Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minek adnak két keresztnevet...

Minek adnak két keresztnevet a gyereknek?

Figyelt kérdés
Nekem is kettő van,tesómnak is,páromnak is és nagyon sok ismerősnek,de a másodikat senki nem használja!Minek kell kettő?
2014. dec. 6. 05:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is sokszor felesleges, de általában ezek az indokok: hogy egyedibb legyen (pl. gyakori vezetéknév mellé) vagy tiszteletből az egyik valamelyik felmenő neve.
2014. dec. 6. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi 4 okból adtunk második nevet:

Legyen olyan neve, ami keresztségkorvédőszentje lesz (első neve nem szent név)

Az egyik nagymama és dédnagymama neve a 2. neve.

Páromnak két keresztneve van és szereti, hogy kettő van.

Ha nem tetszene a gyereknek az első neve ott a második.

2014. dec. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
6%

-szerintem pont olyan fölösleges a több név embereknél,mint pl az autóknál

-csak egy példa a fölösleges többre : Suzuki -Wagon-R-Plusz,

2014. dec. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Fiamnak egy van, bár kettőt szerettem volna.

Az egyértelmű volt valahogy hogy az apja nevét kapja, a másik név meg szimplán nagyon tetszett. Koraszülöttként sürgős császárral szültem altatásban, mire felkeltem már másik kórházba volt, a férjem meg annyira ideges volt hogy mi lesz velünk hogy amikor kérdezték hogy mi lesz a neve el is felejtette a második nevet.


Ha lány lett volna kiejtés könnyítésként kapott volna két keresztnevet. A már 14 éves koromtól áhított lánynévből nem engedtem volna, viszont a vezeték név utolsó betűje megegyezik a lánynév kezdő betűjével így kapott volna egy köztes nevet hogy könnyebb legyen kiejteni.

2014. dec. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
Nekem tetszik a két név. Olyan arisztokratikus. Lehet hogy nincs értelme de tetszik.
2014. dec. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
mi azért adtunk két nevet a fiúnknak, mert én mindenképp szerettem volna ha az apja nevét kapja, a férjem meg azt szerette volna ha lenne saját neve is a picinek. így lett egy saját neve és másodiknak megkapta a férjem nevét. ha lányunk lett volna, vagy lesz majd, azért kap két nevet, mert mind a kettőnknek más név tetszik és egyikőnk sem akar engedni :) meg ha már a fiúnknak két neve van a lányunknak is kettőt adnánk.
2014. dec. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Ha neked nem tetszik ne adj 2-t. Mindenkinek joga van eldonteni hogyan nevezi a gyereket. Nekem es tesoimnak unokatesoimnak nagyneneimnek nagyszuleimnek is 2 van. Is is 2 keresztnevet adtam a gyerekeimnek. En szeretem, hogy nekem 2 van.

Orulok hogy embereknek ilyen hatalmas problemakkal kell megkuzdenie 😁 kivanom nagyobb gondja senkinek ne legyen.

2014. dec. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy keresztnevük van a gyerekeknek, de csak azért, mert vezetéknevük van kettő. Volt egy olyan lehetőség is, h csak a férjem nevét kapják, akkor két keresztnevet kaptak volna. Nálunk a családban előfordult egy viszonylag ritka férfi keresztnév nemzedékeken keresztül, azt kapta volna a fiam másodiknak.

Mindkettőnknek egy keresztneve van a férjemmel, a második csak a keresztlevelünkben van benne, tehát nem hivatalos.

2014. dec. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én személyszerint utálom a saját nevemet, és nagyon hálás lennék, ha a szüleim legalább egy másik választható opciót adtak volna :) Nyilván az évek során már hozzászoktam, de csak mert találtam egy kevésbé használatos becenevet hozzá.

Mindhárom gyerekemnek két keresztneve van. A férjemnek megmondtam, hogy ez az, amiből nem engedek.

Egyelőre még kicsik és mindhármat az első keresztnevén hívjuk, de akármikor átválthatnak a másodikra, ha azt szeretnék. A lányom például Olivia Nóra. Az Olivia volt a kedvenc nevem, de sok embernek nem teszik, így adtunk neki egy "hagyományosabb" nevet is.

Egyébként van olyan ismerősöm is, akit 2 napos korától a 2. keresztnevén hívnak.

2014. dec. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Rövid válasz: Csak.

Hosszabb válasz: Ki ezért, ki azért. Nekem is kettő van, a szüleim azért adtak kettőt, mert akartak egy modernebbet és egy hagyományosabbat, ők az első (akkor még) modernebbnek számító, ma már teljesen hétköznapi nevemet használják, de úgy gondolták, ha majd idősebb leszek, eldöntöm, hogy nekem melyik tetszik jobban. Jobbára az elsőt használom, de volt, hogy használtam a másodikat is, pl. egy volt munkahelyemen, ahol még három embert hívtak úgy, mint engem.

Máshol pl. tiszteletből adják valamelyik szülő, nagyszülő keresztnevét második névként, vagy csak egyszerűen azért, mert két név is tetszik a szülőknek, vagy mert rövid a vezetéknév is, meg a keresztnév is, ezért adnak mellég még egyet, mert úgy jobban hangzik. Ezer oka lehet.

A fiamnak is kettő van, ráadásul neki a másodikat használjuk, de mindkettőt szereti.

2014. dec. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!