Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől szólalnak meg maguktól...

Mitől szólalnak meg maguktól a zenélő játékok? Nálatok is előfordul ilyen?

Figyelt kérdés

Elég gyakran, hetente minimum 5 alkalommal megszólalnak a játékok. A tanuló kutya és a tanuló kulcsok. Az előbb is. A kisfiam a kiságyban alszik és tőle 2 méterre van a tanuló kutya, tehát nem éri el. Elkezdett énekelni a kutya, de nem énekli végig, hanem a dal közepén megszólal egy másik. Olyan, mint amikor valaki nyomkodja és nem várja meg, hogy vége legyen a dalnak.


Nálatok is előfordul ilyen?



#Zenélő játékok
2014. dec. 2. 08:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom éjjel hűvösebb van. Lehet, hogy a hőmérsékletváltozás miatt az érintkezők összeérnek néha és ez kapcsolja be.


Nem szellemek, fizika.

2014. dec. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
34%
Hiába pontoztatok le nullára, ezek a dolgok léteznek sajna.
2014. dec. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
27%
Ja és kérdező, igen szerintem van ott valaki. Ha gondolod írj privit, tudok segíteni.
2014. dec. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
44%

Én igen is hiszek ezekben!!

Elvezetett az utam egy látóhoz is, amit nem is értettem, de már értek.. A gyerekem ugyanis elég különleges. Előre szól ha valaki jön hozzánk, ha csengetnek tudja ki az... Szólt hogy beteg lesz a kutyánk, stb...

Mostanában beszélget egy bácsival, akinek még a nevét is mondta. Nálunk rendszeresek ezek a dolgok, a parketta ropogása éjjel, mint amikor sétálunk, ajtóhangok, stb.. Miután a nagymamám meghalt, keltem arra is, hogy simogatja valaki a lábam... azt hittem a kisfiam, de nem volt ott senki.

Én mióta ő megvan, és látom milyen erős megérzései vannak, hiszek ezekben, nagyon is...

2014. dec. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Én azt figyeltem meg, hogy akkor "szórakoznak" az elemes játékok, amikor már cserére érik az elem. Nálunk is volt olyan, hogy a kutyus villogot vagy megszólalt, engem is a frász kerülgetett- de erre valóban van racionális magyarázat.

Nálunk a megoldás ilyenkor az, hogy elemet cserélek és ezzel meg is szűnt mindig ez a jelenség.

Illetve arra is gondolok még, hogy pl. ha a szőnyegen van stb. akkor már arra az egészen pici mozgásra is reagál, amit pl. az okoz, hogy valaki elmegy mellette- tényleg kontakthiba.

A legjobb egyébként akkor hátul kikapcsolni :)

2014. dec. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nappal is megszólalnak nem csak éjszaka. :-(
2014. dec. 2. 11:01
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

A tanuló kutyus (FP-ról beszélünk, ugye?) normális, hogy megszólal akkor is, ha nem nyúlsz hozzá, feltéve, hogy nincs kikapcsolva. A hátán, a ruhája alatt van egy kapcsoló, ott ki tudod kapcsolni, és akkor csöndben lesz.

A miénk hat éve megvan, és még mindig dumál, ha nincs kikapcsolva, pedig még sosem kellett benne elemet cserélni. Egyszer nagyon rám hozta a frászt, évekkel ezelőtt. Valahogy bekerült a fürdőszobába, a mosógépre, én meg este elmentem fürdeni, abban a tudatban, hogy csak a gyerek meg én vagyunk itthon, a gyerek persze már aludt. Na, nagyban fürdök, mire a kutya megszólal: Kukucs, látlak!

Hát egy pillanatra megfagyott bennem a vér :D Persze azóta már csak röhögök rajta, de akkor nagyon para volt :D


Viszont amit nálatok csinál, hogy elkezdi énekelni a dalokat, az lehet pl. párától is, ez nagyon sok ilyen jellegű játéknál előfordul. De ha hátul kikapcsolod, akkor ezt sem fogja csinálni. Amikor a fiamnak még szokása volt a kutyával aludni, én is mindig kikapcsoltam, mert ha nem tettem meg, és álmában ráfeküdt, akkor elkezdett nótázni, ami elég bosszantó volt, főleg, ha fel is ébredt rá.

2014. dec. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja, nekünk még ez a fajta van [link] most már tudom, hogy más egy kicsit, amiket kapni lehet, de szerintem az újaknak is ott van a kikapcsolója.
2014. dec. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
73%

Az, hogy a jatekok megszolalnak, teljesen normalis, van bennuk elem, nincsenek kikapcsolva. Ez gyakran elofordul. Nalunk kb. az osszes fisher price jatek itt van, de zenelo forgo vagy v tech jatelok, stb. Nagyon sok megszolalt mar, elso babanal furcsaltam eloszor, de utana rajottem, hogy ez normalis. Megszolalt mar a boltban is az ott kirakott jatek, rokonaimnal is magatol. Nem vagyok szakember, nem ertek hozza, de a ferjem elmagyarazta egyszer, hogy ez teljesen normalis:)

Majd, ha elem nelkul szolal meg, akkor mar lehet furcsalni.

Ugyhogy ne aggodj!

Recseg a padlo, stb. Ez a hideg-meleg levego miatt is lehet. Jrtak, fizika.

2014. dec. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!