Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Császármetszés és életbiztosítás?

Császármetszés és életbiztosítás?

Figyelt kérdés
Súlyos terhességi toxémia miatt megcsászároztak. Két biztosítónál is van baleset és életbiztosításom. Vajon a történtek okán jogosult vagyok egy kis pénzre?
2010. márc. 16. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Javítson ki valaki okosabb, de úgy tudom, nincs az életbiztosításokban ill. baleset- biztosításokban benne a terhesség/illetve szülés, vagy a szülés utáni kezelésekre kiterjedő védelem.

2010. márc. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szülés nem baleset. "Csak" a gyereked született meg.Mi köze lenne ennek a az életbiztosításhoz?
2010. márc. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az életbiztosítás ilyenkor nem fizet semmit. Ha azonban betegségbiztosításod van, akkor az ilyenkor is térít.
2010. márc. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A császármetszés nagyműtétnek számít tudtommal, ezért gondoltam rá.
2010. márc. 16. 15:26
 5/7 anonim ***** válasza:
ha külön megkötötted az életbiztositásodba,akkor jár valamennyi,de ha csak a megkötéstől számítva min 6 hó eltelt a teherbeesésig,és több mint 5 napot töltöttél kórházba...legalábbis nekem igy volt benne,de már nem fizetem az életbiztositásom
2010. márc. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem fizet. Mi megkérdeztük, de a terhesség semmilyen formájára és befejezésére nem fizet.

Sőt az egyik biztosítónál, gondolom többnél is, van lehetőség fizetni havonta bizonyos összeget és ha kórházba kerülsz (itt a biztosító határozza meg a kórházat) Az ő vip szintjükre kerülsz, ahol napi 25 ezer forint az elletás, de mivel fizetted a hvi összeget, így neked semmibe nem kerül, azt hiszem 30 napig maradhatsz térítés nélkül. Na én gondoltam fizetem a havi x forintot és majd ha szülök oda megyek, de nem lehet, mert a terhességet a biztosítók tervezett dolognak tekintik, úgy mint a szülést, legyen sima vagy császár, így nem fizetnek.

2010. márc. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem olyan életbiztosításom van, ami fizet a császármetszésre. Igaz, külö díja van, és minimum 360 napnak kell eltelnie a szerződés megkötésétől számítva, illetve ha 5 éven belül diagnosztizált betegség miatt következik be.

Hogy mennyit, azt nem tudom. Benne van valahol a szerződésben.

Hívd fel a biztosítókat, és kérdezd meg, hogy térítenek-e!

2010. márc. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!