Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet könnyebben...

Hogyan lehet könnyebben viselni ezt a függőséget? Nagyon megvisel.

Figyelt kérdés

Itthon vagyok a 6 hetes babánkkal. 29 éves vagyok, 11 éve dolgozom. Főiskola mellett is végig dolgoztam. Tgyást még nem utaltak, ez volt az első hónap, hogy se fizetés se semmi nem jött a bankszámlámra. A párom ad pénzt, illetve kérek tőle arra amire kell. Ad szivesen, hiszen mindenben egyutt vagyunk. Nem érezteti semmilyen szinten, hogy ő a fő pénzkereső.


Nekem furcsa és egyelőre rossz érzés, hogy nincs keresetem. Es megvisel az anyagi függőség. Eddig nem függtem senkitől. Párom nem igazán érti a problémát egyelőre. Nektek is volt ilyen rossz erzésetek? Hogyan léptetek túl rajta? Két évig leszek itthon, szeretnék lelki nyugalmat.


2014. dec. 9. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én párom sem érti, és engem is megviselt eleinte, nagyon önálló típus vagyok, már 18 éves korom óta (szintén egyetem mellett dolgoztam). A terhességem alatt nem tudtam dolgozni, nem ment minden simán és 1 éves a fiam, így lassan 2 éve ő tart el, mert amennyit kapok, sokra nem elég, messze nem annyi, mint amennyit a főmunkámmal és a sok mellékessel kerestem. Nehezen emésztettem meg, és pl. jönnek az ünnepek, és kicsit olyan érzésem van, mint ha nem is én venném az ajándékot neki, hanem ő magának. Ő egységben, családban, közösben gondolkodik, és tudom, hogy őszintén mondja, hogy minden pénzünk közös, de nekem nehezen ment az átállás és elfogadás, soha senkivel nem osztoztam korábban, ő az első. 31 vagyok.
2014. dec. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hasonló a cipő. Sosem voltam még ilyen helyzetben korábban, nagyon rosszul viselem, viszont ellenkező helyzetben már voltam, hogy én kerestem többet, viszont akkor én sem tudtam megérteni, hogy ez miért zavarja, sőt sérti a párom önérzetét. Nem tudom, mi a megoldás, hogyan lehet ezt feldolgozni. Hja, lányok! Ez az emancipáció hátulütője! :-) 100-150 évvel ezelőtt nem merült volna fel bennünk ez a kérdés.
2014. dec. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, amikor a korábbi kapcsolatomba én tartottam el a munkanélküli párom, engem sem zavart. (Mondjuk ő laza volt, nem érdekelte túlságosan.) De ez a helyzet, nem semmi feldolgozni, mintha megint gyerek lennék. Sokszor eszembe jut, főleg, amikor mondjuk elszabadulok, vennék egy pár cuccot magamnak (nagyobb kiadásra gondolok, cipő, nadrág - nem vagyok költekezős amúgy) és akkor a párom csak nyújtja a kártyáját és mosolyogva mondja, hogy sok sikert és érezzem jól magam (ő vigyáz addig a gyermekünkre, én meg lazítsak) és közben összeugrik a gyomrom, hogy ez milyen már? :-/ Én mindig független voltam anyagilag, és büszke is voltam rá, nehezen értem el odáig, rengeteg munka árán. Ezt most nem egyszerű elfogadni, de akarunk még babát, így pár évig ez így marad...:) muszáj lesz megszokni valahogy.
2014. dec. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi ezt úgy hidaltuk át, h minden hónapban utal a kártyámra X összeget és így nem kell tőle kérnem.
2014. dec. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt írod, dolgoztál, szorgalmas vagy. Gondolom elfogadható összegű ellátásokat fogsz kapni. Nekem akkor múlt el ez az érzés, amikor megkaptam a pénzt.

Hozzá fogsz szokni az anyasághoz és ne érezz bűntudatot, mert nem gyest kapsz és segélyeket.

2014. dec. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem is megviselt. Volt 8 hónap, ameddig nem volt munkám, csak munkakeresési támogatást kaptam, és utána is jópár hónapig csak gyakornoki fizetést. Nekem akkor lett egy kicsit könnyebb, mikor eközben összeházasotunk, de csak mostanra nyugodtam meg, hogy ismét kapok rendes fizetést. Viszont ha gyereket vállalunk, azt közösen tesszük, és tisztában vagyunk mindketten azzal, hogy ez mivel jár, és mivel bármikor kerülhet bári fordított helyzetbe, tudom, hogy én is ott lennéka férjem mellett és támogatnám, ha éppen nem hozna haza pénzt. Én sem szerettem függeni, de ez jó lehetőség arra, hogy megtanulj ne csak adni, hanem elfogadni is, és hogy tudsz másokra is támaszkodni, nemcsak magadra.
2014. dec. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Netto 330ezret kerestem, plusz 15ezer cafeteria. Tgyás még jól fizet, ha vegre utalnak, de a gyed az katasztrófa (110 korul+csaladi pótlék). A félretett penzemhez nem nyúlunk, ebben efyeztunk meg.
2014. dec. 9. 23:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is voltam már ilyen helyzetben. Aztán én úgy oldottam meg, hogy szempontot váltottam: "A párom az én és a gyerekeim eltartója". És higgyétek el, hogy ez egy borzasztóan jó érzés egy férjnek/barátnak. Mert valójában ez lenne a normális/a természetes...Nem is lenne ennyi depressziós, sem nő, sem férfi:)
2014. dec. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!