Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság mi a módja annak...

Manapság mi a módja annak hogy a gyereknek külföldi nevet adhassunk?

Figyelt kérdés
Tételezzünk fel magyar szülőktől Magyarországon született gyerkőcöt, akinek én külföldi, itthon nem nyilvántartott nevet szeretnék adni. Azt már hallottam, hogy második névnek lehet adni idegen eredetűt, de én nem szeretnék két nevet aggatni rá. Hogy lehet ezt kikerülni?
2010. jan. 31. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Külföldön szülsz, ott anyakönyvezteted..
2010. jan. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bár nem értek egyet vele,mert rengeteg névből lehet választani,de úgy tudom,csak akkor adhatsz nálunk nem anyakönyveztethető nevet,ha valamelyik szülő vagy a gyerek nem magyar állampolgár.Ha egy kisebbség tagjának vallod magad,az engedélyezett nevet anyakönyveztetheted az eredeti helyesírással.
2010. jan. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérvényeztetni kell az új nevet, de ritka h megadják és akkor is magyarosan leírva.


Melyik név az ha szabad kérdzeni?

2010. jan. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Szia itt megtalálod a menetét, de elvileg az anyakönyvvezetőn keresztül kell az MTAnál elbíráltatni. Aztán vagy engedélyezik, vagy nem. Azt is vedd figyelembe, hogy csak magyar hekyesírással, fonetikusan lehet majd írni, tehát írd majd le, hogy hogy fog kinézni. Mert a Dzsesszika meg a Szara elég bénák fonetikusan. Melyik névre gondoltál?

Ja a B verzió, hogy külföldinek szülsz gyereket. Én ezt tettem, olyan nevet adtunk, amit csak akartunk :)

2010. jan. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kikio :) Ami eredetileg Kikyou.


[link] Ezt a virágot jelenti.

2010. febr. 1. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!