Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bemernétek vállalni egy babát...

Bemernétek vállalni egy babát lakáshitel mellett?

Figyelt kérdés
Sajnos jelenleg nem dolgozom, párom viszont vezető beosztásban dolgozik igen jó fizetéssel. Van egy lakáshitelünk ami havi 60ezer és a rezsi ami havi 50ezerből kijön. Kajára havi max 20ezret költünk, húst nem kell vennünk mert kapunk a szülőktől. Ezek ellenére mégsem szeretne, nem meri bevállalni a babát a párom. Segítenétek? elmondanátok a véleményeteket?
2011. jan. 27. 16:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Lejár addig a hitel, amíg tudsz vállani babát? Pl. nem 30 év mondjuk. Én vállalnám.
2011. jan. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Mit takar az hogy "igen jó a fizetése" ?
2011. jan. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
havi 200ezer plusz benzinpénz plusz kajajegy plusz juttatások. Lakáshitelből még 21 év van.
2011. jan. 27. 16:24
 4/27 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a párod nagyon akarná akkor mindegy lenne.


Kérdés mitöl tart? Tuti nem az anyagi a baj.


Ha van a baráti körben vagy családban baba akkor sokmindent fogtok kapni. De csak az elején kell befeketetni, és ha anyatejes lesz akkor pár hónapig csak havi egy csomag pelenka.


Mi az elején kaptunk annyi pipere cuccot hogy 4 hónap alatt semmit nem vettünk neki. a bútorok babakocsi drága volt, de a többit kaptunk. pár ruha, az sem vészes.


nekünk a tápszer egy vagyon. (ahol élek nincs tápszertámogatás)

2011. jan. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Ha mi arra vártunk volna hogy lejárjon a lakáshitel (50 ezer ft) akkor vagy 40 évesen lehetett is volna gyerekünk...mi bevállaltuk a férjem nem mondanám hogy igen jól keres, de nekem is volt munkám, most gyedem. 2 pici gyerekünk van. fél és 3 évesek.

Mondjuk szerencsére forintos a hitel, így biztosan kalkulálhattunk vele, nem lett több-kevesebb.

2011. jan. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Havi 60 ezres lakáshitel mellé vállaltuk 2 gyereket. Nem várhatunk addig, amíg kifizetjük a hitelt, akkor egyből a nagyanyja lennék a gyereknek...
2011. jan. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
100%
Mivel a legtöbb fiatal párnak lakáshitele van 20-35 évre, nem érdemes ilyenen gondolkodni. Ilyen alapon senki nem vállalna gyereket.
2011. jan. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi ketten keresünk 200-at, a hitel 80-90 e ft/hó + rezsi, ami ilyenkor télen 50 e ft körül van. 5 hét múlva szülök. Azt mondták nekem mindig, hogy ha a pénzre gondolok, akkor sosem lesz gyerekem. Kicsit félek még mindig, de hát csak megoldjuk valahogy, ki tudja mikor lesz jobb a helyzet, arra nem lehet várni. Nekünk még 22 év hitel van hátra, úgyhogy tényleg nem lett volna értelme a várakozásnak.

Szerintem csak azon múlik, hogy tényleg szeretnétek e babát. Mert ha igen, akkor már ma este vágjatok bele ;-)

2011. jan. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Ez az én sem tudom, hogy mitől fél. Eddig arra fogta hogy majd ha lejár a kocsihitel. Tavaly az is lejárt és most meg egyszerűen tart tőle. Nem tudom mire vélni. Ő már 30 és én sem vagyok sokkal fiatalabb mit ö. Mivel tudnám meggyőzni?
2011. jan. 27. 16:30
 10/27 anonim ***** válasza:
Vannak olyan családok hogy ketten nem keresnek ennyit! mégis egész jól ki tudnak jönni belőle még egy vagy akár két babával! :) Jah és at se felejtsük el hogy hiába most nem keresel ha meglesz a baba már te is kapsz valamennyit!
2011. jan. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!