Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjük el babás...

Hogyan kezdjük el babás életünket egyetemista párként?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel hiàba vèdekeztünk, teherbeesett. Mindketten otthon èlünk mèg, én dolgozom egyetem mellett, ő még nem. Az én csalàdom minimálbérből él, a párom jómódú családból származik.

Akinek van tapasztalata, vagy ötlete, kérlek meséljétek el, milyen lépésekkel haladtatok a közös életig! Minél hamarabb elveszem ès össze szeretnénk költözni. 21F



2014. dec. 10. 19:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%
Lakjatok a párod családjánál, és legalább részben tartsanak el benneteket.
2014. dec. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Akkor majd párod szülei tolnak pénzzel.
2014. dec. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ők orvosnak szánták a páromat, elfordultak tőlünk, a testvèrétől hallottam olyat, hogy engem a vagyona fogott meg. Mindent meg fogunk tenni egymàsèrt, de sokkal könnyebb lenne termèszetesen, ha mimt règen, a kezdetekben tàmogatnának a szülők.
2014. dec. 10. 19:28
 4/16 anonim ***** válasza:
30%

Hát ebből a lányból biztosan nem lesz orvos baba mellett, vagy legalábbis az elkövetkezendő 10-15 évben biztosan nem áll munkába a szakmán belül. Amit tenni tudtok, hogy minél előbb munkát találsz, amivel minimális szinten biztosítani tudod az életeteket.


Egyébként megjegyzem, 20 éves egyetemista lány vagyok, egy stabil párkapcsolatban (közös jövőt tervezünk, de mivel még mindketten tanulunk, az összeköltözés csak hátrány lenne egyelőre), de ha most teherbe esnék a fogamzásgátlóm mellett, elvetetném. Inkább, mint hogy éhen haljon.

2014. dec. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%

Nem laktatok még soha együtt, se még saját háztartásotok sem volt. Nincs pénzetek, nincs szakmátok, nincs munkátok. (Diákmeló most nem releváns.) A szülei utálnak, nem fognak támogatni, a tieid meg nem tudnak. A lány okos, de a gyermekvállalás elvenné tőle a lehetőséget, hogy legyen is belőle valaki.


Őszintén mond meg, mégis miért mondtatok igen a gyerekre? Nincs olyan érv (magát a létezését leszámítva…az "abortusz bűn" féle szöveg), ami azt mutatná, hogy jó ez a döntés.

2014. dec. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Akkor mégis hol fogtok lakni? A barátnőd életében nem dolgozott, nyilván te sem keresel 100 ezreket egyetem mellett és a családjaitok sem tudnak/akarnak támogatni. Ilyen rossz körülményekre miért kell gyereket vállalni?
2014. dec. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

Meg egyátalán, ez milyen kérdés? Hogyan kezdjük el? Csináljatok gyereket…Ja, ez már meg van!

Ha annyira akarjátok ezt a gyereket, akkor a kislány hozzátok költözik, mert neki terhesen nem kell folyamatosan konfrontálódnia a szüleivel, de te kellesz, hogy jelen legyél, amikor kellesz. Te ott hagyod az egyetemet, és elmész teljes állásban dolgozni.

2014. dec. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem pedig vetessétek el! Most koncentráljatok a tanulmányaitokra, a jövőtökre, és ha elég erős a szerelmetek, pár év múlva már nem kell majd ilyen problémákon törnötök a fejeteket. Szinte még gyerekek vagytok. 20 évesen nem az a dolgotok, hogy szülőkké váljatok. Hiszen Ti magatok is a szüleitek segítségére szorultok!
2014. dec. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%
kérdés lány már egyetemre jár ? ,amugy meg nehezen mivel gyerek nem kevés kiadásal jár ,ha megtartjátok,és végtelen sok lemondásal is jár ,az elején .tehát 2 választásotok van az egyik ha megtartjátok a babát szüleidhez költöztök,és dolgozol rendes 8 órában ,vagy a másik lehetöség elvetetitek és akkor mindenki ki járhatja a suliját ,lesz munkája mind kettötöknek később . és esetleg elég pénzetek.
2014. dec. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Ha meg akarjátok tartani, akkor tényleg az a legjobb megoldás, ha hozzátok költözik a csaj, te 8-10-12 órás munkát vállalsz, nem válogatsz, nem is teheted, hiszen csak érettségid van (vagy max. ha ügyes voltál, egy OKJ-s szakmád, nyelvvizsgád). Szóval elvállalod, ami jön, mert gyorsan kell a pénz és sok kell belőle.


A csaj meg otthon marad 1-2-3 évet a gyerekkel (amennyit anyagilag megengedhettek) és utána vállal valami munkát és esetleg egyszer levelezőn befejezitek az egyetemet. Előbb egyikőtök, aztán a másik, hogy mindig legyen valaki, aki a gyerekkel van, míg a másik tanul.


Nem lehetetlen, csak így nehezített pályára állítjátok magatokat és készüljetek fel rá lélekben, ha menet közben másképp alakulnak a dolgok és sok mindenről le kell majd mondanotok.

2014. dec. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!