Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szerettek abban, hogy...

Mit szerettek abban, hogy otthon vagytok a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Szeretem őt, akartam és most is örülök, hogy velünk él, de a korábbi életem eltűnt. A veszélyeztetett terhesség miatt ágyban töltöttem a 9 hónapot és másfél éve itthon vagyok, egyedül vagyunk, apa estére jön haza, segítség nincs. Reggel felkelek, takarítás, pakolás, főzés, etetek, altatok, kis itthoni munka, majd etetés, mosogatás, teregetés, ő kipakol én vissza, játék (én építek ő rombol), beszélni még nem tudunk, majd megint etetek, altatok, majd megint letörlöm, ami koszos lett, majd mikor felébred megint játék, etetés, altatás, és másnap kezdem elölről, letakarítom, amit tegnap már letakarítottam, és újra és újra, és újra... mint egy mókuskerék. Hogy nem őrültök ebbe bele??? Ma 3x sikáltam le az etetőszéket, mert belemasszírozza a kaját, persze, most ismerkedik vele, értem én. De holnap is le fogom 8x, meg megint, és megint 100x. Úgy érzem, hogy egész nap csinálom és másnap mégsincs semmi látszatja, monotónia, és értelmetlen meló. A játék aranyos, de 1-2 óránál tovább azt sem bírom. Mit csináltok, hogy élvezitek ezt??
2014. dec. 4. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Hagyd egyedül játszani, ne te játssz helyette. Ne engedd, hogy kipakoljon a szekrényekből. Enni is kellene már egyedül is tudni neki. Ha nem azt teszed, amit ő akar, akkor több időd lesz mindenre.
2014. dec. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Még nem vagyok otthon, de jövőre leszek. Remélem hogy fog jutni időm a hobbimra különben én sem fogom bírni. Járj el mondjuk baba-mama tornára, szakíts időt magadra és a hobbidra. Lehet furán hangzik de lehet én egyik nap nem törölném le azt az etetőszéket, helyette eltolnám a gyereket kirakatokat nézegetni, vagy csinálnék magamnak egy csini manikűrt mintákkal.
2014. dec. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én imádtam otthon lenni a fiammal. Rengeteget csavarogtunk, már kicsi korától. Babaúszás, ringató, babás barátnők. Kicsit később játszóház, játszótér, nyáron strand. Vagy hozzánk jöttek, kimentünk a kertbe. Hétvégente mamákhoz, tesómékhoz, sógoromékhoz jártunk. Vagy épp hozzánk jöttek. Sosem unatkoztam.

Most született meg a tesó és már külföldön élünk. Itt kevés a lehetőség és az ismerős is. De a nyáron hazaköltözünk. Addig is, itt is járunk játszóházba, sétálni, játszótérre. És azért az ismerőseinkkel is találkozunk néha.Azért persze volt otthon is játék minden nap és a házimunkát is mindig megcsináltam. Mégis minden olyan harmonikus volt.

2014. dec. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Soha olyan jó dolgunk nem volt családilag. 3 gyerekünk született, mindegyikkel itthon voltam évekig. Sokat látogattuk a dédiket. (azóta meghaltak...)


Sok apró öröm volt,persze gondok is bőven. Hamar eltelik, hidd el.

2014. dec. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ugyhogy másfél év után vissza mentem dolgozni.
2014. dec. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Abszolút átérzem amit írsz kedves kérdező, nekem júliusban született a lányom, utolsó percig dolgoztam, de már most alig várom hogy mehessek vissza dolgozni, februárban. Egy mókuskerék az egész, pedig nagyon szeretem a lányom, akartam is őt. De én nehezebben viselem az itthon létet mint gondoltam. Mély tisztelet mindazoknak akik 2-3 évig vagy tovább otthon bírnak lenni.
2014. dec. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!