Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekruhából mivel szeditek...

A gyerekruhából mivel szeditek ki a foltokat?

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyire lehet erős szert használni így azt se tudom mivel kellene próbálkozni? Nektek mi vált be? Én eddig csak Arieles folttisztítót használtam de az olajfolt nem jött ki vele :/

2014. dec. 9. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Folttisztításhoz bármit használhatsz, csak utána öblítsd ki alaposan és mosd ki a ruháját.
2014. dec. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

egy könyvből ötletek:


mosószappannal dörzsölni, kimosni mosás előtt

rajta is lehet hagyni a szappanos vizet, úgy betenni


makacsabb szennyezősésekhez ecetes vízben való áztatás mosás előtt


és lehetőleg napon szárítani, kiveszi a foltot(ez utóbbi való igaz, garantálhatom, akkor még nem tudtam mit kezdjek a foltokkal, simán vegyszereztem, meg hasonlók..kiteregetve simán látszódott az összes, de amikor leszedtem, nyoma sem volt a foltoknak, azt hittem a vegyszernek van "késleltetett hatása" :D)

2014. dec. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Aktív oxigénes fehérítős vízbe áztatom egy napra, utána mosószódával mosok és eddig minden kijött a színesekből és a fehérekből is.
2014. dec. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálom mint a 3. válaszoló, csak a csúnyább foltokat még bedörgölöm mosószappannal és úgy áztatom be. Edig minden kijött, bár olajfoltot még nem próbáltam, de lehet az semmivel nem jön ki. A zsírfoltra meg egy kis mosogatószert szoktam nyomni.
2014. dec. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Vanish szappan.
2014. dec. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Vanish folttisztító gélt használok, nagyon bevált. Előtte Arieleset használtam, olyan foltot se szedett ki, amit a Vanish igen. Az olajfolttal mondjuk nem tudom mi a helyzet.
2014. dec. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Olajfoltra hidegzsíroldót fújok, amivel a serpenyőt és tűzhelyet is tisztítom, kicsit állni hagyom, majd kimosom a többi ruhával.
2014. dec. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én az 1 Eurós boltban szoktam venni egy Dalma nevezetű folttisztítót. (varázs mosókrém, műanyag tégelyben van) Nekem jobban bejőtt mint a Vanish és csak 250 Ft.
2014. dec. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én mosószódás meleg vízben áztatom, illetve közvetlenül a foltba is bedörzsölöm a port, sőt minden mosáshoz is adok

(egyébként minden mosószer alapösszetevője is, külön lehet venni minden drogériában, bioboltban, nem egy nagy összeg)

2014. dec. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Vanihsszappan is megvolt, de nem jött be!

Lehet a zsíroldó jó ötlet, csak ez nem főznivaló olaj :)

Szerelni segített a kicsi és ott szedte össze :D

De lehet megpróbálom.

Fehéríteni nem lehet mert elég színes a kabát.

Köszi a tippeket!

2014. dec. 10. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!