Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Nev kerdes.

Mit tennétek? Nev kerdes.

Figyelt kérdés
A szules idopontja elegge adott. Jo esetben max 1-2 het elteres lehet a kiirthoz kepest. Valasztottunk nevet amit ma megneztem es kiderult, hogy mindket nevnap a kiirt szuleshez kepest max 5 napra van. Vegigneztem az osszes hasonlo nevet es mindet ugyan azokra a napokra teszi. Cserelnetek nevet? Mar ugy megszpktam, hogy XY a neve a babanak, hogy fura lenne innentol mas nevvel varni de kiszurni sem akarok vele. Kulfoldon elunk es egy ritka (de magyarorszagon anyakonyvezheto )nevrol van szo esetleg talaljunk ki egy nevnapot hisz ugy is olyan ritka, hogy senki nem tudja fejbol mikor is van valojaban? A masik gyermekunk is egy nem naptari nevnapjat tartjuk, hogy ne karacsony korul legyen.
2014. dec. 1. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Én nem cserélnék emiatt, illetve nálunk a névnap azért nem olyan nagy ünnep, felköszöntjük egymást, maximum valami apró ajándék, és kész. De ha nálatok kiemeltebb szerepe van.. akkor esetleg meggondolhatod.

De a legtöbb név esetében több dátumkor is van névnap, nem találsz egy olyan dátumot sem ahhoz a névhez és kicsit messzebb van?

2014. dec. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

2 van osszesen a kiirt datumtol 5 napnyira a tavolabbi.

Az osszes hasonlo nevet vegigneztem es mindnek akkor van a napja.

2014. dec. 1. 22:29
 3/8 A kérdező kommentje:
Eleg egykupacban lenne. 1 honapon belul a 2 nagy nevnapja a kicsi szulinapja es nevnapja.eddig a 2 nagy nevnapjat egyben tartottuk es atjottek a barataik jatszani. Kaptak aprosagot ajandekba de a fo a buli volt mindig. Szegeny picinek se nevnapja se szulinapja nem lenne rendesen 😩 1 nappal korabbra vagyok kiirva mint a tesoja nevnapja.
2014. dec. 1. 22:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Olyat ismerek, ahol végig fiúnak nézték a gyereket az uh-on, lánynévvel nem is készültek, aztán szüléskor kiderült, hogy lány. Az aznapi névnapot sikerült rögtönözniük név gyanánt. Ő az egyik testvérével együtt ünnepli a saját "névnapját", az év egy másik szakaszában.
2014. dec. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor kivalasztok egy tavaszi napot 😊 pl a pont 6 honappal kesobbit mint a szulinapja 😊 lehet ez lesz a jo megoldas 😊 koszonom a megerositest. Mar csak szulni kell 😁
2014. dec. 1. 22:47
 6/8 Lencsibaba0121 ***** válasza:
Én nem változtatnék és nem is változtattam. A lányom Lenke, a névnapja júli 23-án van és júli 24-én született. Szerintem nincs ezzel semmi gond. Majd ha nagyobb lesz, akkor egyezményesen kinevezünk egy másik napot Lenke napnak, ha akarja! :)
2014. dec. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem probléma, hogy a két időpont közel van egymáshoz, én ezért nem mondanék le egy névről.
2014. dec. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Biztos találsz neki a neten olyan névnapot, ami nincs benne a naptárban. Vagy ha nem, akkor kijelölsz egyet :) Vagy ha van másik keresztneve, akkor azt tartjátok.
2014. dec. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!