Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYED-en tényleg nem igényelhet...

GYED-en tényleg nem igényelhetem vissza a lakáshitel, életbiztosítás és kieg. Nyugdíjpénztári befizetéseim utáni kedvezményt?

Figyelt kérdés
A könyvelőnk szerint nem, mert a GYED-ből nem vonnak adót. Akkor miket vonnak a GYED-ből? Mert amúgy 102 eFt lenne havonta, mégis 86 eFt-ot kapok kézhez.
2010. febr. 4. 09:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Na, ettől a könyvelőtől venném el a papírjait!

A gyedből 9,5% nyudíjjárulékot és 17% személyi jövedelemADÓ-előleget vonnak (tavaly 18% volt).

Természetesen visszaigényelheted a fent említett dolgokat, én is így teszek :)

2010. febr. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Még egy: egyedül a gyes-ből nem vonnak adót (abból csak nyugdíjjárulékot vonnak), a tgyásból pedig csak adóelőleget vonnak.
2010. febr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát én visszaigényeltem tavaly és meg is kaptam, szóval lehet. Nézz egy másik könyvelőt.
2010. febr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is visszakaptam már tavaly is és idén is vissza fogom igényelni. Keress másik könyvelőt minél hamarabb!
2010. febr. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocs,de a könyvelőnek igaza van,a gyedből ugyan vonnak adót,de az adójóváírás igénybevételével igen keveset,így a fennmaradó fizetendő adó nem elég arra,hogy a lakáshiteli, életbiztosítási és nyugdíjpénztári kedvezményt visszakaphass.Csak addig fogod visszakapni ezeket a kedvezményeket,amíg az adód engedi.A lakáscélú kedvezményt a férjed is igénybe veheti,ha adóstársként szerepel és van miből levonni.Ez biztos,mert ez a munkám.
2010. febr. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én tavaly max. gyed-et kaptam. A levont adóelőleg 250 ezer forint volt (adójóváírás nélkül). Ha jól tudom a lakáshitelesek max. 120 ezret igényelhetnek vissza. Szerintem a levont előleg mértékéig vissza lehet igényelni.
2010. febr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze, nem az összeset kapjuk vissza, hanem van egy maximált összeg, de azt hiszem a gyerekek száma is befolyásolja a visszatérítés összegét.
2010. febr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
11:43-as vagyok. Nekem jár a lakáshitel után 120 ezer és kb. 120 ezer adójóváírás, tehát összesen 240 ezer. Mivel a levont előlegem 250 ezer volt, még beleférek. Valószínűleg az lesz a jó megoldás, amit az egyik előttem válaszoló írt, persze, ha van adóstársad. Ő igényelje a lakáshitel utánit és akkor beleférsz a keretedbe. Ami gondolom olyan 130 ezer ft lehet.
2010. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hűű! Köszönöm szépen! Akkor mégegyszer beszélek vele! Sajnos a párom nem tudja igénybe venni ezt a visszatérítést, de ha valamennyit visszakapok, az már jó!
2010. febr. 4. 13:11
 10/11 A kérdező kommentje:
Mégegy kérdés: a cégem nem tb kifizető hely, tehát az államtól kapom a pénzt. Akkor kapok erről valami elszámolást, amiből kiderül, hogy pontosan mennyit vontak le és mire? Vagy ezt kérni kell külön? Mert akkor azzal együtt mennék a könyvelőhöz, hogy számolja át újra. Ja, az adójóváírást én kértem minden hónapban.
2010. febr. 4. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!