Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért rohangál mindenki ész...

Miért rohangál mindenki ész nélkül az ügyeletre vagy hívja ki?

Figyelt kérdés

Annyi ilyen dolgot hallani... azt csodálkoznak, ha az ott dolgozók bunkók velük, de persze nyilván ők lennének a legjobban felháborodva, ha az éjszaka közepén a kollégájuk berángatná őket valami hülyeség miatt a munkahelyükre.


?



2014. dec. 9. 19:35
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Jó persze, ha komoly baj van az más. De ha hőemelkedésem van, vagy letört a körmöm amiatt nem kell kihívni az ügyeletet.
2014. dec. 9. 19:37
 2/20 anonim ***** válasza:
39%

Én még nem hallottam ilyenről. Csak arról, hogy komoly gonddal mennek, és így sem foglalkoznak velük :)

Engem egyszer vittem gyerekkoromban, mert egy gyógyszertől bedagadt a fejem. Azért ez elég komoly, nem? Ehhez képest tök sokat kellett várni, mire egyáltalán valaki rám nézett. Akár meg is fulladhattam volna.

2014. dec. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

én is hallottam sztorikat

miket beszélnek az ügyeletes ellátók az érkezőkről


én már be sem merem vinni, hanem felhívom a kórházat inkább, hogy úgy gondolják e egyáltalán, hogy be kell e hogy vigyem..

2014. dec. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%

Ez nagyon jó kérdés. Én dolgoztam már kórházban karbantartóként, és rengeteg emberrel beszélgettem már ott, orvosoktól kezdve az ápolókig mindenkivel és beszélgettem egy fiatal asszisztens csajjal, és egy adminisztrátor sráccal is jóba voltam, és mesélték hogy sokszor olyan problémák miatt mennek be az emberek orvoshoz de akár éjszaka közepén, akár hétvégén, ünnepnapokon olyan kis problémákkal hogy az orvosok már kínjukba nevetnek csak rajta.


A csúcsok csúcsa a dolognak aminek én magam is tanúja voltam az az volt hogy vasárnapi napon is mentünk dolgozni mert egy új rendelőt kellett összedobni egy orvosnak mivel elég sürgős volt a meló mert a régi rendelőjét teljesen szét kellett bombázni valami miatt, így vasárnapra is berendeltek minket hogy haladjunk minél gyorsabban. Akkor ugye volt egy kis szünetünk akkor ott voltunk az ügyeleti rendelővel egybe nyíló helyiségbe ami zárható ugyan de az volt az ügyeletes szobája ahol evett, aludt meg minden, és ott beszélgettünk vele a dolgokról és akkor ment be egy beteg olyan kifogással hogy késsel megvágta az ujját és nagyon vérzik neki. Ugye első hallásra egyből ugrott a doki mert azt hitte hogy komoly a baj tehát lóg az ujja szinte és sugárban ömlik a vér, de közben egy egyszerű 2-3 mm-es felszíni seb volt. És akkor jöttek szóba az olyan dolgok hogy normál rendelési időben is zaklatják őt sokszor kis apró seb miatt aminek tényleg semmi jelentősége, persze ha rozsdás tárggyal vágta volna meg vagy sérült volna meg na az megint más dolog, de nem erről volt szó.

Olyat is mesélt nekem hogy egyszer még amikor egy másik városban lévő kórházban dolgozott ügyeletesként, szinte az első éve éppen hogy eltelt neki, akkor volt hogy egy családból felhívták hogy nagy baj van a gyerekkel mert alig kap levegőt. Akkor ugye egyből ugrott az autóba, és ment ki, bár gondolkozott rajta menet közben hogy odaszól a mentősöknek hogy induljanak el ők is. de végül örült hogy nem tette meg. Amikor odaért akkor szinte égett az egész család előtte mert a gyerek csak meg volt fázva és nem kapott orrán levegőt, száján meg simán tudott levegőt venni. És ott a család bevallotta hogy azért hazudtak erről hogy menjen ki egy orvos vizsgálja meg, mert megvan fázva és az már betegség. A gyereknek semmi baja nem volt mert játszott, evett, ivott is, ezen kész volt.


De volt már olyan dolog is, ezt nem ő mesélte hanem a szomszédom hogy egyszer a feleségének nagyon fájt a hasa és hányt még egy pohár víz után is. Akkor ő maga vitte be az ügyeletre, és mondták hogy egy kis hasfájás miatt ne zaklassa őket, de végül fogadta a doki aki szerencsére egyből levette hogy mi a probléma így egyből mondta hogy kórházba kell menjenek, de nem is engedte hogy a férj vigye be a feleségét, inkább ő hívta a mentőket akik a szomszéd épületben voltak és egy percen belül már a mentő autóban szirénázva vitték be a kórházba.


Hatalmas mázli volt hogy a szomszédom addig püfölte az ajtót míg fogadni merték, ezért az orvos is bocsánatot kért, de ha akkor az ügyeletes orvos semmit nem tett volna a nő meghalt volna még az nap! Gyomorvérzéssel vitték be amint beértek egyből gyomorszondára tették, és utána amikor meglettek az eredmények már vitték is a műtőbe.


De az hogy egyesek miért rohangálnak mindenféle apró bibi miatt senki nem tudja. ez egyszerűen rejtély az orvosok számára és nem egy olyan esetről hallani hogy a mentősöket apró kis balesetek miatt hívják ki amit otthon simán lehet kezelni elsősegéllyel és másnap vagy amikor van normál időben rendelés akkor elég elvinni az illetőt orvoshoz főleg kisebb rándulások miatt, vagy bármi apróság miatt, ahelyett hogy a mentősöknek sürgősebb helyekre kellett volna menniük.

Egyik munkatársnőm mesélte hogy a szomszédja nagyon parás vén asszony potyára hívta magára a mentősöket hobbiból elég kamu kifogásokkal, és ameddig őket feltartotta a szimulálása miatt addig más szinte haldokló félbe volt ami ráadásul pár utcával arrébb volt az idős hölgytől ahová a mentősök még gyalog is odaértek volna 20 másodpercen belül, de helyette a másik mentős brigádot kellett odarendelni jó messziről ami még a leggyorsabb tempóban nulla forgalmas úton is vagy minimum 10-15 perc.


de sokszor ugyanezt csinálják a tűzoltókkal is szinte. Sőt volt már olyan hogy a rendőröket is azért hívta ki egy részeg pasas mert ufót látott, és minden bejelentés esetén kötelező kivonulniuk ha tetszik, ha nem, és pont akkor volt egy hatalmas verekedés is a település másik felében ahová hívták a rendőröket de csak 4 rendőr tudott kimenni a 6 helyett, mert egy szolgálaton kívüli rendőr hívta ki őket aki pontosan tudta hogy hány rendőrre lenne szükség.

2014. dec. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki biztos nem. Én pl. nem szoktam, egyszer hívtam ki az ügyeletet 13 év alatt, kórházba is kellett mennünk még éjjel. Meg ugye te sem, kérdező. Az már 2. Egy csomó embert ismerek, aki nem rohangál az ügyeletre és hívja ki, olyat meg nem, aki igen. Viszont el tudom képzelni, mennyire megrémülhet egy tapasztalatlan anyuka egy hirtelen fellépő magas láznál, sikító sírásnál, mert összeolvasnak minden hülyeséget, és bizony nem orvosok. Ha megijed, mert azt hiszi, halálos beteg a gyerek, vagy nagy baja lesz ellátás nélkül, még mindig a jobbik rossz kihívni az ügyeletet. Nem akar rosszul dönteni, ennyi.

Annyira azért nem tragikus a helyzet. Ez az orvosi ügyelet, bele van kalkulálva, hogy feleslegesen is kimehetnek. Aki nem tudja elviselni és kezelni az ilyen helyzetet, nem alkalmas a pályára. :)

2014. dec. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig 8 év alatt 2-szer hívtam az ügyeletet. Egyszer 41 fokos láz miatt, azonnal mentőt hívott a doki, egyszer allergiás fulladás miatt, mogyorótól, akkor azonnal injekciót kapott a lányom, és még jobban nem lett, el se mozdult a doki.

Sógornőm viszont már egy köhintésért dokit hív, 2-3 naponta. Mára odáig jutott, hogy ki se akar menni a doki. Megértem.

2014. dec. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Eddig akárhányszor ügyeletre vittem a gyereket, az esetek 80%-ban bent tartották.

Én kétszer mentem, egyszer terhesen, jól le is toltak, hogy minek mentem be. Két nappal később befektettek, majd vért kaptam.

Szóval nem jellemző, hogy hobbiból járnék.

2014. dec. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%

Nekem egyszer a barátnőm az első gyerekénél hívta a mentőt, mikor a kislánya beteg volt és egy gyógyszer bevétele után egyből elaludt és alig bírták ébresztgetni. Nagyon megijedtek,m ég tapasztalatlan anyuka volt. Aztán rájöttek, hogy végülis nincs baj, a kislánya volt ilyen tipus, hogy nagyon aluszékony volt betegen.

Azért szerintem érthető volt az aggodalma.

Én egyszer vittem az ügyeletre a közel 41fokos lázas gyerekemet- szerintem nem kamuból volt ekkora a láza, de úgy zavartak el, hogy ihaj!! Első kérdés, még mielőtt ránéztek a gyerekre, aki ott lógott a karomon-11hónapos volt- hogy minek hoztam ide, tán azt gondoltam, hogy kap majd lázcsillapító injekciót? Mert akkor rosszul gondoltam, mert ilyen már nincs.... (sehogy sem gondoltam, csak rohadtul féltettem a gyerekemet, mert azért a 40,6fokos láz azért elég magasnak mondható, vagy tévedek?) Ezekután nagy vonakodva azért megvizsgálat, de közben folyamatosan kötekedett, hogy miért van borostyánnyaklánc a gyerek nyakában, vetkőztessem már le... szóval alázott egyfolytában. Nagyon kellemetlen volt az egész. Végül a kisfiam nyűgjében a füléhez kapott, erre megint engem ba..ott le a doki, hogy biztos fülgyulladása van, és jaj anyuka, nem gondolta volna, hogy a fülészeti ügyeletre kellett volna vinni a gyereket? Hozzáteszem, nem fogdosta a fülét a pici, és nem is sírt. De átszaladtunk a fülészeti ügyeletre is, és ott meg egy nagyon kedves doki volt,egy fiatal srác szinte, aki rögtön beszélt a kicsihez, magyarázott neki, hogy mi fog történni, meg velem is normális volt.


Én magam 2x kerültem ügyeletre, egyszer tüdőgyulladásom lett és pont szombat reggelre lettem olyan rosszul, hogy szó szerint anyukám és apukám állítottak lábra még az ágyból is és vittek el az ügyeletre, annyira rosszul éreztem magam. A dokinő rámnézett, mondta, hogy szedjek algopirynt és hétfőn menjek el a körzeti orvosomhoz... Köszi szépen.

A második alkalommal kb hasonló volt a szitu... Benézett a számba a doktornő, mert a torkom fájt, és elküldött valami strepsils cukorkáért. Tüszős mandulagyulladásom volt.


Nekem sajna csak rossz tapasztalatom van az ügyelettel.



Balesetin egyszer voltunk fiammal, jó nagyot esett, azt hittük eltört valamilye a kézfejében- hát 2,5óra várakozás és egy 10mp-es röntgen után megtudtuk, hogy zúzódás. :))

2014. dec. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
59%

8-as vagyok,

az lemaradt, hogy a fülészeti ügyeleten a doki mondta, hogy semmi baja nincs a kicsi fülének. Nem volt begyulladva, még csak pirosodás sem volt a dobhártyáján.

2014. dec. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Mi egyszer voltunk az ügyeleten, mert azt hittük fülgyulladasa van. Éjjel sírva kelt a lanyom hogy faj a füle, melegítettuk, nem múlt el. Mivel egy óra elteltével is fajt neki, o kérte hogy vigyük orvoshoz, ezert az éjszaka közepén elvittuk. Mire odaértünk persze mar nem fajt neki Az ügyeletes egyből azt kérdezte adtunk neki fájdalomcsillapítót mielőtt behoztuk. Nem adtunk, mert ilyen soha nem tortent még vele, fogalmam sem volt mi ilyenkor a teendő. Hozzáteszem, hogy a lanyom 5 év alatt 2-3-szor volt beteg, akkor is csak a legáltalánosabb felsőlégúti betegseg. Ezek utan flegman hazakuldtek bennunket azzal, hogy legközelebb először egy nurofen, utána orvos ha megis faj, es en ezt hogyhogy nem tudtam? Persze mostmár tudom, örökre emlékezni fogok ra, de mi szerencsére nem vagyunk betegségekben jártasak, ezert nem tudtam eddig.

Szerintem természetes, hogy megijed az ember, ha olyan tünet van amivel még nem találkozott, főleg ha gyerekről van szó.

2014. dec. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!