valamit venni. Nem mondhatom a nagymamának, van a nagynéninek, hogy Te ne vegyél semmit. Mindenki szeretné látni, hogyan örül az ő ajándékának. Nálunk annyi a szerencse, hogy nem egy nap találkozunk mindenkivel, hanem három. Így nem egyszerre kapja az ajándékokat, és van ideje kipróbálni őket, játszani velük. Azt viszont szigorúan kikötöttem, hogy mindenki csak 1 db ajándékot vehet. Felesleges pénzkidobás lenne többet venni és szeretném elkerülni a bőség zavarát is, már amennyire lehet.
2014. dec. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
Nálunk is több mint 10ajándék lesz, igaz sok aprósággal. Én örülök neki. Év közben nem kap játékot. 20hós lesz karácsonykor.
2014. dec. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Nem sok. Az én fiam is ennyiket szokott kapni, ha nem többet. (Mi, anyósék, anyuék, keresztapa)így már azért nem olyan sok :)
2014. dec. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!