Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor terhesek lettetek...

Amikor terhesek lettetek milyen könyveket olvastatok ami segített felkészülni a gyermekvállalásra, a csecsemőgondozásra stb?

Figyelt kérdés
Melyik szerzőtől, milyen című könyvet ajánlanátok és miért?

#gyermeknevelési könyv
2014. dec. 28. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Semmit.

Neten olvastam pár cikket, de mivel mindegyik mást ír, így ezeket már csak átfutom, mert pont megőrülsz, hogy akkor most hogy csináld mert mindenki mást mond, mást ír.

2014. dec. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Dr. Spock.
2014. dec. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Semmilyet.

Megkérdeztem tapasztaltakat, és átlagoltam. Esetleg neten is utánaolvastam.

De minden terhesség más, és minden baba más.

2014. dec. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon tudom ajánlani az alábbi két könyvet, nekem ezek vannak meg:


Babaváráshoz: Kismamák kézikönyve (Alexandra) Sok hasznos dolog van benne, én legjobban a hétről-hétre részt szeretem. Külön jó benne 4 hetente a kicsi valós méretét, kinézetét ábrázoló rajz, mindig nagyon várom, hogy eljussunk a következőhöz, hogy pontosan megnézhessem, milyen lehet a babám. :)


Csecsemőgondozáshoz: A babápolás ABC-je (Waterston, szintén Alexandrás) ezzel még csak most ismerkedem, karácsonyra kértem ezt, millió kép van benne, érthető leírásokkal, sok ismerettel, jó vaskos könyv, úgy tűnik, eléggé komplex.


Amim még van:

- Pocakosnapló Simkó Tímeától, no, ezt utólag feleslegesnek érzem. Nem vezetem a naplót, önmagában a hétről-hétre UH képet miatt, és a pár soros leírás miatt nem érdemes megvenni, csak ha valaki tényleg vezetni akarja. Szerintem ezt később el is fogom adni.


- Ranschburg Jenő: Szülők könyve - ezt is karácsonyra kértem, még csak belelapoztam, jónak tűnik


- Deákné Bancsó Katalin: Anya, taníts engem - ezt karácsonyra kaptam anyósomtól, fejlesztő játékokat mutat be pár hetes kortól az iskoláskorig, biztosan fogok belőle kipróbálni ezt-azt


21+0 hkm

2014. dec. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A bába válaszol c. hasznos volt a szülés előtt és a gyerekágyas időszakban.
2014. dec. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 1. válaszolónak: Pont azért szeretnék olvasni, mert itt is a gyakorin sok egymásnak ellentétes választ lehet olvasni.
2014. dec. 28. 16:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Arlene Eisenberg: Az a 9 honap. Nekem sokat segitett a hetrol-hetre resz meg sok jo recept is van benne. Az orvosi vizsgalatokrol szolo resz csak reszben volt hasznos mert mar sokminden nem ugy van mint mikor a konyv irodott.
2014. dec. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az Az a 9 hónapot és a Bába válaszolt tartom így visszagondolva a leghasznosabbnak.

Plusz a Larousse-nak van egy nagyon jó babaápolásos könyve, de nem jut eszembe a címe

2014. dec. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Julie S ***** válasza:
Ina May Gaskin: Utmutato szuleshez, Utmutato szoptatashoz
2014. dec. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!